1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво е чувството кога бебето мрда во стомачето?

Дискусија во 'Бременост' започната од princess11ska, 15 октомври 2011.

  1. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    денес е многу активен мрда ко лудо :D
     
  2. bebe.Marta2

    bebe.Marta2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2013
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    35
    Klocko moj mrtka li mrtka, ne ja ostava mama po cela nok da spie :) ke stavime race gi potkreva nagore..hhh...dusha majkina eve go i sega se javi :**
     
  3. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Верверко мој станал љубоморен уште нероден. :lol: Само што ќе почнеме да се гушкаме со татко му одма се активира. Се натпреваруваат со татичко за мамичка. ;)
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дали ви се има случено, буквално како земјотрес во стомакот, не да биде еден удар, туку мислиш фатило и со нозе и со раце да треска...кратко е тоа чувство?
    Дали е тоа бебушот или нешто др? :D
     
  5. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    да :D и да знаеш дека мрда и со раце и со нозе одеднаш, башка ако си на грб или ако си нестабилно легната дури осеќаш како да те помрднува од место :rofl: леле бе не можам да дочекам да го родам, страв не страв, сега мрда во стомачето тогаш во раце чочек ќе ми игра :clap:
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^ хехех :D значи он бил...хихиихихи :lol: да да баш кога ќе се опуштам да одморам легната, тогаш знае таков земјотрес да ми направи :rofl: убавец тој.
     
    На Veki4kaa и butterfly.mk им се допаѓа ова.
  7. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Земјотрес е многу мирен збор за овие вратоломии што ми ги прави буцка во меше... Ребрата нели и служат како ксилофон, јајниците веројатно како тапани, ова на вујче музичар ќе искочи... :rofl: Стомакот ми го преместува на сите страни, брејк денс игра внатре. :dance: Нека клоца сега додека може, после кога ќе и ги грицкам ноџињата да не се чуди зошто... Ќе и објаснам дека е резултат на преместувањето ребра во меше! :rofl:
     
  8. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    хахах интересно ме насмеавте.. и мојата срцушка ме мава со што стигне дури веќе и стомакот ми се збира на една страна
     
  9. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Мене ме фатило така, ама не сум трудна. Од што да е? :^) :$
     
  10. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Вчера за прв пат и мм го осети мрдањето на бебето. Лежев на грб ама толку јако почна да мрда викам леле овој салта почна да прави и му ја ставив раката на мм и тогаш како најсилно да мрдна. Да се покаже малку и пред татко му. :D
     
  11. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас го почуствував бебуш :) преубаво чуство :)
    едвај чекам она посилно и почесто мрдање да почуствувам :)
     
    На dejana2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сега ајде што лупаме, правиме земјотрес....ама и се истегаме - и нема мрдање :D
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    И син ми правеше така. Од 5-ти месец мислам дека ќе ми го дупнеше стомакот. Многу силно клоцаше, особено навечер.
     
  14. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    мммм мојава лепотица цел ден си мртка си тропка абе пеперутка на мама а и кога ке се истегне ми се цини стомацето ке ми пукнит хаххаа лепота е бе цедто мое танцува хахах :inlove:
     
  15. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    една феминка пиша уште порано дека има чувство како да го голтнала сверчето од мапет шоу , епа курево мое сеа такво е :D игра фудбал со што ке најде :D цел стомак се ниша, и дека веќе е свртено надолу само се шири со рачињата и ноџињата. :$
     
    На zalosna и gluvarche им се допаѓа ова.
  16. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    E сваќе, оригинал опиша... Јас си мислев ова балерина ќе биде, тоа на мајка и по боречки вештини искочи... Значи дерман да се немало, 2 минути раат за спиење и одмор! :D Нека се они само живи и здрави, па нека клоцаат и повеќе. ;) :inlove:
     
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Моево бебе многу е активно. Сабајле само што ќе отворам очи ја осеќам мрда, и мрда речиси цел ден, па се чудам ако ја снема на подолго време :lol:
    Овие денови почна да ме боли на моменти кога мрда ама гледам дека нормално е.
    Чувствито кога мрда е најубавото нешто во целата бременост (за мене). Ме потсетува-еве тука сум,личност сум,бебе ,и моментално мојот дом е во твојот стомак. :) :inlove:
     
  18. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    Да нормално е да приболува, ко се оптегннуваше мојов додека беше уште попречно пред да се заврти со главата надолу мислев ке излезе од лево или од десно и имаше блага болка. Ми се допаѓа реченицата моментално мојот дом е во твојот стомак :inlove:
    инаку кога мрда многу јас велам реновира и прередува :D бидејќи му станува се потесно и потесно :D
     
    На captivating му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    Денес мислам најактивен беше . Бев да ги сменам документите со новото презиме и пред да ме сликаа тоа почна многу да мрда, после му кажувам на мажето дека синот негов прави пози за сликање :lol:
     
  20. gelkaa

    gelkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.490
    Чувството-Неопишливо!!
    Постојано си мрдка, се тегни, ме задева...кога ќе ја бакнува тато постојано го клоца по муцкитеее :D кога ќе ги отворам очите одма мава клоца за добро утро..:D абе убавини ... :inlove: :inlove: денот ти е исполнет само со галкање гледање и зборување на/со стомакот... :inlove: :inlove: