Какви стaпала имате?

Дискусија во 'Тело' започната од Angelinkka, 8 август 2012.

 1. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Нова сум овде, па се мислев дали да ја отворам темава, невидов некоја слична, па си реков зошто не? :angel: Едноставно ако има ваква тема, слободно канта! ;) Какви стопала имате? Големи или мали? Јас имам големи 40 број, а имам 15, така да ми велат дека сеуште ќе се развивале? Па, би сакала да знам, дали повеќето имаат големи или мали стопала? Ве молам одговорете! :clap: :angel: :handshake:
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lulutik

  lulutik Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Какви стопала имате?

  Moite se mali... nosam 38 broj.. :$
   
 3. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  60
  Какви стопала имате?

  37 и 38 зависи!
  Имам слаби стопала! Често ми се случува да ми „пливаат“ од страна во чевлите :D
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Какви стопала имате?

  И јас имам големи стопала носам број 40.
   
  На Angelinkka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  Какви стопала имате?

  40/41 на 13 години... оф мори мајко :D
   
 6. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Какви стопала имате?

  37,8 :)
   
  На mackica-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. honey95

  honey95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  35
  Какви стопала имате?

  Јас носам 39,40 зависи од калапот :)
   
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Какви стопала имате?

  имам гооолеми стапала носам 39-40 понекогаш многу тешко наоѓам чевли да ми се точни
   
 9. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Какви стопала имате?

  Висока сум,па имам и големи и слаби стапала :D
  40,на 15 години :lol:
   
 10. hehehe

  hehehe Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  52
  Какви стопала имате?

  Мене не ми е проблем наоѓањето бројче на обувки носам 39/40 но проблемот ми е што сум никогаш не ми се погодуваат штиклите поконкретно. На секој калап 39 ми се мали ме затегаат а 40 ми се големи. Имам пробано со перничиња но не ми одговараат пак. :)
   
 11. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Какви стопала имате?

  Јас носам 37,38 зависи до калапот. Обично балетанки си зимам 37 и штикли би зимала исто така ама не носам сеуште. :)
   
 12. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.633
  Допаѓања:
  10.633
  Какви стопала имате?

  38-39-40 - зависи од калапот. ;)
   
 13. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Какви стопала имате?

  36, 37, мало стапалце :?:
   
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Какви стопала имате?

  Се зависи од калапот..
  Имам балетанки 38, патики 37 , а пак едни други патики 36, исто чизмите зимски ми беа 38-39 :lol:
   
 15. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Какви стопала имате?

  39/40 зависи.. :)
   
 16. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.656
  Какви стопала имате?

  А јас се чудам после кај ги снемува големите броеви од продавниците? :^) :D
  Па мнозинството ко што гледам пераички имате, се придружувам и јас во клубот на големи стапала.
  На 14-15 години носев 39-40, ама со годините ми се прошири стапалото и сега сум на 40-41 во зависност од калапот - некои модели од ЊуЈоркер ми се дури и 42. Кинеска работа.
  |(
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Какви стопала имате?

  Се зависи...
  сандали 38
  Чевли 39
  Патики 40.....се зависи од калапите

  Но да се рече 39
   
 18. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Какви стопала имате?

  Еве јас се придружувам кон групата со помали стапала, носам воглавно број 36, некојпат 37 зависи од калапот а имам и број 35 обувки. Имам тенко стапало и немам проблеми со чевлите. Поприлично си ги сакам стапалата и си ги чувам :)
   
 19. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.765
  Какви стопала имате?

  Таман ми се. :D 37-38 број носам. Секогаш ми се средени и налакирани. Сега летово од многу одење со влечки и отворени сандали малку петиците ми се како ренде направени :wasntme: ама си ги негувам редовно. :)
   
 20. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Какви стопала имате?

  Па јас носам 38, али зависи до калапот некогаш и 37 ;)