Какви мастики џвакате?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од renata77, 25 јуни 2010.

 1. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Само Airwaves Extreme. Други не можам :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  53.825
  Пол:
  Женски
 3. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.506
  Допаѓања:
  50.904
  Пол:
  Женски
  Само Orbit и Airwaves Extreme.
  Другите ми се бљак.
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.199
  Допаѓања:
  132.701
  Пол:
  Женски
  Airwaves најчесто, виолетовите или црните, некогаш плавите :)
   
 5. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  1.950
  Пол:
  Женски
  Airwaves Extreme
   
  На hermosa и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 6. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.165
  Допаѓања:
  4.575
  Пол:
  Женски
  Airwaves виолетови
   
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.620
  Пол:
  Женски
  Орбит зелен.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
 9. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.897
  Допаѓања:
  26.221
  Пол:
  Женски
 10. Keiner

  Keiner Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  418599eJKuL._SX385_.jpg
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  10.541
  Пол:
  Женски
  Ма за таквите како мене што за рок од 10 мин изедуваат едно пакетче само Чунга лунга:rofl:
   
 12. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.376
  Пол:
  Женски
 13. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Ни орбит ни ервејс..вода можат да им носат на овие
  Откритие на векот ми се особено од овој вкус, а и другите исто мн ми се допаѓаат
  Ми се допаѓа тоа што држат вкус подолго време и мастиката откако ќе се разџвака е сочна уште, а не сува
  59D937EE-4021-4510-B6A5-B6A9190C0E2F.jpeg
   
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.165
  Допаѓања:
  57.086
  Орбит зелени :inlove: Не ги менувам за ништо на светов
   
 15. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.167
  Допаѓања:
  14.597
  Орбит од лубеница ми се омилени :inlove:
   
 16. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.067
  Допаѓања:
  3.074
  Пол:
  Женски
  Airways extreme строго
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.697
  Допаѓања:
  4.060
  Пол:
  Женски
  Airwaves extreme плавите. Ќе ги сменам само ако извадат полути :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  6.059
  Пол:
  Женски
  Orbit samo spearmint, green ment i peppermint :D
   
 19. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  15.784
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Овие само, или во краен случај орбит зелените. Други не пипам :D.
   
  На cresa-jagoda и hermosa им се допаѓа ова.
 20. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  5.604
  Пол:
  Женски
  Само Orbit blueberry.