1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви песни сакате да слушате кога сте во друштво?

Дискусија во 'Музика' започната од Jas-sum-toa, 12 септември 2012.

 1. Jas-sum-toa

  Jas-sum-toa Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Хелоу друштво. :) ме интересира какви песни сакате да слушате..Што обожавате? Тони Зен,Слаткар,Аца Лукас,Мирослав Илич..или нешто сосем друго..? :wasntme:
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Сè зависи од друштвото.

  Со едни: реге, дабстеп, драм енд бејз, техно, каде што јас од срце уживам и не сакам ваквите моменти да завршат.
  Со друго друштво, српски песни, каде што едвај издржувам да не се ми пукне филмот. Затоа и се трудам да не се случуваат вториве ситуации често, не ми лежат овие работи и тоа е тоа.
  Со брат ми и тато - Мизар и Архангел, па повторно уживам. :mm:

  А пак кога сум во свое друштво, зависи од расположението. Од песни на кои можеш душата да си ја исплачеш, помеѓу оние на кои врискаш заедно со пејачот за да ја истераш нервозата, па сè до оние на кои се отепуваш од играње и пеење. :dance:
   
  На metalhead, Paradox и Dobie им се допаѓа ова.
 3. Jas-sum-toa

  Jas-sum-toa Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  а со Мирослав Илич си одиш капут дома :lol:
   
 4. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Да го знаев кој е можеби и ќе си одев, ама вака .. :D
   
 5. Jas-sum-toa

  Jas-sum-toa Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  ако не го знаеш Мирослав Илич,тогаш кого знаеш,без навреда. :?:
   
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Какви било, важно весело да е. :rofl:
  Се шаља. :D :D
  Ако сум со братучедка ми и компанија, тогаш српско се рока :D , ако сум со најдобрата другарка нумеро уно некои балади знаеме да си зацепаме од први светски рат :lol: :lol: , ако сум со најдобрата другарка нумеро дос од се по нешто помешано, а ако сум на некое журче, роденден или слично актуелни денс хитчиња, а и не толку актуелни.
  А сама кога сум латино си сакам највеќе. :)
   
 7. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Такви какви што слушам јас-едноставно :D
   
 8. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Рок,метал,панк.Тоа сите си слушаме,па немаме проблем :)
   
  На metalhead и Natali.3 им се допаѓа ова.
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  4.877
  Пол:
  Женски
  Зависи до друштвото.
  Со одредени слушам рок,метал,техно па се до рап.
  Е со колегиве ми мој,имаме еден шабан и принудени сме да слушаме Аца Лукас и Мирис Тамјана. :puke: :puke: И други шабани,е сега сакала- неќела морам да седам.Неможе толку лесно капут дома.Проба е во прашање :D :D :!:
   
 10. Anisijaf

  Anisijaf Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  15
  Најмногу поп..какви што се сега популарни песни такви...понекогаш забавни,а понекогаш какви што ќе ни текне..важно кога сум со друштвото,имам бар избор каква музика да слушам :wasntme:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.618
  Допаѓања:
  31.707
  Пол:
  Женски
  Зависи од друштвото. Најчесто слушаме српски забавни и странски песни.
   
 12. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  577
  ма јас со кој и да сум, си слушам тоа што си слушам и дома. :)
   
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  рок и поп(понекоја песна). Ретко метал иако јас редовно слушам :D
   
 14. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Слушам поп. Но англиските песни ми се омилени. Го владеам англискиот и мило ми е што можам да ги разберам текстовите на песните. Но и музиката од овој вид секако е преубава
   
 15. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Најчесто поп, или зависи како кој ќе сака
   
 16. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  22
  Реге,Дупстеп,ремикс,легија,рап,поп,слаткар,еминем,ники минај.....највеќе рап 8) 8)
   
 17. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  зависи.... Цеца,слаткар,бионсе,ЈЛо, аца лукас,тони зен..... елитни одреди (несмеам да ги заборавам тие) :D
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Српски песни ..сите ги обожаваме од друштвото така да ногу ретко се слуша друго нешто..
   
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Koга сум со друштвото си слушаме метал и рок. :rock:
   
 20. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Поп, англиските особено ми се омилени . :)