1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво е чувството после првиот секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

  1. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    custvoto posle prviot seks... sekakvo...nedefinirano... :?: zbuneta (bidejki se sluci neocekuvano), malku tazna (bev mlada i sekakvi misli mi se vrtkaa vo glavata), presrekna (go napraviv toa so covekot sto go sakam), loso (koga odev preku ulica mislev deka site znaat sto sum napravila), ubavo (se zbliziv so nego uste poveke)... se i sesto ti se vrtka na taa mala glava za samo eden den :lol: :lol: :lol:
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    jas se osekjav tolku normalno,kako nisto da ne se slucilo (mozebi zasto nisto ne plnirav,taka se sluci spontano), odma si zaspav kako bebe i ne ni mislev okolu toa
     
  3. kit-katce

    kit-katce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Преубаво ми беше..
    Одевме 2 год ќе го направевме тоа е предходно ама немавме слободно станче :)
    Неколку пати предходно се пробувавме, ама премногу ме болеше па се откажувавме..
    Кога се случи... :$ Најубаво ми беше :)
    Си бевме први, се сакавме најмногу и одвај чекавме да дојде до тоа..
    После тоа бевме собрани цело друштво, јас препалена цела не ја извадив раката од неговите пантолони, се скривав под маса, додека тој се црвенеше од страм :D
     
  4. pinklady

    pinklady Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    25
    Prviot sex voglavno ne bi go deklarirala kako dobar ili los zatoa sto neznam ni samata kakov beshe... se sluci na odmor odnapred isplanirano, vo pijana sostojba da ne me boli... samo znam deka posle toa se svrtev i pocnav da placam na strana , mnogu placev i mu vikav deka ke me ostavi , deka ne me saka... me tesese ali najtragicnoto se sluci... posle odmorot bye bye, op i se vrati na bivsata :o :o :o .. koa si go citam postov se zgozuvam se ova :envy: ... ama posle dolgo vreme pak ispadna da sme zaedno.. pocnavme seriozna vrska ja gradevme na baza na ljubov i doverba i eve veke 2 ipol godini sme zaedno ..bla bla bla.. bitno sea mi e najubavo iako nikogash ne gi prebolev rabotive do kraj... ali sakam da kazam ne e bitno prvoto , bitno e poslednoto cuvstvo, zasto so sekoj nareden sex napreduvash i se osoznavash samata sebe :)
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Среќна си бев :rofl: И сеа сум :)
     
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    кога си легнав вечерта си плачев,а утре дента незнам зошто но спрема сестра ми бев некако мајчински настроена се чуствував како возрасна и имав потреба да ја учам на подобри работи во животот :lol:
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dimana

    Dimana Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Prviot seks nisto posebno ,poveke stres :o no prviot baknez mislam deka seuste ke go pamtam toa cuvstvo :inlove:
     
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    јас не бев во голема збунка, повеќе се осеќав расчепена :D
    Следниот ден имав чудно чувство во стомакот , ама помина.
     
  9. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    Јас досега не сум имала секс а и се плашам од самата помисла на тоа би се чувствувала валкано ако имам секс со некој иако го сакам би ми било непријатно чудно ...се плашам да не дознаат другите ...нзн мислам дека не би имала секс со некој дечко на пример на 19 годишна возраст би имала само со тој што ке се омажам и не зборувам нели на првата брачна ноќ да ја изгубам невиноста туку кога ќе осетам и кога веќе ќе знаеме дека сме еден за друг и дека во иднина ке се венчаме дури тогаш би била со него....односно сакам да кажам тоа би било накај 25тата година бидејќи дури тогаш би размислувала за венчавки и т.н (но се разбира не се случува се по план,но јас би го следела тој план иако можеби ќе има промени)You never know... може некој да ми коментира за моево размислување? ВЕ МОЛАМ...:)
     
  10. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Зошто валкано да се осеќаш, зошто да ти е чудно?
    Секс е, не крадиш, не убиваш некој.
     
  11. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Моментално така размислуваш , незнам колку си години но многу брзо можеш да го промениш мислењето .....и јас мислев до скоро така ..... но воопшто не е така. Во животот не се знае........ некои работи се случуваат толку спонтано .....едноставно тие работи ни најмалку не можеме да ги планираме. Тоа чувство воопшто не е валкано туку најубавото чувство воопшто, ако си со некој што го сакаш навистина и што знаеш дека навистина те сака , нема ништо поубаво од тоа :) ..... некои одат 5-10 години раскинат , па завршат со сосема други особи ... едноставно во животот ништо не се знае и ништо не можеш да испланираш. И јас пред да се фатам со сегашниот дечко размислував многу друго на пример дека за да имаш со некој односи треба да одеш 1-2 год а јас тоа го направив и после пола година и видев дека воопшто не е како што размислував. После тоа чувството беше прекрасно, се чувствував најсрекна, најсакана и сум срекна што тоа го подарив на човекот што навеке го сакам , можеби некогаш ке раскинеме но воопшто нема да се кајам , туку срекна сум што највредното нешто го падарив нему :) Never say Never Поздрав :hai:
     
  12. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Чудно......Јас дури реков лелел ќе одев скината и тој-па веќе си..Замислете од толку што ме болеше мислев дека воопшто и не навлегол во мене :lol:
     
    На ChanelIman му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Мојот прв пат дефинитивно не ми беше посебен. Искрено, не знаев што треба да правам исто како и што не знаев што сум направила после сексот. Славев роденден дома и ја викнав другарка ми да и кажам, она ме праша дали ми било убаво и дали сум свршила?!
    Првиот пат?! Дефинитивно НЕ...
    Мој совет за оние кои допрва ќе го имаат првиот секс е да не очекуваат нешто посебно или конкретно, јас очекував дека ќе биде нешто совршено...бла, бла....
     
  14. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    А колку време крваревте после првиот секс? :worried:
     
  15. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Јас,на пример, не крварев... Може и тоа да се случи. :?:
     
  16. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Разбирам, ама ме интересира бидејќи јас веќе два дена крварам :worried:
     
  17. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    За време на сексот крварев и после тоа околу еден час и толку... ама не крварев само првиот пат, туку првите неколку пати. Четвртиот пат кога имавме секс ми истече крв како да ме заколи а не да ме скина :D Ех само како плачевме тогаш... ццц 8)
     
  18. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    хехе, ау мн ми е смешно кога ќе ми текне на првиот пат. бевме кај него и не беше планирано, останавме сами, почнавме да се галиме, да се гушкаме и се случи.10 пати во веце појдов кога се видов со крв се преплашив. на двајцата ни беше прв пат, цели збунети, неискусни, само ме прашуваше те боли да се тргнам. кога завршивме го бришевме чаршафот, да не забележи мајка му. ама ми се тресеа и рацете и нозете, неколку дена како збунета бев, не знаев кај се наоѓам, мислев кај и да одам сите во мене гледаат, се чувствував како да ми фалеше некој дел од мене. ама си го засакав уште повеќе, и после 2 години уште сме заедно, многу ни е убаво, имаме убав секс сега, и кога се сеќаваме на првиот секогаш се смееме :rofl: :rofl: :rofl: дефинитивно незаборавно, особено ако и на двајцата е прв пат
     
  19. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    знам само дека го клоцнав толку силно што падна преку креветот. Мислам дека не ме болеше толку многу, но најверојатно беше рефлекс. А после тоа немав никакво посебно чувство, само сакав уште. А и уште следните неколку пати не беше добро, ваљда до искуството е... е после кога се уходавме стана убавоооо :)
     
  20. wild-rose

    wild-rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    5
    не сум била сама....и мене истото ми се случи и беше далеку од посебно и романтично,после тоа пак пробавме неколку пати ама уште го немам доживеано она``вистинското``... дали со тек на време и искуство тоа се подобрува?