1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви ученици бевте во средно?

Дискусија во 'Образование' започната од anste, 17 април 2011.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Имав просек 5,00 цело време. :)
     
  2. hehehe

    hehehe Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    57
    Па во средно имав само една 4ка во прва година пошто професорката ме мразеше премногу а другите сите ми беа 5ки... Не сакам да ја видам таа овца и незнам како уште да ја наречам... Немате појма колку ја преколнував на крајот кога ни ги даваа дипломите.. Идиотка :@
     
  3. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Еве,веќе да завршувам четврта година..и средно си го поминав со свиркање.Учев во прва година као демек да оставам добар впечаток блаблабла и завршив со 5ка.Другиве три години исто на крај ги завршувам со одличен просек ( и годинава мислам) ..ама не се замарам.Попрај оценка,расипи..и така на крај попрај ги сите :)
    Со професори не милувам да сум во контакт..само чисто службено.
     
  4. xoxo.Martina

    xoxo.Martina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    198
    Во прва втора и трета одлична ... во четврта мн добра ( ни ги донесоа компјутерите и не ми се учеше мн )
     
  5. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Одлична прва, трета и четврта -, 5.00 и само во втора 4.80.
     
  6. Chocoholic.girl

    Chocoholic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    39
    5,00 сите години :)
     
  7. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    само 3 четворки во прва, останатото 5ки
     
  8. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Скрос одлична од прво одделение до четврта средно. Солидна ученичка бев, учев ама само по предметите каде што морав. По предметите каде што имаше простор да си поминеш со петка „на лепите очи“ или „на стара слава“ не се замарав многу :)
     
  9. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    Прва година одлична со само 2 четворки.. |(
    Втора, трета и четврта многу добра... на такво неучење и книга дома да не се фатело, со само она што сум го запомнила од час. Ѕвер :rock: :wasntme:
    А ако прашувате за изостаноци било за оправдани или неоправдани можеа вода да ми носат ]:)
    Се издував на време за сега на факултет да бидам и повеќе од примерна и да не заоставам ниту еден испит :angel: :wasntme:
     
  10. angelaxD

    angelaxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    46
    прва година отидов од основно опуштена велам ај ке биде лесно какво учење пошо се запишав средно технично сите ми велеа лесно е таму ова она и заради тоа поминав со 4
    у втора година ми се погоди класниот еден кретен 4 предмети ми предавање 4 кеца имав среќа на крај сите ги поправив некако и не отидов на полагање .. и заради него со 3 поминав :@ :@ :@ :@ у трета колку што неучев и неидев добро што со 4 поминав и само со 10 неоправдани и 40 и нешто оправдани и сега четврта ке си го загреам столчето нема шала мора да поминам одлична :rofl: :rofl: :rofl: 8)
     
  11. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Одлична секогаш со 5.00 :)
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Во прва и во трета година бев многу добра, а во втора и четврта бев одлична.
     
  14. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Во главно,одлична :D
     
  15. tropical

    tropical Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    61
    Бев одлична со сите 5ки..Просек 5.00 :D си учев секогаш континуирано и немав тешкотии при учењето. Супер ми беше. :rofl:
     
  16. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Бев поприлично солидна ученичка, претежно со одлични резултати, за разлика од сега кога се чудам како на финиов ми факултет да извадам прелазна. :D
     
  17. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Одлична, но не со сите петици.
    Јас имав проблеми со математика :) . Професорот беше дебел старец кој беше доста одвратен. Секогаш му бегав и многу го нервирав. Само нешто ми пререкуваше :D. Прва ми стави 4, во втора отидов до 3, во трета 2, за да во четврта ненормалниот призна дека знам и едвај ми стави 5. Штознам како се реши на тоа.

    Значи прва и втора сите петки ми беа само математика ме кочеше. А трета и четврта покрај математика имав уште некоја 4 и една 3.

    Инаку од секогаш омилена оценка ми беше 3-ка. А ретко ми ја ставаа.

    После на факс си завршив со просек 8,96.
     
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.543
    Пол:
    Женски
    Мн. добра бев, просекот ми беше околу 4,1.
     
  19. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    odlichna, site 4 godini. 5,00 :)
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Секогаш бев одлична со просек 5.00, а во четврта немав ниту една четворка во дневник.
    За да биде најконтрадикторно - во четврта учев најмалку, а имав најдобар успех од сите претходни години во средно.
    Можеби затоа што имавме 3 математики + физика, тоа секогаш ми беше појака страна. :lol:

    Средното ми беше најтежок период од животот, многу ме болеше фактот што постојано се трудев, учев редовно и не спиев по цели ноќи за да го совладам она кое ми е потешко и неретко си го упропастував здравјето, додека некои уживаа четири години вадејќи се со прогледување низ прсти, со вртење телефони без разлика дали се работи за пролазна или висока оценка.
    Не стартував баш најсјајно на почетокот во прва година, но ме фати инает од горенаведената ситуација затоа што мразам неправедност, па си ветив дека нема да дозволам некој да го омаловажи мојот труд, само затоа што не сум дете од фамилија.
     
    На Dream-Girl, koritsaki, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.