1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви се жените во сексот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Queen.S, 3 ноември 2010.

 1. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Овој хороскоп за сексуалните карактеристики на жените, напишан e од мажи.

  Дали ова e вистина или не, проценете сами. Доколк у не се препознаете во описот, оваа убава астро оценка дефинитивно ќе ве забави.

  Овен
  Жените во знакот на Овен директно предизвикува. Не дозволувајте таа да ја води играта. Безобразно соблекувајте ја со погледот, грабнете ја и фрлете ја на креветот. Сексот мора да биде полн со експлозии и страсти, но не претерувајте, бидејќи жените Овнови не сакаат експерименти и егзибиционизам. И запамтете не сакаат сексот да трае долго време, бидејќи по природа, многу се нетрпеливи. Веднаш штом ќе се задоволи, таа станува од кревет. Жената Овен дефинитивно има „најкраток фитил„ и најбрзо се облекува.

  Бик
  Дамите роден под знакот на Бик по природа се многу сензибилни, па мора да бидете нежни и трпеливи додека ги освоите. Гледајте ги заносно и не мојте да се обидувате одма да ги одведете во кревет, а вашето трпение после наплатете го во нејзиниот кревет. За да бидете сигурни дека ќе заврши со секс, однесете ја на романтична вечера. Ако одите кај неа, не се појавувајте пред вратата без букет цвеќе и шише скапо вино. Мора да ја подготвите за секс, бидејќи кај неа не постои ништо на брзина. Мора да се знае редот - таа сака заведување и предигра. По сексот, долго време ќе остане приипиена покрај вас.

  Близнаци
  Сo жена Близнак љубов може да водите на телефон, во колата, па дури и додека зборувате. Кај неа не „палат„ скапи подароци и грандиозни гестови, за неа мора да имате добра приказна. Запомните: ќе биде со вас, сè додека ѝ е интересни. Значи, започнете разговор кој ќе предизвика љубопитност, па ако забележите дека го впива секој ваш збор, брзо преминете на скокотливи еротски приказни. Кога ќе забележите дека нејзините очи блескаат, отворено повикајте ја на секс. Предупредување: Лесно може да се случи по сексот целосно да изгуби интерес за вас. Брзо ќе замине, како ништо да не се случило.

  Рак
  Жените Ракови се опуштени, сакаат да глумат, да се прават невешти и незаштитени, и бараат цврсти докази за љубов. Постои еден проблем, не ѝ приоѓајте само за секс. Дури и ако успеете да ја заведете на брзината, сметајте дека загреана е за вас и очекува продолжување на врската. Запомнете дека со неа не смеете да се обидете секс на јавно место, бидејќи веднаш ќе ја изгубите од пред очи.

  Лав
  Лавицата најмногу ќе ве намачи. Може да се случи по толку обиди, ништо да не добиете и само да направите будала од себе. Не заборавајте: кај нив важи едно правило, дека вие сте за неа, а не таа за вас. Сè треба да започнете со ласкање во стил дека нејзината убавина ги затоплува вашите очи. Таа полна со себе, ќе ве одмери од глава до пети за до одреден степен да ја процени вашата материјална состојба. Што се однесува за сексот, ќе се уверите сами - многу просечно.

  Девица
  Со жена Девица потребно е да бидете трпеливи, бидејќи многу тешко се ослободува. Треба да ја научите како тоа се работи. Не дозволувајте таа да почне да ја чисти вашата соба бидејќи ќе се врати "следната година", и вашите соништа ќе станат пусти! Мора да најдете начин да ѝ го привлечете вниманието, да не кажеме „фраерски„ да ја обработите. И уште нешто, треба да водите строга сметка за хигиената, нека не ви доаѓа на ум да започнете со предигра ако пред тоа не сте истуширани.

  Вага
  „Здодевната„ Вага ужива во додворување, убави работи, парфеми, подароци...Се сложува на секс без проблем, но не сметајте дека во еротските игри може да бидете груби со неа или первезни. Нема да бара подлабоки односи, бидејќи таа сака авантури и нови предизвици.

  Шкорпија
  Внимателно! Кога станува збор за секс, ако не сте подготвени да дадете максимум на вашата Шкорпија, тогаш понастрана од неа. Ова е тип со кој ќе се скарате, ќе плачете, а потоа ќе легнете во кревет и во него ќе се давите во страсти. Нив ги возбудува драматична ситуација, а ако сте мамин син, слабо ќе поминете кај неа. Не треба да ја заведувате, или на било кој начин да ја наговарате, бидејќи сама ќе ве завлече кон креветот, ако таа тоа го посака.

  Стрелец
  Сака див секс, ризик и невозможни ситуации. Кај неа поминува сè она кое е невозможно кај другите жени. Со неа можете да разговарате отворено за сексот, и ако сака едноставно ќе каже "Ајде!" Ќе се сложи да води љубов во парк, на јавно место, во автобус, во лифт, додека готви ... во било која можност и на секое место.

  Јарец
  Таа сака заштита и наклонетост, како во животот, такаи во сексот. Срамежлива е, но кога малку ќе ја охрабрите и кога ќе стекне доверба во вас, патот кон нејзината спална соба ќе е отворен.

  Водолија
  Таа ужива да ѝ пријдете на невообичаен и оригинален начин. Таа знае точно што сака во креветот и одма презема иницијатива. Кај неа немаат длабочина емоциите, сè е на интелектуална основа, така што треба да бидете директни - точно да ѝ кажете што и како сакате.

  Риби
  Рибите не сакаат да ги навредувате, бидејќи понекогаш премногу се чувствителни. Таа сака секс и предигра, груба или нежна, а со неа никогаш не знаете што ве чека, и сексот со неа никогаш не е здодевен. По природа многу се креативни, затоа замислете колку може да биде креативна во љубовта игра.


  П.С.Не го најдов никаде на форумов, ако е дупло или ако е несоодветно преместете го кај треба...
   
  На babyblond, rici.aaaaa, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Со помош на биоритамски број можете да дознаете какви се вашите сексуални апетити, како и апетитите на вашиот партнер. Биоритамскиот број се добива така што се собираат броевите од денот и месецот на раѓање. Така на пример, ако сте родени на 14.12.1981, вашиот биоритамски број е: 1+4+1+2=8. Доколку збирот е поголем од девет на пример ако сте родени на 17.07.1985 собирате се додека не добиете едноцифрен број: 1+7+7=15, односно добиениот збир 15 го разложувате на 1+5=6.

  ЕДЕН

  Жена:Оваа жена е страствена и уште од својата младост е во потрага по вистинска љубов. Таа е огнена, но полна со соништа и идеали. Има развиена интуиција и знае како да му угоди на партнерот. Живее за љубов, а не за авантура.

  Маж: Ужива во сексот и склон е кон перверзии кои ги оправдува со тоа дека има развиена фантазија. Кога ќе почне да лови, не се повлекува додека не го освои својот плен. Сака да доминира во сексот.

  Бројот 1 најдобро се согласува со 8, 6 и 3. Треба да ги избегнува 2 и 9.

  ДВА

  Жена: Можеби не ужива многу во сексот, но не се предава лесно. За неа тоа е должност која мора покорно да ја заврши. Сепак, рано се впушта во сексуални односи.

  Маж: Романтичен, непостојан и не многу вешт љубовник, кој иницијативата и ја препушта на жената. Бидејќи е многу неодговорен, на жените им се препорачува самите да се погрижат за заштитата, за да не останат трудни.

  Бројот 2 се согласува со 6 и 8, а не се согласува со 3 и 7.

  ТРИ

  Жена: Целото нејзино тело е ерогена зона. Бидејќи секогаш се наоѓа во фаза на потрага по нови идеали, често менува партнери. Кај овие жени се присутни два екстремни случаи односно или се целосно незаинтересирани или се промискуитетни.

  Маж: Ова е вистински љубовник кој ако најде жена која ќе му ги исполни желбите поврзани со еротиката, ќе има секс до болка.

  Бројот 3 се сложува со 6 и 5, но не и со 2 и 9.
  ЧЕТИРИ

  Жена: Скриен оган, води директно во екстаза и е газда во креветот. Таа е онаа која ќе преземе иницијатива и ќе ве полуди бидејќи е извонредна љубовница.

  Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.

  Бројот 4 одлично се согласува со 8, 6 и 5, а треба да ги избегнува 2 и 1.

  ПЕТ

  Жена: Лесно се заситува од својот љубовен партнер. Кога нема иновации, го напушта партнерот, но кога навистина сака е подготвена да ја исполни секоја сексуална потреба.

  Маж: Француска школа, исклучително потентен маж, кој се возбудува на убавината на женското тело.

  Бројот 5 се сложува со 8, 2 и 3, но не и си 6 и 9.

  ШЕСТ

  Жена и маж: Нема голема разлика помеѓу мажите и жените родени под бројот шест. Сексот го сфаќаат како уживање и имаат силен сексуален апетит, но истовремено бараат нежност и комплименти. Предиграта секогаш е долга и полна со возбуда.

  Бројот 6 се согласува со 1, 2, 3, 4, а не треба да се впушта во врска со 5 и 9.
  СЕДУМ

  Жена: Оваа жена е мистична, но ја води играта, менува пози и диктира темпо.

  Маж: Тој е полн со фантазија и оригиналност. Ги негува техниките на Далечниот Исток. Сексот со седмиците се возбудливо возење, каде последната станица е врвниот оргазам.

  Бројот 7 одговара со броевите 2, 7 и 6, но не и со 1и 5.

  ОСУМ

  Жена: Од мажот бара да и исполни се што ќе и дојде на ум. Станува збор за сексуално ослободена личност, која го бара невозможното и сака да менува партнери.

  Маж: Брз, потентен едноставно вистинска секс машина.

  Бројот 8 има идеален однос со броевите 5, 2 и 8, а лош со 6 и 1.

  ДЕВЕТ

  Жена: Сексот го сфаќа како нешто убаво и возбудливо. Склона е кон класични пози, но кога ќе проработат емоциите знае да биде полна со фантазија.

  Маж: Овој маж можете само да го фалите како поради неговата машкост, така и поради преостанатите квалитети.

  Бројот 9 добро се согласува со 8 и 1, но не и со 6 и 2.
   
  На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Осмица јас.
  Убаво де.
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  По сексот, долго време ќе остане приипиена покрај вас. --- ВИСТИНААА :inlove:


  Другово со бројките е - ГЛУПОСТ ... и јас сум 2 и он е 2 и нема врска :rofl: баш е спротивно се ...

  Барем во наш случај за другите не знам :)
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ммммм...ми се допаѓа...... :up:
   
 6. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Потполно се согласувам!

  Ова така - така..!
   
 7. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Воа со бројките ептен ми се погоди , но не само на мене туку и ѕа мојот партнер :inlove: :)

  *ногу интересно* *браво ѕа статијата*
   
 8. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Јас најде нешто слично на воа :)
  Хороскопот и сексот ;)

  Овен - Ставете му на знаење дека го обожавате, никогаш не му наредувајте, но и немојте да се согласувате за сè со него, тоа му е досадно.

  Сакаат да доминираат, со нив сексот често е груб, брз и многу возбудлив. Сексуалано разбудете го со масажа и грицкање на усните.

  Бик - Кај бикот е добро да уживате во старата народна поговорка дека љубовта излегува од желудникот.

  Ќе ви се исплати бидејќи биковите се страствени и издржливи љубовници, но им недостасува иновативност.

  Бакнување во врат ги излудува исто како и црвена крпа пред очите.

  Близнаци- Сакаат да разговараат и се воодушевуваат ако им ги проширите хоризонтите.

  Сакаат да експериментираат и не се срамежливи. Момчињата сакат да им ги бакнувате прстите а девојките дланките за да се чувствуваат како принцези

  Рак - Ако им делите комплименти, внимавајте да бидете искрени и иновативни, во спротвно ќе ве прочитаат веднаш.

  Дајте им чувство на доверба и дозволете им да ви помогнат. Нежен секс со раковите ги вклучува сите сетила, но немојте да очекувате некои посебни новости. Ги возбудува галење на градите.

  Лав - Се возбудуваат на воодушевување и комплименти, па и кога не се сосема искрени. Многу се чувствителни и страствени љубовници.

  Разнежнете ги до еротска масажа или нежно грепкање по грбот.

  Девица - Бараат партнер кој ќе ги смири интелектуално. Многу ретко се одлучуваат за авантура, а во долга врска сексот со нив секој пат е сè подобар и подобар.

  Прилично се конвенционални и не сакаат неочекувани ситуации во сексот. Стомакот им е главна ерогена зона.

  Вага - Сакаат да зборуваат за себе. Не е тешко да ги освоите ако спрема нив сте искрени и забавни. Најчувствителен дел од телото им е долниот дел од грбот и задникот.

  Можете да откриете додека играте, а подоцна почнете со интимности. Вагите се доминантни љубовници.

  Скорпија - Немојте да се обидете да ги контролирате, но немојте ни да бидете млитави затоа што тие сакаат силни луѓе.

  Сексот со нив е интензивно и страстно искуство, многу се издржливи и спремни да ги исполнат вашите замисли. Гениталиите кај скорпиите се поосетливи отколку кај останатите.

  Стрелец- За да ги привлечете морате емоционално да се воздржите. Лесно ќе ги повикате на состанок, но потешко ќе ги вплеткате во сериозна врска.

  И кога ќе ги освоите мора да сте подготвени дека ќе ги делите. Тие се авантуристи, сакаат да истражуваат, секс во природа и слично. Не сакаат конзервативни партнери. Ги возбудуваат покриените делови од телото.

  Јарец - Сакаат да разговараат за сериозни теми и потребен им е некој кој добро ќе ги насмее. Никогаш немојте да доцните на состанок.

  Издржливи љубовници, можат да имаат секс пo цела ноќ и добри се во тоа што го прават. Заведете ги милувајќи им ги колената и нозете.

  Водолија - Потребно е да сте комуникативни и флексибилни. Ерогени зони им се листовите. Масирајте ги или врзете ги. Креативни се во сексот, го доживуваат како забава и сакаат брз секс.

  Риби - Заведете ги со разговор за духовноста. Сакаат позитивни партнери кои ќе им доделуваат комплименти. Распламтете ги со масажа на стапалата кои се главна ерогена зона кај рибите. Сакаат еротски игри, глумење улоги...
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага - Сакаат да зборуваат за себе. Не е тешко да ги освоите ако спрема нив сте искрени и забавни. Најчувствителен дел од телото им е долниот дел од грбот и задникот.

  Можете да откриете додека играте, а подоцна почнете со интимности. Вагите се доминантни љубовници.

  Ова е сосема точно ,од првиот до последниот збор !
   
 10. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  ау ау ау многу страсна сум била ахахахахахаххаха :)
   
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  ШЕСТ

  Жена и маж: Нема голема разлика помеѓу мажите и жените родени под бројот шест. Сексот го сфаќаат како уживање и имаат силен сексуален апетит, но истовремено бараат нежност и комплименти. Предиграта секогаш е долга и полна со возбуда.

  Бројот 6 се согласува со 1, 2, 3, 4, а не треба да се впушта во врска со 5 и 9.

  Точно така ,задолжително долга предигра ,инаку отиде сексот :lol:
  Либето ми е 5 ,демек ете не требало да се спаруваме :rofl: ,ама нас ни е супер погодено па сега ...Ма џеновезззе! :rofl:
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Рак
  Жените Ракови се опуштени, сакаат да глумат, да се прават невешти и незаштитени, и бараат цврсти докази за љубов. Постои еден проблем, не ѝ приоѓајте само за секс. Дури и ако успеете да ја заведете на брзината, сметајте дека загреана е за вас и очекува продолжување на врската. Запомнете дека со неа не смеете да се обидете секс на јавно место, бидејќи веднаш ќе ја изгубите од пред очи-така е
   
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.005
  Пол:
  Женски
  Риби
  Рибите не сакаат да ги навредувате, бидејќи понекогаш премногу се чувствителни. Таа сака секс и предигра, груба или нежна, а со неа никогаш не знаете што ве чека, и сексот со неа никогаш не е здодевен. По природа многу се креативни, затоа замислете колку може да биде креативна во љубовта игра.

  точно, навреди не сакам, грубо или нежно секогаш различно зависи како ми дојде во моментот , неможе да се знае :)
   
 14. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.108
  Допаѓања:
  76.322
  Пол:
  Женски
  Дури и ако успеете да ја заведете на брзината, сметајте дека загреана е за вас и очекува продолжување на врската.
  Ова е дефинитивно точно. :P
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 16. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Јас сум 9 тој e 6 i подобро нема на светот a овде ми вели не смееле врска да имаат.
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.446
  Пол:
  Женски
  Рак
  Жените Ракови се опуштени, сакаат да глумат, да се прават невешти и незаштитени, и бараат цврсти докази за љубов. Постои еден проблем, не ѝ приоѓајте само за секс. Дури и ако успеете да ја заведете на брзината, сметајте дека загреана е за вас и очекува продолжување на врската. Запомнете дека со неа не смеете да се обидете секс на јавно место, бидејќи веднаш ќе ја изгубите од пред очи.

  Не е точно. :)

  Рак - Ако им делите комплименти, внимавајте да бидете искрени и иновативни, во спротвно ќе ве прочитаат веднаш.

  Точно. Имам интуиција. :)

  ЧЕТИРИ

  Жена: Скриен оган, води директно во екстаза и е газда во креветот. Таа е онаа која ќе преземе иницијатива и ќе ве полуди бидејќи е извонредна љубовница.

  Маж: Станува збор за издржлив љубовник, сака маратонско водење љубов, но е себичен.

  Бројот 4 одлично се согласува со 8, 6 и 5, а треба да ги избегнува 2 и 1.

  Се е точно. :)