1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво е чувството кога бебето мрда во стомачето?

Дискусија во 'Бременост' започната од princess11ska, 15 октомври 2011.

  1. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    мојава некако како мрзлива да е :?: ја чепкам по некогаш за да ми се јави ама и тогаш се крија :?: исти че бидат со сестраи а синчето растур правеше од менем мислев дека секој момент че излези од кожа |(
     
  2. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    прекрааасноооо :inlove: ми го бранува стомакот... среќна сум кога ме клоца :inlove:
     
    На Njanje му/ѝ се допаѓа ова.
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    ууух преубаво,рано наутро денес јас мака да станам а тоа чука ли чука :D и јат станав од спиење иначе ке ме отепаше :D :D :D :D
    денес и татичко го слушна бебуш :D :D
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Whitecloud95

    Whitecloud95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    381
    Пол:
    Женски
    Како нежно бранување во стомакот, на 4 до 5 сек. и оп ќе го снема. Моево некој фудбалер или каратист изгледа ќе биде. Како и да е само да е живо и здраво и со лесно да излезе да го запознае светот.
     
  5. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    [​IMG]

    :inlove:
     
    На ddevojce, elena.mak и gluvarche им се допаѓа ова.
  6. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    чувството е преубаво цела ме стресува
     
  7. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Е сваќе, потпис... :rofl: И кај мене е оригинал вака! :rofl:
     
    На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    хаха девојки мојава праи бранови,бранови дури завцера рацето го истегна и го видов леле абе бомбона на мама секоја вечер се боксуваме од 11 сатот па се до докај два после полнок и потоа рано наутро ме буди како да ми вели мамо ма ајде доста спијаше дај бозе вака да е пргава кога ке дојди моментот да дојди на овој свет хаха боксер ке биди сигурно како вујкои :muscle: :muscle:
     
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    28недела, какви движења :D лелеее убавица на мама беанови си прави ухухуууу и како да трча внатре она :D за 2секунди од една страна на друга е :D душичка :)
     
    На Beautiful-Princess му/ѝ се допаѓа ова.
  10. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    Мојов си знае кога си легнувам и си игра фудбал тогаш, навечер е најактивен :rofl:
     
  11. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    Феминки како ми сте....значи моето беббенце скоро и да не го осеќам многу е мирно дури и мрзливо си викам :D понекогаш се плашам да не не е нешто во ред пошто како што ги слушам сите кажуваат клоцкање,мавање во ребрата,фудбалери хехехех а моето нигде го нема....има некој друг вака мирно и мрзливо бебе? :P
     
  12. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас го почувствував машко е во 18 полна недела. Чувството е непроценливо и само ако го осетиш ќе знаеш како те обзема среќа и не мислиш на ништо друго само на бебето.
     
  13. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Prekrasno neopislivo gledas i se cudis kako stomakot ti igra..mislam deka niz papokot ke mi izleze nekoj den a mm si stava glavata na stomakot i bebuska tocno znae kaj da sutne..pravo vo okoto na taticko :lol: go mava u faca i sigurno si velii eejj majka mi e samo mojaa haha :D
     
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Уууххх боксови не е тоа само мрдање :D порано беше едно нежно чешање,едно мало тук тук а сега големка и разлика има ама преубаво е кога гледаш како се мрда стомакот :D а чуството :inlove: преубаво е
     
  15. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Чувството е едно и само може да го осетиш самата ти. Наеднаш кога ќе те чукне со раче или ноже одеднаш забораваш се и само на тоа срце ти е паметот.
     
  16. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    Од 17та недела постојано го чувствувам, хиперактивно е хехехе
    Муабетот ми беше дали само јас или има и некоја друга, бебето мое е свртено до ножињата надолу ама настрана му биле, и сега во моментов, го чувствувам клоцањето во долниот дел од стомакот, дали тоа е нешто страшно, невообичаено или што мислите?...

    ???
     
  17. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Se e normalno, dali so noze, race, glava, dali levo, desno ili gore,dole se e normalno. Pocekaj do deveti mesec da vidis togas sto e meskotres :)
     
  18. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    ^^ Не знам што е со моево, ама го осеќам на секое можно ќоше :o :D Сериозно, ќе го осетам доле како ме клоца, после 2 секунди се префрлило горе и си игра. Мајко моја, ако е толку живо и темпераментно..... :o Тешко мене. Допрва ќе ги осеќам ударите :D Чувството е уникатно и незаменливо, ко животинчиња да лазат низ стомак :D
     
  19. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ме расплакавте :$ јас едвај чекам :D здравје кога ќе дојде време за тоа
     
  20. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Најубаво чуство е тоа морници ме лазат кога ме клоцка ама знae некогаш убаво да ме здрма дури и да ме здоболи :D,ама и ние сме ептен активни во последно време како растеме повеќе клоцаме,кај мене бебушко е цело време горе си лежи кога треба да почне да се спушта надоле сите различно ми кажуваат околу тоа ???