1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви ученици бевте во средно?

Дискусија во 'Образование' започната од anste, 17 април 2011.

  1. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Прва,втора и трета-одлична,а сега за четврта би требало исто. :lol:

    Не сум бубалица која стои мирно како прваче и го слуша секој збор на професорите(како некои (ее ова го рече професорката,мора така да се направи бла,бла... |( ).Напротив може да се каже дека сум една од `најнемирните` во клас,понекогаш знам да се спречкам со некој професор,да му презборнам или едноставно да се закарам ако нешто ми згрешил. :lol: ама кога треба сериозно да се работи,знам да бидам најдисциплираниот ученик на светот. :D

    Еднаш професорката (што многу ја мразам)во сета жештина ме прати дома до кај една ученичка да го земам нејзиниот учебник и требало во моментот |( Ејј што и бев јас потрчко?! :fubar: Собрав два и два си прошетав неколку кругови низ град и фино лепо си се вратив при крај на часот и и реков како никој немало дома кај ученичката. :D :D (и мило ми е што така и сторив .!.
     
    На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Прва и втора година не ги сфатив работите сериозно, едвај со четворка минав. Во трета имав само 1 тројка и 3-4 четворки, важно одлична минав. Сега во четврта добро почнав. Имав некои киксови по 2-3 предмети на почетокот, затоа имав 3ки по тие предмети.Но, добив пофалби од тие професорки да продолжам да си учам, ќе ми поправат. Всушност една и ми поправи вчера, само затоа што имав домашно. Старбакс се труде, секој час домашно има, сега ќе и’ ставам 4. И ми стави. :) По другиот предмет што имав 3ка одговарав, проф. ми кажа браво што сум научила. Тие две 3ки веднаш ги поправив после совет, само едната е проблем, но лесен е материјалот ќе се извлечам. На тромесечие имав шест 5ки, три 4ки и три 3ки. Ако 4ките и 3ките ги поправам, ќе си минам со 5ка.

    Секоја година се’ подобри и подобри стануваме во однос на учењето како клас. Класната вели да имате уште една година одлични ќе бидете сите. :D
     
  3. Missbutterfly

    Missbutterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    19
    Од прва до четврта си истуркав стандарден успех многу добра :) .И покрај мојот страв дека нема да можам да се упишам на факс со овој успех на крај не само што се упишав имав среќа во државна квота да влезам.
     
  4. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Што е ова бе сите 5ки и одлични :rofl:
    Има некој што послабо учел или слабо? :wasntme:

    Е ја не сум по 5ките,иако имам две до сега :)
    Добра сум си и не учам баш,што стигнам тоа,што ми иде тоа. :wasntme:

    До сега сите години добра,а и четвра добра и ќе бидам и топ :rock: :rofl:
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    По стручните предмети секогаш одлична, по другите имаше и 4-че и 3-че и 2-че, ама математика ич не ми се учеше, појма немав. На крај нормално сите 5-ки, што со мој напор и труд, што со врски :)
     
  6. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Четири години 5.00 ... не бев мн. мирничка, а и си учев кампањски, но секогаш знаев каде се границите за глупирање :)
     
  7. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Цело средно на крај година поминував со сите петки, не бев некоја многу немирна иако класот ми беше на господ бељата :D урлаа на сите часови. Јас само многу бегав од часови :lol:
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Одлична бев сите четири години, со просек 5.00 :)
    Дури во четврта година сите ми беа петки во дневник. Немав друга оценка. На сите писмени, тестови и такви работи имав добиено петки, па убави си ги заредив :lol:
    Не сум бубалица, ама ете така ми се подредија работите. Отсекогаш сум била одговорна ученичка, татко ми и во средно ми помагаше за домашни, за решавање формули по хемија или задачи по физика. Таа навика за учење што ја имав стекнато во средно, многу ми помогна да ги совладам непроспиените ноќи за време на испитни сесии на факултет.
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    прва трета и четврта со 5ка, втора година малку ја зезнав :$
     
  10. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Сите четири години одлична, со 5.00 просек. Дури имав и најдобри писмени и тестови математика и француски јазик во цела генерација. :$ Не дека се отепував од учење, едноставно ми идеше. Обично кога ќе ми ги ставеа првите оценки после на стара слава живеев цело полугодие. :tmi: Само не математика, тоа си учев редовно. :geek: Затоа сега ми е тешко кога ќе ми текне на средношколските денови..Бев во првите во генерација, а сега сум меѓу последните..уште не сум ни дипломирана. :sweat: Посебно тешко ми беше во прва година додека да се помирам со некои работи.. Да бев на друг факултет може немаше да биде вака.. Ама тоа е - што е. :)
     
  11. MilaKunis

    MilaKunis Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    25
    Просек 5.00 засега, се надевам дека ќе остане така уште една година. ;D
     
  12. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    5.915
    Многу добра сум веќе 4 години :D
    Да ви кажам среќна сум што сум многу добра оти со ова неучење и тоа е чудно . Само што успевам секогаш кога што треба да се извлечам, е тоа ме спасува. А најлошо од се е дека ми е сеедно .
     
  13. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Секоја година на крајот бев со многу добар просек. Мрза бев голема и не ми се учеше. Али сега на факултет видов што е учење така да надокнадувам поради тоа што не учев :D
     
  14. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Примерен, дисциплиниран и без ниеден неоправдан изостанок од настава.
     
  15. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Скроз одлична сите 4-ри години.Пристоен,вреден,амбициозен ученик со по некое оправдано и неоправдано отсуство :)
     
  16. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Сега за сега сум одлична ученичка, со само 3 оправдани изостаноци :) Се надевам дека нема да се променам во наредните 2 години, до матура :)
     
  17. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Бев одлична ученичка, иако последната година ми помина во ескивирање :lol:
    Ех, спомени од тоа време ... ;)
     
  18. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Во прва година многу учев, се истакнав на почетокот, професорите ме запознаа и така да освен со физика и математика немав никаков друг проблем. Но, во второто полугодие посветив поголемо внимание на истите и на крајот ми беа сите 5-ки.

    Во втора година, почнав малку од малку да ескивирам. Учев, но некогаш се случуваше некои предмети да не ги учам редовно, да не им посветувам доволно внимание, да не се трудам доволно (тоа главно првото полугодие). Во второто полугодие решив да се вратам во нормала така да успеав да завршам повторно со сите 5-ки од кои само 2-3 ми беа на стара слава (а реално требаше да бидат 4-ки).

    Трета година ми помина најбрзо и најлесно. Учев, но предметите и материјалот за учење не ми беа многу проблематични така да пак завршив скроз одлична.

    Четврта година многу повеќе се подготвував за државна матура, главно учев кога имавме испрашување или тест, но редовно (можам да кажам дека слично како во прва година). Крајот веќе беше познат, и матурата ја зедов со супер резултати и знам дека беше по моја лична заслуга и труд :!: .
     
  19. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Во прва година поминав одлична, само со една 4ка |( А сега втора не ми се пак сите 5ки ама сум одлична со по некоја 4ка... Иако мислам дека не се важни оценките туку знаењето кое ќе го стекниш. Исто така не се замарам многу да се трудам за предмети кои не ми се по ќеф и за кои знам дека никаква примена нема да имаат во животот. Така да, се трудам најмногу за оние предмети кои ги сакам,а за другите некогаш забушавам :lol:
     
  20. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Бунтовник невиден! Побрза устата од мозокот кога бев во право, имаше одредени професори кои што ги детестирав затоа што ме ставаа во кош со учениците кои дури и беа во право молчеа, а знаеја дека никогаш не молчам кога сум во право! За просекот одлична сите години. Во 2ра година со 1 четворка заради идиотот по хемија :envy: Но тие се најубавите години, неможам да кажам не. Дружбата е незаменлива, ја нема потоа. ВО основно скоро се ти е забрането, забавата е во средно! :D Ахх