1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви ученици бевте во средно?

Дискусија во 'Образование' започната од anste, 17 април 2011.

  1. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Бев одлична ученичка со сите петки на крај и една двојка(математика)-стандард.И,намалено поведение :$ во трета и четврта година.Во трета ми беше добро поведението а во четврта незадоволително или така нешто незнам.Имав многу изостаноци и тоа бегав од часови само на крајот на полугодието кога имав оценки а другите поправаа,и мене ми беше досадно.Ама,немав како да ги оправдувам па ми влијаеше на поведението.
     
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Уште го немам завршено пустото :lol:
    Втора година сум и можам да кажам дека навистина цела година лагано си преспав во некои предмети, ама пак си поминав одлична :rofl:
    Додека прва беше држ ме недај, (ќе паднев година) на крај само јас од цел клас си останав со 5 кеца :| Не дека другите учеа меѓутоа Борис си е Борис - кој си учи си учи, кој не ќе си фаќа врски и ќе се влече...А јас како за беља ни првото ни второто. Демнев над книгата и ништо не учев, мајка ми се извади од памет тој период незнаеше што ми стана како хипнотизирана бев. И сеуште се прашувам што ми стана тој период? :emo: незнам...искрено.
    Втора година на моменти се напињав и на крај нешто беше подарок, но повеќето заслужено! Сега се важам како една од најдобрите ученички во класот :)
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    И јас уште го немам завршено уште една година ми остана, ама досега традиционално во мојата кариера стандардно исклучиво само 5.00 :bow:
     
  4. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    И јас дете-бубалче, 5.00 без исклучок. Во втора година мака си мачев со Клетка, толку многу го нервирав што знаев секогаш кога ќе ме испрашаше (а тоа беше почесто, зошто бев плава :D ), и на крај ми рече: „Од тебе домаќинка не бидува,терај си кариера“. :D
     
  5. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Прва и втора 5.00, трета 4.70 и четврта 4.80 :wasntme: Математиката е крива не јас ]:) ]:) ]:)
     
  6. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Па би рекла дека зборот бубалица најдобро би ме опишал.Но немав друг избор,поточно имав-или да бубам и да поминувам со сите петки,со ризик да си уништам нерви и губам време или да барам јаки врски,а мене ми остануваше само првата алтернатива.
    И си учев,и учев,учев....а имавме стварно исцрпувачко темпо со пракса и до три ден неделно во четврта,па ако успеав и мене понекогаш не ми е јасно.Избегав неколкупати само,можат на една рака да се избројат,ептен кога беше густо.За да добијам оправдание кога ќе ми текне кои патешествија сум ги поминала,и тогаш бев свесна дека полесно ми е да научам.Никогаш не бегав за на кафе,ко небаре после часови да затвараат сите кафичи.Кај професорите кај што се препишуваше препишув :lol: ав,признавам,морав рационално да го користам времето и трудот за учење.Многу често бев доброволец па ги спасував и дугите и себе.
    Не бев некоја конфликтна личност,не се расправав со професори никогаш и не сакав да се истакнувам,но далеку од тоа дека бев миленичка на професорите.Не се трудев воопшто да се допаднам некому,туку се трудев да имам баш некој службен,дистанциран,но коректен однос.
    Вака од денешен аспект гледано мислам дека се однесував ептен зрело и одговорно,дури несвојствено за таа возраст.А и многу вредни лекции научив тогаш,не мислам на од учебник туку онака,животни може да се каже.Научив дека можеби најмногу од сите ги презирам подлизурковците,упикувачи,лигушковци,лижачи и се што влегува во оваа категорија на луѓе.Сеуште не сум променила мислење.Научив дека без оглед на тоа колку си во право,понекогаш не е важно тоа и дека светов(на мое изненадување и одбивање да прифатам) функционира во најголем процент на неправда и апсурд и можам да се помирам со тоа или да се самоубијам.За среќа го избрав првото. :) И дека едиствена личност од која треба да барам помош(освен во ептен исклучителни ситуации) сум јас.
     
    На Baroness, L-enna и macysh им се допаѓа ова.
  7. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    средно учев многу,имав 5,оо просек...секогаш спремна бев,ми беше срам од помислата некогаш неспремна да ме фатат... :tmi: ...требаше да изберат меѓу мене и една другарка за ученик на генерација,ама ја избраа неа :lol:
    големо бубаличе бев и да не ми се смеете,ама сакав да учам :wasntme: И тоа не на памет,онака по мое ,си читав и раскажував :lol: се додека не ги кажував течно лекциите...без да го има она -аааа...меѓу зборовите :lol:
    Единствено математиката не ми одеше :$ ,ама ми попуштаа ,имав 3 или 4 зависи,па со оглед на др оцени си добивав петка :emo: :lol:
     
    На Mevla Ali му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Во средно бев многу мирна,повлечена личност не сакав шеги и многу учев...
     
  9. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Си учев, бев одлична ученичка, мирна (на часови) и така :D
     
  10. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    прва година со мн.добар успех,втора и трета одличен успех,четврта мн.добар успех
     
  11. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Хихи, си се пронајдов тука :D Немав мака со Клетка зашто не ми предаваше, ама реченицава ми ја има кажано 2-3 пати во тоа сопчето кај што се состанувавме претседателите :D Иначе исто, 5,00 без исклучок :)
     
  12. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Одлична ученичка бев сите 5ки ми беа само математика 2ка :lol: :lol:
     
  13. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Во прва госина бев Мн. Добра,
    Во втора и трета бев одлична.
    Во 4та ќе видиме.
     
  14. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Одлична. Од прва до трета, просек 5.00 :)
    И четврта планирам исто :)
     
  15. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Во прва година 4.6, а другите три 5.00 :)
     
  16. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Во прва година бев мн добра бидејќи глупите предмети како физичко, ликовно, математика ми беа послаби ( што да правиш кога ќе те земат на заб :D ) додека стучните ми беа 5-ки... сепак си пројдов со 4-ка :( додека во 2-ра, 3-та и 4-та пројдов со 5-ка... :D :D
     
  17. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Завршив средно медицински-мед.сестра така што ПАНЧЕ КАРАЃОЗОВ беше многу јако школо и не рендаа буквално-сепак успеав да одржам некој мн.добар успех :lol:
     
  18. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Завршив средно општа гимназија сите 4 години одлична поминував, значи секоја година само математика и физика 3ки :lol:
     
  19. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Просек: чиста 5-ка плус дипломи и пофалници од натпревари :)
     
  20. Cello-PlaYer

    Cello-PlaYer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    23
    Прва завршив со сите 5ки само една 3ка |( Сега втора ќе видиме :)