1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви стaпала имате?

Дискусија во 'Тело' започната од Angelinkka, 8 август 2012.

 1. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Нова сум овде, па се мислев дали да ја отворам темава, невидов некоја слична, па си реков зошто не? :angel: Едноставно ако има ваква тема, слободно канта! ;) Какви стопала имате? Големи или мали? Јас имам големи 40 број, а имам 15, така да ми велат дека сеуште ќе се развивале? Па, би сакала да знам, дали повеќето имаат големи или мали стопала? Ве молам одговорете! :clap: :angel: :handshake:
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lulutik

  lulutik Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Какви стопала имате?

  Moite se mali... nosam 38 broj.. :$
   
 3. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Какви стопала имате?

  37 и 38 зависи!
  Имам слаби стопала! Често ми се случува да ми „пливаат“ од страна во чевлите :D
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Какви стопала имате?

  И јас имам големи стопала носам број 40.
   
  На Angelinkka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Какви стопала имате?

  40/41 на 13 години... оф мори мајко :D
   
 6. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Какви стопала имате?

  37,8 :)
   
  На mackica-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. honey95

  honey95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  36
  Какви стопала имате?

  Јас носам 39,40 зависи од калапот :)
   
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Какви стопала имате?

  имам гооолеми стапала носам 39-40 понекогаш многу тешко наоѓам чевли да ми се точни
   
 9. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  Какви стопала имате?

  Висока сум,па имам и големи и слаби стапала :D
  40,на 15 години :lol:
   
 10. hehehe

  hehehe Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  56
  Какви стопала имате?

  Мене не ми е проблем наоѓањето бројче на обувки носам 39/40 но проблемот ми е што сум никогаш не ми се погодуваат штиклите поконкретно. На секој калап 39 ми се мали ме затегаат а 40 ми се големи. Имам пробано со перничиња но не ми одговараат пак. :)
   
 11. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  Какви стопала имате?

  Јас носам 37,38 зависи до калапот. Обично балетанки си зимам 37 и штикли би зимала исто така ама не носам сеуште. :)
   
 12. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  16.568
  Какви стопала имате?

  38-39-40 - зависи од калапот. ;)
   
 13. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Какви стопала имате?

  36, 37, мало стапалце :?:
   
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Какви стопала имате?

  Се зависи од калапот..
  Имам балетанки 38, патики 37 , а пак едни други патики 36, исто чизмите зимски ми беа 38-39 :lol:
   
 15. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Какви стопала имате?

  39/40 зависи.. :)
   
 16. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Какви стопала имате?

  А јас се чудам после кај ги снемува големите броеви од продавниците? :^) :D
  Па мнозинството ко што гледам пераички имате, се придружувам и јас во клубот на големи стапала.
  На 14-15 години носев 39-40, ама со годините ми се прошири стапалото и сега сум на 40-41 во зависност од калапот - некои модели од ЊуЈоркер ми се дури и 42. Кинеска работа.
  |(
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Какви стопала имате?

  Се зависи...
  сандали 38
  Чевли 39
  Патики 40.....се зависи од калапите

  Но да се рече 39
   
 18. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Какви стопала имате?

  Еве јас се придружувам кон групата со помали стапала, носам воглавно број 36, некојпат 37 зависи од калапот а имам и број 35 обувки. Имам тенко стапало и немам проблеми со чевлите. Поприлично си ги сакам стапалата и си ги чувам :)
   
 19. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Какви стопала имате?

  Таман ми се. :D 37-38 број носам. Секогаш ми се средени и налакирани. Сега летово од многу одење со влечки и отворени сандали малку петиците ми се како ренде направени :wasntme: ама си ги негувам редовно. :)
   
 20. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Какви стопала имате?

  Па јас носам 38, али зависи до калапот некогаш и 37 ;)