Какви цигари пушите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Crucio, 21 мај 2011.

 1. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  954
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се 8 на јачина. Сите се 8.
  Ама добар и квалитетен тутун имаат. Пробај и кажи ми.
  А инаку секаде ѓи имаш по продавници, тобако.
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Knudle

  Knudle Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Некоја препорака за слаби цигари (по можност да не се слимки)? :)
   
 3. Shmizla94

  Shmizla94 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2018
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Пред тоа какви цигари си пушела за да знам што да ти предложам?
   
 4. Knudle

  Knudle Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Пушев марлборо тачки извесен период но, осетив дека имам многу шлајм и кашлав па сменив на винстон силвер ама не ми го прават меракот тие баш. Фала ти многу. :)
   
 5. Black Love

  Black Love Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Рoдеo слимс лилa прoбaј ги тие тетин ми имa кaжувaнo декa се слaби
   
 6. Black Love

  Black Love Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Дa ве прaшaм, имaм 15гoд и дo сеa имaм прoбaнo некoлку пaти цигaри сo другaр (сaмo дуфкaв) дaли имa шaнсa дa се пoјaви рaк нa јaзик?
   
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 8. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Немам пробано|( am i the only one?
   
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 10. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  694
  Каде да најдам во Македонија Собрание цигари и, ако нема каде најблиску во соседството?
   
 11. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  31.688
  Пол:
  Машки
  Во Мкд тешко, по фри шоповите да видиш
   
 12. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  694
  Србија ваљда викат имало, само не знам дали ги има тие коктел што се?
   
 13. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  Има во Србија,да.И мислам имаат и од тие шарените (ваљда тие се коктел).Знам имаше црни,бели и шарени.
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Најблиску на Предејане имаш.Ги имаш сите.
  И Black Russian и Coctail и слимките
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Darkness6899

  Darkness6899 Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас почнав со ЛД лила, и баш ми е кул со нив
   
 16. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  Gi smeniv Winston Silver Slims sea curam
   
 17. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Marlboro fine touch XL
   
  На piksooki и marlonbrando69 им се допаѓа ова.
 18. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  6.840
  Пол:
  Женски
  Lucky strike red
   
 19. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  10.403
  Пол:
  Женски
  Winston x style blue
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.053
  Пол:
  Женски
  Препорака за цигари со помало количество на никотин?