1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви се знаците кога се лутат

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од jarec6, 4 февруари 2011.

  1. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ВАГА : Вагата се труди да не се нервира или барем да ја прикрие нервозата. Ја погодуваат свакакви ситници (на пример, сте ја погледнале студено), а кога ќе сфати дека со часови се лутела без причина ќе почне да се мази и врти околу Вас за да Ве одоброволи. Максимум на нејзиниот бес е да се сврти и да си замине зошто нејзината дипломатска црта во карактерот не и дозволува да се кара. Дури и во сериозни врски Вагата нема да беснее, туку ќе го натера партнерот сам да си замине.


    СТРЕЛЕЦ : Стрелецот главно им кине живци на луѓето околу себе, зошто обично кажува што мисли и кога никој ништо не го прашува. Кога ќе се изнервира потполно е непредвидлив- може ладнокрвно да ја соопшти својата порака без кавги, или да искрши се околу себе од бес - да псуе, вика и крши по дома.


    ПОТОЧНО НЕМОЖЕШЕ ДА БИДЕ!
     
  2. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.502
    Близнаци - потврдено. Ептен се пронајдов у „Брзо се одлутуваат зошто се водат со логика и разум и не прават проблеми таму каде што би имале корист“ :D
     
  3. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    Љељљееее колку е само 100000000 проценти точноо за Риби и Стрелец :D Дечко ми е стрелец и буквално демулира се што ќе се најде околу него кога е нервозен :D А и богами, тоа сум јас, потполно иста како што е напишано,многу често знам да се налутам за глупости.. тоа е... Риби ]:)
     
  4. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    [color=#FF4080ВАГА : Вагата се труди да не се нервира или барем да ја прикрие нервозата. Ја погодуваат свакакви ситници (на пример, сте ја погледнале студено), а кога ќе сфати дека со часови се лутела без причина ќе почне да се мази и врти околу Вас за да Ве одоброволи. Максимум на нејзиниот бес е да се сврти и да си замине зошто нејзината дипломатска црта во карактерот не и дозволува да се кара. Дури и во сериозни врски Вагата нема да беснее, туку ќе го натера партнерот сам да си замине.
    ][/color]
    Тоа со максимумот на бесот кај мене и нее баш така,згазни ми на жул па види дали само ќе се свртам и ќе си заминам не велам дека и не го правам тоа но во ретки случаи знам онака доброооо да вратам :) ГОЛЕМА ЉУТКА СУМ :^)
     
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    8)

    Така да, си знаете веќе. ;)
     
  6. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622

    Трпение- на највисоко ниво. :up:
    Знам да трпам и трпам и трпам...... и трпам. Ретко кој успеал да ме изнервира и да ме извади од такт, но ако дојде до тоа знај дека ептен си ја заебал работата и подобро фати си патот под нозе и бегај да те нема зошто во тој момент на нервоза се осеќам моќна човек да утепам така да ако не се тргнеш јас ќе се погрижам да те снема. :punch:
    Можеби звучи малку агресивно но биковите сме такви, знаеме да трпиме но се со граница. Не дозволувам некој да го злоупотребува моето трпение и живци, сепак мои си се ! :!:
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас сум овен и не трпам навреди па што сака нека е :tmi: И да брзо се лутам а уште побрзо простувам :wasntme: И ја мразам таа карактеристика :tmi:

    А можам да потврдам и за риби :nod:
    Сестра ми е под тој знак и многу менува расположенија и не сака некој да и се меша кога одлучува нешто :!:
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Се е точно, освен за бесот..леле колку само не знам да задржам бес.
    За јарец, се што сум приметила во овој период е дека е инает не виден, ама знам јас како со бего, да да срце, и веднаш се поминува, а пак секој по свое си тера.
     
  9. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Девицата се смета за најсмирен знак во Зодијакот. Максимално се контролира и свесна е за секој свој збор и постапка, па како таква ретко псуе или е непристојна. Ги контролира емоциите и има убави манири, и премногу е “културна” за отворено да покаже незадоволство; а секогаш е незадоволна. Ги смирува нервите читајќи книга и слушајќи музика дома или во ресторан; а поради таквото криење на лутината со годините станува депресивна. Ако смета дека згрешила или претерала веднаш ќе се извини.

    Не баш... :$
     
  10. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884

    Не е точно само тоа што својата нервоза ја лечат слушајќи гласна музика (барем јас не слушам гласна музика кога сум нервозна :wasntme: )
     
  11. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    99% е точно,освен за псуењето то често си го практикувам кога сум изнервирана :tmi:
     
  12. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    8.324
    Пол:
    Женски
    ВАГА : Вагата се труди да не се нервира или барем да ја прикрие нервозата. Ја погодуваат свакакви ситници (на пример, сте ја погледнале студено), а кога ќе сфати дека со часови се лутела без причина ќе почне да се мази и врти околу Вас за да Ве одоброволи. Максимум на нејзиниот бес е да се сврти и да си замине зошто нејзината дипломатска црта во карактерот не и дозволува да се кара. Дури и во сериозни врски Вагата нема да беснее, туку ќе го натера партнерот сам да си замине.


    не е точно дека се трудам да не се нервирам,напротив мн се нервирам...и да се секакви ситници ме погодуваат на пр ако некој ми се обрате лошо...изгледа ја немам јас таа дипломатска црта :D
     
  13. viks5

    viks5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    82
    РИБИ : Рибите се пречувствителни, се сфаќаат лично и затоа често се лутат. Постојано менуваат расположенија и не знаат што сакаат, но знаат што не сакаат; затоа ги невира и лути кога некој пробува да им помогне во донесувањето на некоја одлука. Но Рибите најчесто својот бес го задржуваат за себе, што е лошо бидејќи поради тоа подоцна паѓаат во депресија. И кога се караат не се злонамерни, а ако им се извините, се ќе заборават
    Тотално точно потврдувам
     
  14. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Бик сум и нависина се што пишува е точно,барем за мене :)
     
  15. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    ЈАРЕЦ : Дисциплинирани се и организирани. Јарецот максимално се контролира и се труди да не се разбесни, но ако се изнервира ќе галами и нема да се смирува со денови. Но, со цел за добри односи со околината спремен е за отстапки, иако има нагон се секогаш да биде по негово. Умее да е многу непријатен доколку се почувствува загрозен, оди од една во друга крајност – кога ќе Ве отпише, знајте дека тоа е засекогаш и нема втора шанса.

    се ее точнооооооооо :rofl:
     
  16. LyckliG

    LyckliG Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    Скроз точно :emo:
     
  17. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    за овен се е точно барем за мене
     
  18. Missbutterfly

    Missbutterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    19
    РИБИ : Рибите се пречувствителни, се сфаќаат лично и затоа често се лутат. Постојано менуваат расположенија и не знаат што сакаат, но знаат што не сакаат; затоа ги невира и лути кога некој пробува да им помогне во донесувањето на некоја одлука. Но Рибите најчесто својот бес го задржуваат за себе, што е лошо бидејќи поради тоа подоцна паѓаат во депресија. И кога се караат не се злонамерни, а ако им се извините, се ќе заборават

    За Риби поточно здравје(бар според мене).Се лутам кога некој ми се меша при донесување на некоја одлука тоа ме прави да се чувствувам неспособна и незрела |( |( ,точно е и дека бесот и нервозата ги чувам во себе се со цел што никогаш не сакам да ги замарам луѓето со моите грижи и проблеми.Ама и на крај лутината брзо ми минува, за 1саат сум ок :)
     
  19. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    За ракот не се сложувам баш, ама сепак има вистина во речениците!
     
  20. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    БИК : Бикот е земјен знак и тоа му дава трпение. Некој би помислил дека е во состојба да трпи и додека некој му се качува на глава, но и не е баш така. Вистина е дека никој нема такви живци како што има Бикот , но кога ќе се изнервира не е воопшто пријатно да се биде во негова близина – кога ќе му догори фитилот се претвара во вулкан. Поради тоа на сите им се советува да не го злоупотребуваат неговото трпение, а ако го направат тоа- да бегаат колку што ги држат нозете.


    молим лепо :lol: јас кога зборам бегајте бе подалеко они мени силни :muscle: таман отворам уста бегат-па чекајте бе луге :lol: :lol: :lol: мене се ми погодиле ама баш се :nod: