1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какви цигари пушите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Crucio, 21 мај 2011.

 1. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Еве јас Родео Силвер , ги пушев Родео Меко Но многу јаки па после на Бенстон па тие грлото ми го сушеа овие ми се топ....:)
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Родео слим голд во моментов, последнава година се навлеков на меки цигари.
  И Карелија ми се допаѓат, а style ми се замена кога нема од овие.
  Претходно пушев Бос лајт ама морав да ги сменам од здраствени причини (демек помеки се горниве :lol: )
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.619
  Пол:
  Женски
  Почнав со Бос класик [​IMG], па се префрлив на Вест Лајт[​IMG], ама и тие ги сменив па до пред неколку месеци пушев од овие [​IMG], ама многу грозни станаа, нешто ги изменија, па се префрлив на Бос, сега пушам Бос Слим :)
   
 4. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Не пушам. И никогаш нема да пушам. :shake:

  Мама и тато пушaт. Marlboro Gold. :smoke:
   
 5. Caramelle

  Caramelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  28
  Јас почнав со Родео,па потоа се префрлив на овие розевите Стајл,потоа Ронхил слимс...па едно време Давидоф слимс....после малку Родео голд слимс....а моментално Винстон :)
   
 6. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30

  така ти велиш на 13 а јас уште од 15 почнав а сега сум 16 никогаш не вели никогаш и мене ме навлече другар. :D
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  Не пушам и никогаш не сум пробала цигара...Не ни планирам да пушам, ама како што вика Crucio, никогаш не вели никогаш... :rofl:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 8. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Родео тврдо. Толку ми дозволуваат финансиите, ама и добри ми се, не можам други. Освен Вест Ултра, ама 80 денари се мајчините, не ми се даваат :D
   
 9. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Бренд бело :smoke:
   
 10. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
 11. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  736
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.645
  вакви пушам веќе една година, порано пушев сан слимс
   

  Прикачени фајлови:

 13. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Која е јачината на овие и цена?
   
 14. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Кога почнав да пушам пушев родео тврдо, па бос лајт, и кога излегоа овие родео слимс од нив испушив некои си 2-3 кутии и пак си се вратив на мојата љубов...
   

  Прикачени фајлови:

 15. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Пушам 1 ипол година. Почнав со Вест Лајт ултра, па лајт. Ама многу ги уништија, цели парчиња корења наоѓав. Сега неколку месеци сум на Родео Слимс плавите и најдоби до сега ми се.
  Уствари една недела пушев Ронхил, ама многу кашлав од нив
   
 16. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Девојки све тенки цигари бе :) Па јас да пушам тенки ќе бидам "машка курва"haha :D
   
  На elenkata20 и tralalala им се допаѓа ова.
 17. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Јас во МК си пушам родео тврдо :) ама во Германија пушам "Pall mall" плави... Или сама си правам цигари оти се многу скапи таму... море огин да ги изгоре нејкам да пушам :swear:
   
 18. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  јас во Мк почнав со вест па продолжив со родео а откако дојдов во Сло пушев Гламур слимс ..веке една недела не пушам...
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Почнав со Родео меко, ама некако многу јаки ми беа, па се префрлив на Бос лајт и супер ми се, не планирам да ги менувам.
   
 20. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  Почнав со Родео меко како и повеќето :)
  Продолжив со Давидоф слим ама пошто пушам цела кутија дневно не ми се даваа веќе толку пари за цигари и сега пушам West Light. :smoke: