Какви мастики џвакате?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од renata77, 25 јуни 2010.

 1. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Само орбит(најчесто сини) 8)
   
 2. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Airways tie novite i Orbit zeleni.
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  и јас исто 8)
   
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.341
  орбит зелени, и детските ми се многу слатки
   
 5. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Било какви, битно да се Ервејс или Орбит.
   
 6. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  стимурол ице
   
 7. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Орбит сини!
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.198
  Допаѓања:
  78.746
  Пол:
  Женски
  orbit i trident
  [mod-kirilica:vxv3cs1a][/mod-kirilica:vxv3cs1a]
   
 9. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  203
  Орбит зеленки :rofl:
   
 10. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Хуба буба :P Orbit зелени како и повеќето :)
   
 11. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  Love sweets :)
   

  Прикачени фајлови:

 12. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Орбит
  Чунга лунга
  Хуба буба

  Во наш свет пишуваше дека кога џвакаш мастики интелегенцијата ти расте за 25% :?:

  Инаку според некоја зен наука ( или нешто слично) орбитот бил штетен.. Знае некој нешто повеќе ? :worried:
   
 13. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски

  Еј да?? па јас само Орбит џвакам, од зелените :)
   
 14. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  830
  Еревејс-црните со рум :inlove:
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  5.273
  Мм, па не џвакам нешто мастики али кога џвакам најчесто џвакам Ервејс пошто се појаки и им се задржува вкусот а на Орбитот не и многу се благи. А и да пинк, и јас имам слушнато дека Орбит се нешто штетни ама не ми текнува што беше, заборавив :D Кога некој ќе ме понуди, радо си зимам Хуба Буба, Чунга Лунга и така :D
   
 16. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  старс зелени моментално најубави ми се
   
 17. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  929
  Airways- виолетови... Не се делам од нив :)
   
 18. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  orbit од сите вкусови, освен плавите обичните
   
 19. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  Ервејс екстрим,виолетови и црни :inlove:
   
 20. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Ервејс, плавите и лилјаковите... и орбит скоро сите видови, а најчесто profesional :)