1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви усни ве привлекуваат кај партнерот?

Дискусија во 'Сингл' започната од MonnaSi, 26 април 2011.

  1. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Барав но не најдов ваква тема , ако има ставете катанец :D
    Какви усни сакате ? Јас имам дебелки усни а кај партенрот сакам било какви но со остри линии оцртани ;)
    п.с мразам кога некој дечко ќе стави гроздева во зимно време ;(
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Јас сакам да има пуни усни да можеш да ги бакнуваш цел деннн :) баш како што има мојот :D :inlove:
     
    На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Усни кои ќе одговараат со моиве 8)

    Сакам доволно полни, т.е. дебели усни за да си играм со нив, за да можам убаво да се бакнам, за да можам да ги почувствувам.
     
    На lolyta777, SanjaKirchner и marama им се допаѓа ова.
  4. majaaa

    majaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    јас сакам полни усни т.е дебели за да можам да експериментирам со нив позз
     
    На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Уште овде пишувам и си легнувам.

    Најискрена да бидам, не ми е битна формата. Повеќе ми се битни забите што светат од внатре и мноооогу повеќе погледот ми лута таму, отколку во тоа каква му е формата на усните. Не можам да трпам машко што не води хигиена за устата, за забите...

    Макар што сакам меки усни, да ми е ќеф да ги грицкам малку. Добро не малку :$ :tmi:
     
    На TheDreamGirl и lolyta777 им се допаѓа ова.
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Јас мислев дека ова се подразбира :)
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Такви за таман да ни се поклопат за да може да се вакумисаме :D

    Но знам какви не ме привлекуваат - дебели односно полни усни. Некако за машко, не ми идат и не ги сакам нешто посебно. И плус не му одговараат на моето скромне усте :)
    Имав таков еден дечко, односно првиот дечко, во времето кога само се лапаш со дечкото и да ви кажам, едно време мислев дека ако уште малку зине да ме бакне ке почне и носот да ми го лапа, не само усниве :tmi:
    Ич не е убаво, плус после секое, ткн. лапање, ми се правеа дупли усни. Како се вика тоа де? Кога имате некое си глупаво воспаление над усните па ви се дупли. И пржи и пече ептен :D
     
    На Hipica и lolyta777 им се допаѓа ова.
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Пирамидке- алал да ти е, значи го опиша токму тоа што мене ми се случува кога некој има тенки усни :tmi: , страв ми е да го бакнам, бакнувам со резерва за да не ги усисам неговите :D

    Сакам тоа да го кажам, ама не знаев како да опишам :lol:

    Абе бакнувањето (француското) не е шала, некогаш може да биде попроблематично и од сексот :D
     
    На zhap4e и Phyramide им се допаѓа ова.
  9. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Такви какви што има. :)
    Најубави, совршени.
    Полни и повикувачки. :*
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Усни ко усни.Да ќутат ко треба најарни се.
    Мислам...хммм...не сакам да има преполни,некоја средина.Машки бе,машки усни.
    Радован има убави усни,нормални и преубава насмевка од милион долари и сите пропратни елементи со осмехот.Една од помаркантните црти му се усните со се насмевката.Така,скокотливо изгледа кога ќе се насмее.Си го испофалив...туку ај.

    Луѓе со тенки усти,нејќум.Имам впечаток дека се злобни и завидливи,не знам зошто.Па уште и тенки,а големи,ко на Камерон Дијаз,шо би рекла Хипика,ко сендвич се.
     
    На google и lolyta777 им се допаѓа ова.
  11. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    :clap: за хигиената си потполно во право, и јас не би мжела да смислам некој да се насмевне и да има жолти заби.......
     
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Ептен, поготово ако не сте усно-компатибилни со партнерот/лапачот/мувачот/сексбадито/штоидае :D

    Гледам сите ставате имиња, па да ви кажам и мене Харалампие ми се погоди ептен со усните, таман, не тенки, не дебели, ама помали, златна средина, абе таман за моиве. Правиме вакуум, добро се лапаме, добро лапа, ол гуд :D
    (перверзните мозочиња знаат на што мислам :P :tmi: )
     
    На Hipica, lolyta777 и KuklickaSk им се допаѓа ова.
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Бидејки никако не ме бива за опишување ќе ставам слика од тоа какво усни ме привлекуваат кај партнерот. Од кога го гледав во Ѓумуш наполно ме поремети типацов. Ах клето турчеееее :rofl: :rofl:

    [​IMG]
     
    На Hipica, zhap4e, lolyta777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    Румени. :!:


    Овај... темава... само за женски одговори е наменета или...? :?:
    (се изнаподголтнував додека насловов го дочитав :worried: )
    :wasntme:
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    ^^Па зависи за какви усни се работи :lol:
    Не сум размислувала за усните, ни тенки ни дебели, како што вика Пирамитка - таман за мене...
    Мене ме привлекува насмевката, убави заби и хигиена, да мириса на Орбит или др. ментол мастика, а не на лук...морам да искоментирам, кога маж ми јаде лук (таратор, џигер со лук, грав со лук итн.итн) ич не го лапам :lol: , дури и не спијам со него бегам во друга соба :@
     
    На Phyramide и nena2010 им се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Какви усни Ве привлекуваат кај партнерот?

    :rofl: леле зборов од тебе и од дечко ми само го слушам, повикувачки за усните :rofl: ме изнасмеа.
    Ма такви да се пуни, ама не попуни од моите па да ме принуди да ги ботоксирам да се допунат до носов :rofl:
    Цртка на среде уста хаха имам видено кај некои машки таква им е тоа долната усна, бреј ем полна, ем цртка на среде и многу мхмхм ПОВИКУВАЧКИ ми делуваат :rofl: ми иде да ги шмукнам меѓу заби :rofl: :rofl: :rofl:
    Абе повикувачки де и ко Мерлинка шо вели румени ли се румени усни најубави?!? реторичко ова не барам одговор.
    Ах мхм, мхм устиња такви сексуљави да гризнеш и да бегаш :rofl:
     
    На enVogue, Marilyn-Monroe и LivingGlam им се допаѓа ова.
  17. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Па доаѓа во предвид се‘ помеѓу Стив Тајлер и тој американскиот политичар со најмалото можно усте (мене ми личеше на пилешко г‘зе :D ) не ми текнува никако на името.

    Инаку сакам убави машки усни фино пополнети, а цртки не се по мој вкус, во комбинација со убави заби -прајслес :inlove: . Кај мојот бивши горната усна беше поголема од долната за нијанса ова само во профил се забележуваше и ми се свиѓаше некако ми беше помалку Били Ајдол стајл ама помалку несвесно го правеше тоа во зборување и мене ми беше многу сексоповикателно и лапачкостимулаторно.

    И јас некое месојадно суштество сум била изгледа во некој претходен живот (а ла Ти Рекс) бидејќи добивам нагон да гризам кога усните се примамливи :tmi: :$ ]:) .

    А темава зошто е во Сингл сместена, за да ми фрлате сол на рана, пуста човекова злоба граници да немала, :D !
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сакам полни усни и убави, бели заби. многу ми е привлечно тоа. Усни што повикуваат на бакнување. :D Насмевката е едно од првите нешта што забележувам кај некој. Хигиената на устата и на забите ми е премногу важна.
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе искрено не пребирам многу, ама ептен мака си имам со оние кои имаат поголеми усни од моите (тоа се 99% од машката популација :D ) затоа што ми се чини ќе ме голтнат во секој момент. Со таквите не се мувам. Тие си се муваат со лицето мое, јас сум само предмет на иживљавање. И по целиот бакнувачки процес имам крукче околу усниве, влажно крукче и ептен се нервирам :@
    Абе терсене сум, терсене!
     
    На Oleeenka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Нормални,сакам фино обликувани,и секако да знаат со нив да баратаат :rofl: :rofl:
    Одамна во мојата прва младост :lol: имав дечко со навистина полни усни,ама од бакнување немаше врска и затоа го откачив :D :D :D