1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви се знаците кога се лутат

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од jarec6, 4 февруари 2011.

  1. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Се е точно освен тоа дека е спремна на агресија и одмазда.
     
  2. Kicky

    Kicky Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    74
    Јас сум овен..и баш се е точно... :D 5мин и ми поминува лутината..а во текот на лутината...експлозијааа..хахахаха :D
     
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Па тука некаде :rofl: добро што во описот на караниците нема ураган, торнадо итн :rofl: :rofl: Еј, понекогаш ни поминува и одма, да бе да, се преправаме дека е поминато ок. Ај, бе, само лоша реклама ни прават пфф |( ццц
     
  4. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    РАК : Ракот постојано се грижи за нешто и размислува зошто всушност се изнервирал и што е вистинската причина, но ретко има изливи на бес. Ја собира лутината во себе, а се лечи со пливање или пиење. Никогаш не реагира веднаш, но ќе ја искористи секоја прилика детално да му долови на противникот што се морал да истрпи. Ваквото задржување на лутината кај Ракот може да предизвика разни психосоматски проблеми.
    Не би рекла дека е целосно точно.Ретко се лутам и изливи на бес дефинитивно немам.Но, кога нешто ме нервира или му замерувам на некого најчесто тоа го кажувам во лице. 8)
     
    На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Јас сум вага и точно е не сакам да се карам и сакам да го решам случајот без викање и никој да не ме разбере :) инаку ова важи ли и за машки или само женски? :D
     
  6. princesssss

    princesssss Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Точно е за стрелец!!!Потполно, кога се лутам или сум сурова во зборењето, секогаш се кажувам во лице, или некој ќе го носат во болница! се шалам за последново...
     
  7. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Леле колку е точно за ОВЕН ауу јас искрено сум била во ситуација кога за малку не направив една глупост во смисла да го убијам бивсиот :@ верувајте експлозија и после ај не 5 мин ама после извесно време се смирив да си уклучам мозокот зосто во лутина ми горат нервните влакна и не се пренесуваат многу импулси :tmi: а сум пробала така една везба за самоконтрола ауу теско е ама тоа ептен во такви случаеви каде и најсмирениот човек ке збесне
     
  8. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Точно е ова за близнаци. Ние сме такви личности што секогаш сакаме да го надмудриме противникот, или што би се рекло да го „утепаш со збор“... А и ова за нервозата, погодено е. ;)
     
  9. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Јас сум РИБА и дефинитивно се е точно.Зборот извини многу ми влијае,но и наивноста често игра улога па и на неискрено извини верувам.. :doh:
     
  10. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Риби.
    До пола не ми е точно, од пола натака да :tmi:
     
  11. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    за девица се е точно освен дека не пцуе .......пцујам како кочијаш без пардон :lol:
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16
    ШКОРПИЈА : Шкорпијата е вистинска лутка и не и треба многу за да се налути. Прво почнува да провоцира и секогаш е спремна и на ниски удари. Потоа следи река псовки, навреди, а понекогаш е во состојба и да физички да го нападне оној кој и предизвикал бес. За ситуацијата да биде уште полоша- тоа не е доволно туку мора да го задоволи и својот осветољубив нагон, па после ваквите сцени работата не е готова, туку ќе кова план за одмазда. Стрпливо го чека вистинскиот момент за својата отровна одмазда.

    Се е точно!!!
     
    На Dzverche му/ѝ се допаѓа ова.
  13. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    СТРЕЛЕЦ : Стрелецот главно им кине живци на луѓето околу себе, зошто обично кажува што мисли и кога никој ништо не го прашува. Кога ќе се изнервира потполно е непредвидлив- може ладнокрвно да ја соопшти својата порака без кавги, или да искрши се околу себе од бес - да псуе, вика и крши по дома.

    so true! :D
     
  14. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па точно е :$ :rofl:
     
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    РИБИ : Рибите се пречувствителни, се сфаќаат лично и затоа често се лутат. Постојано менуваат расположенија и не знаат што сакаат, но знаат што не сакаат; затоа ги невира и лути кога некој пробува да им помогне во донесувањето на некоја одлука. Но Рибите најчесто својот бес го задржуваат за себе, што е лошо бидејќи поради тоа подоцна паѓаат во депресија. И кога се караат не се злонамерни, а ако им се извините, се ќе заборават


    Паа, така нешто, делумно е точно. Не дека се лутиме толку често, ама заради честото менување на расположенија, ако не фатите во некој лош момент, да си знаете дека може да настрадате. :!: Ама, ако ме прашате мене јас незнам ни што сакам ама ни што не сакам. :D Точно е тоа дека мразам кога некој ми се меша во донесување на одлуки и во моите работи, а посебно кога тоа го прават моите родители. |( Некогаш знам да го задржувам бесот во мене, ама има моменти кога експлодирам и сета моја лутина да ја истурам и на некој што не треба.. што не е баш добро, ама тоа е сега, се обидувам да си ја сменам таа особина. Среќа што лутината брзо ми поминува, а посебно откако веќе ќе ја истресам на некој, како нова сум. :D И да, ако некој искрено ми се извини, имам навика брзо да заборавам некои работи. :)
     
  16. musicgirl55

    musicgirl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    56
    јас сум риба и можам да кажам дека се е точно :D :D
     
  17. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас сум ракче и за мене лично ова тотално не е точно :D Јас кога сум лута знаат сите околу на 30 метри од мене, до сега дали сум преќутела нешто 3-4 пати најмногу (за жал :worried: ) така да лутина во себе не ми се собрала никогаш. Убаво би било да сум посмирена ама не можам! Ептен сум избувлива ]:)
     
    На Girly101 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    хахха така си е :)
     
  19. Dzverche

    Dzverche Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    37
    istata jas se prepoznavam vo ovie zborovi,gordosta i suetata mi se rusi koga nes ne mi e po kef nikogas ne sakam da bide se po moe tuku da odgovara i na dvajcata no nekoi raboti me vadat od takt i ne sakam da priznam deka se lutam ama zatoa kovam plan kako toa da go vratam mana mi e golema ama sto da pravam toa mi e vo veni SKORPIJA SE VIKA TOA :) :* :lol: :wasntme:
     
  20. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    За лав, барем за мене, е се во потполност точно!!! И јас не сум јас , ако не го истерам своето до крај!!! :mm: