1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви пријатели се хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 2 септември 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.038
  Без разлика дали сте лојални лавови, независни водолии или друг хороскопски знак, прочитајте што велат ѕвездите за вашиот стил на пријателство. Какви пријатели се хороскопските знаци?

  Овен

  Кога се работи за пријателство, едноставниот овен е емоционално јасен и не се служи со итрини. Иако е сочувствителен, овенот не е личноста на која треба да ѝ се јавите кога ви е потребно рамо за плачење. Ако вие сте родени во знакот на овенот, тогаш вашиот најдобар пријател треба да биде подеднакво независен и сигурен. Како пријатели, најмногу ви одговараат авантуристичките стрелци.

  Бик

  Родените во знакот бик важат за најсигурни пријатели во целиот зодијак. Дарежливи, заштитнички настроени спрема пријателите и неверојатно верни, биковите знаат како да ги зачуваат вистинските пријатели. Ако сте родени во знакот на бикот, одлично ќе се согласувате со рибите, кои можат да се справат со вашата силна волја, но и со раковите со кои го делите заедничкиот интерес за удобност и вкусна храна.

  Близнаци

  Близнаците лесно остваруваат контакти со другите знаци, но сепак, блискоста не им е силна страна. За близнаците не е доволно да имаат само еден најдобар пријател. Тие повеќе сакаат да бидат дел од голема и разновидна група на пријатели кои ќе го следат нивниот променлив темперамент. Честопати близнаците брзо ги започнуваат и уште побрзо ги прекинуваат пријателствата, исто како што прават и со љубовните врски.

  Рак

  Чувствителниот рак не покажува поголеми промени во расположението. Родените во знакот на ракот треба почесто да бидат во друштво на луѓе кои се полни со разбирање. Секогаш кога ви е потребна поддршка, побарајте ги останатите водени знаци, рибите и скорпиите, затоа што тие многу добро знаат како е да се живее во состојба на константни чувства.

  Лав

  Лавовите се вистински пријатели. Родените во овој знак постојано се опкружени со многу пријатели, но за да го придобиете лавот, прво треба да ја стекнете неговата доверба. Штом лавот ќе ве прими во своето друштво, тогаш тој станува неверојатно дарежлив и подготвен е да даде безрезервна поддршка. Пријателствата што лавовите меѓусебно ги остваруваат, се едни од најдолготрајните.

  Девица

  Вистинските девици се во одредена мера воздржани и не се спријателуваат лесно, правејќи ги оние малку пријатели кои веќе ги имаат, исклучително вредни. Девиците се независни и интелектуални и заради тоа ним не им се потребни „пријатели“ кои постојано озборуваат. Ако сте родени во знакот девица, големи се шансите вашиот најдобар пријател да биде припадник на истиот знак.

  Вага

  Надарена со емпатија кон другите, вагата никогаш нема недостаток на пријатели. Не постои личност со која вагата не може да се поврзе. Најдобрите пријатели вагата може да ги пронајде кај родените во знакот близнаци и/или водолија затоа што тие нема да ја искористат пријатната природа на вагата.

  Скорпија

  Скорпијата не го спушта својот штит лесно, но штом ќе го направи тоа еднаш, таа станува еден од најпријателските знаци во зодијакот. На скорпијата ѝ е потребен пријател кој ќе може да ја разбере нејзината опсесивна природа, пријател кој не се плаши и кој е целосно искрен со неа. Својот најдобар пријател скорпијата треба да го побара кај родените во знакот риби.

  Стрелец

  Љубезен, храбар и духовит, стрелецот ретко кога е љубоморен или посесивен , па затоа и никогаш не е во друштво на такви луѓе. Ако сте родени во знакот на стрелецот, вашиот најдобар пријател треба да биде храбар генијалец затоа што стрелецот не поднесува пасивно-агресивно однесување. На стрелецот најмногу му одговараат пријатели родени во истиот знак или во знакот близнаци.

  Јарец

  Прилично интровертниот јарец повеќе сака да има неколку вистински пријатели кои докажале дека може да им се верува, отколку да има безброј познаници. Јарецот секогаш ги поддржува своите пријатели, но и тој самиот мора да научи да бара поддршка кога му е потребно. Ваквото надополнување во пријателството, јарецот може да го постигне со личност родена во знакот лав.

  Водолија

  Водолијата важи за еден од најзабавните, највозбудливите и најспонтани знаци во хороскопот. Нејзе ѝ е потребен пријател кој постојано ќе биде во чекор со нејзиниот темперамент. Ако сте родени во знакот водолија, спријателете се со стрелецот и заедно ќе можете да го освоите светот. Стрелецот, исто како и водолијата, е независен, сака да патува и се води според мотото „Живеј и остави ги другите да живеат“.

  Риби

  Чувствителните риби имаат тенденција да ги преземат страдањата на нивните пријатели и да сочувствуваат со нив, занемарувајќи ги сопствените емоции. Најдобриот пријател на рибите е силна, позитивна, љубезна и внимателна личност. Рибите најдобро знаат како да ги зачуваат вистинските пријателства и одлични се во грижата за своите пријатели. Најмногу им одговара личност родена во знакот бик, која ќе ја сподели нивната емпатија со која рибите лесно ќе остварат духовна врска.
   
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Вага

  Надарена со емпатија кон другите, вагата никогаш нема недостаток на пријатели. Не постои личност со која вагата не може да се поврзе. Најдобрите пријатели вагата може да ги пронајде кај родените во знакот близнаци и/или водолија затоа што тие нема да ја искористат пријатната природа на вагата. :D
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.309
  :angel: :angel: :wasntme:
  Околу верноста :) би додала - ако го изневериш бегај подалеку од него, зашто ќе те направи од урда подоле и за секогаш ќе ти заврти грб ;) затоа што многууу тешко простува.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  точно :)
   
  На LarsyLilly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Водолија

  Водолијата важи за еден од најзабавните, највозбудливите и најспонтани знаци во хороскопот. Нејзе ѝ е потребен пријател кој постојано ќе биде во чекор со нејзиниот темперамент. Ако сте родени во знакот водолија, спријателете се со стрелецот и заедно ќе можете да го освоите светот. Стрелецот, исто како и водолијата, е независен, сака да патува и се води според мотото „Живеј и остави ги другите да живеат“.

  Точно.. :)
   
 6. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Лавовите се вистински пријатели. Родените во овој знак постојано се опкружени со многу пријатели, но за да го придобиете лавот, прво треба да ја стекнете неговата доверба. Штом лавот ќе ве прими во своето друштво, тогаш тој станува неверојатно дарежлив и подготвен е да даде безрезервна поддршка. Пријателствата што лавовите меѓусебно ги остваруваат, се едни од најдолготрајните.


  Да,да да..Точно е :)
   
 7. Lemonade

  Lemonade Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  222
  Сите (до сега) ја искористиле пријатната природа на вагата. :emo:
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
  Точно е за шкорпијата, ептен точно :D :geek:
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Се е најточно, не сакам многу да се поврзувам сепак којзнае кој може да те предаде, а ако не се поврзуваш со сите и ако се само пријателства без тајни и тешкотии, се е многу полесно, доволен е само еден вистински... 8)
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  777
  Точно! И да, добро ми оди со бикови... :)
   
 11. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  ... :tmi:
  Риби
  Чувствителните риби имаат тенденција да ги преземат страдањата на нивните пријатели и да сочувствуваат со нив, занемарувајќи ги сопствените емоции. Најдобриот пријател на рибите е силна, позитивна, љубезна и внимателна личност. Рибите најдобро знаат како да ги зачуваат вистинските пријателства и одлични се во грижата за своите пријатели. Најмногу им одговара личност родена во знакот бик, која ќе ја сподели нивната емпатија со која рибите лесно ќе остварат духовна врска.

  .. :rofl: ....леле се е точно,ама да ме отепаш појма немав дека со бик ке ми оди,некако земјен знак е,секаде до сега читав дека ракот ми е пар....ете пак нешто научив тука....хахаха..... :rofl:

  .....ех имав прилика да бидам со бик...и ја отфрлив....а со рак се заебав....ете ти...кога не знаеш....
   
 12. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.761
  Рак

  Чувствителниот рак не покажува поголеми промени во расположението. Родените во знакот на ракот треба почесто да бидат во друштво на луѓе кои се полни со разбирање. Секогаш кога ви е потребна поддршка, побарајте ги останатите водени знаци, рибите и скорпиите, затоа што тие многу добро знаат како е да се живее во состојба на константни чувства.

  ова за промена за расположение барем за мене не е точно..
   
 13. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Бик

  Родените во знакот бик важат за најсигурни пријатели во целиот зодијак. Дарежливи, заштитнички настроени спрема пријателите и неверојатно верни, биковите знаат како да ги зачуваат вистинските пријатели. Ако сте родени во знакот на бикот, одлично ќе се согласувате со рибите, кои можат да се справат со вашата силна волја, но и со раковите со кои го делите заедничкиот интерес за удобност и вкусна храна.

  се е точно, но не сум некој љубител на рибите :)
   
 14. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Водолија

  Водолијата важи за еден од најзабавните, највозбудливите и најспонтани знаци во хороскопот. Нејзе ѝ е потребен пријател кој постојано ќе биде во чекор со нејзиниот темперамент. Ако сте родени во знакот водолија, спријателете се со стрелецот и заедно ќе можете да го освоите светот. Стрелецот, исто како и водолијата, е независен, сака да патува и се води според мотото „Живеј и остави ги другите да живеат“.
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Близнаци

  Близнаците лесно остваруваат контакти со другите знаци, но сепак, блискоста не им е силна страна. За близнаците не е доволно да имаат само еден најдобар пријател. Тие повеќе сакаат да бидат дел од голема и разновидна група на пријатели кои ќе го следат нивниот променлив темперамент. Честопати близнаците брзо ги започнуваат и уште побрзо ги прекинуваат пријателствата, исто како што прават и со љубовните врски. :lol:
   
 16. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  12.732
  Пол:
  Женски
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.367
  Пол:
  Женски
  Рак

  Чувствителниот рак не покажува поголеми промени во расположението. Родените во знакот на ракот треба почесто да бидат во друштво на луѓе кои се полни со разбирање. Секогаш кога ви е потребна поддршка, побарајте ги останатите водени знаци, рибите и скорпиите, затоа што тие многу добро знаат како е да се живее во состојба на константни чувства.

  Интересно. :D
   
 18. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  16
  Јарец
  Прилично интровертниот јарец повеќе сака да има неколку вистински пријатели кои докажале дека може да им се верува, отколку да има безброј познаници. Јарецот секогаш ги поддржува своите пријатели, но и тој самиот мора да научи да бара поддршка кога му е потребно. Ваквото надополнување во пријателството, јарецот може да го постигне со личност родена во знакот лав.

  Многу вистинито!! Особено последното. Најдобрата другарка што ја имав е лав во хороскоп.
   
 19. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  :lol: Девица

  Вистинските девици се во одредена мера воздржани и не се спријателуваат лесно, правејќи ги оние малку пријатели кои веќе ги имаат, исклучително вредни. Девиците се независни и интелектуални и заради тоа ним не им се потребни „пријатели“ кои постојано озборуваат. Ако сте родени во знакот девица, големи се шансите вашиот најдобар пријател да биде припадник на истиот знак.

  Мојот најдобар пријател - дечко е Девица.Само со него ми е нај нај а со другиве точно како што си пишува ...... на страна :lol:
   
 20. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  да, точно е