Какво е чувството после првиот секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

 1. elenac

  elenac Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Искрено да ви кажам јас кога имав прв пат не ми беше ни малку убаво и многу кратко траеше и имав болки и упорно го туркав а тој упорен беше.. и до скоро бев во дилема дали сум невина или не :rofl: и скоро кога имав пак пред време го известив партерот дека можеби не сум успеала последнио пат и кога имав тој ми вели дека сум успеала а јас пак не бев задоволна.па здравје кога ке се случи третиот пат ке видиме како ек е... се надевам дека ке узивам како и сите други :rofl: :rofl: позз
   
  На SwEeT_WaY му/ѝ се допаѓа ова.
 2. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  166
  Едноставен одговор:чувството е грдо :worried: Ама после кога ќе ви затера со дечкото ќе се качиш на 7мо небо :D :lol: :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  167


  Секако!!!
   
 4. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  360
  Не можам да го пишувам постов а да не се смеам ...на сам себе :lol: :lol: :lol: :lol:
  Ок, генерално првиот пат машките се толку возбудени што конечно го „прават тоа“ (Yess, фала му на бога, конечно :rofl: ) што повеќе „свршуваат“ од самата помисла дека го прават тоа, отколку од стимулацијата на партнерката.
  Е арно ама, ја промашуваат работата кога на неа и е прв пат. Не зборувам за техниката, туку за однесувањето по сексот.
  Прво и основно правило - Си имал секс со неа. На девојчето и е прв пат. Не изрипувај веднаш од кревет. Гушкај ја и милувај ја, дур на неа не и се здосади. Инаку ќе мисли дека само си имал секс со неа за да си го направиш меракот и за да и ја земеш невиноста.
  Второ правило - ако пред да имате секс те имала под лупа, после сексот ќе те има под микроскоп. Биди многу внимателен што зборуваш. Јавувај се двапати повеќе него порано. Немој да кажеш нешто што може да биде сфатено како шега на нејзина сметка или како критика. Таа бара било какви знаци дека сега ќе ја оставиш и дека ќе избегаш со друга.
  Трето правило - Ако почне да се кара со тебе, не возвраќај. :@ Ама немој ни да ја осудуваш.
  Четврто правило - не се фали дека си ја „скинал“....никогаш. :x
  Па....толку....
   
  На hristinss, Swiftie.forever, Lolo5 и 17 други им се допаѓа ова.
 5. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  39
  Не ми се веруваше дека го направив тоа :D :$ :$ Знам само дека станав фластер на дечко ми и дека го доживував ко некој Бог дури и ми беше малку срам од него на почетокот(дека го правиме тоа хахаха :D ) :$ Првиот секс сам по себе беше болен ама секој пат ми е се поубаво и поише и поише си уживам :$
   
 6. wild-rose

  wild-rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  4
  Какво е чуството после првиот секс?

  хехеххе зоки ме изнасмеа :lol: секоја чест за ова нека учат малце од тебе...ама не се ни сите женски толку осетливи :lol: ај машко да рипне после хехехех а кога мене тоа прв пат ми се случи јас бев таа одма што ја снема хехехе кој знае што си помислило детето
   
 7. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Какво е чуството после првиот секс?

  хахахаха добра тема Паметам ко сега имав 13 год а таа беше 17 и знаете дете ко дете што знае каде е д*ндето прво не знаев каде да го ставам :) После од кога бев подучен направивме што направивме Абе верувајте потоа како Тарзан се чуствував Ч) 4 часа шетав сам низ град од што бев возбуден
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  94.148
  Какво е чуството после првиот секс?

  Знам каде ми лежи моќта! :D
   
  На parrot, rossonerka и Incubus им се допаѓа ова.
 9. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  Какво е чуството после првиот секс?

  Изгледа си се осеќал како Џон Траволта во Satyrday night fever :rofl: или јас така те замислив :rofl: :rofl:
  ноу хард филингс
   
 10. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  86
  Какво е чуството после првиот секс?

  Многу глупаво се чувствував после првиот секс.Беше многу болно,јас упорно го туркам на надвор а тој на внатре. :lol: Не се ни сеќавам како сум се чувствувала потоа,знам само дека 2 дена неможев убаво да седам :lol:
   
 11. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  Какво е чуството после првиот секс?

  Чувството е вистина Once in a lifetime. Како поука да не веруваме на филмовите и ништо повеќе. И пак да ми израсне химен, можеби би одлучила да си го чувам за навек.

  Додека филмскиот фрст тајм е нешто сензационално и најубавиот момент во животот, јас се проколнував самата себе и него што се слековме голи, а и државава што не воспоставила дефлорација од раѓање.

  Жива среќа што мислеше на мене повеќе отколку на неговото задоволство, па гледаше да не е средството за работа многу тврдо и прекинуваше кога ке побарав. Не успеа од првиот пат, така да, ноу сач тинг лајк д фрст тајм, туку имаше повеќе први пати :lol: континуирано во неколку последователни дена.

  Кога конечно зализга работата, реков јас, пеки, тамам, ети чубук, плис ентер ту мај рум.
   
  На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.892
  Пол:
  Женски
  Какво е чуството после првиот секс?

  Мене ми беше чудно. Да, едноставно чудно.
  Се осеќав поинаку, али тоа од филмовиве ми влијаело сигурно. :D
  Јас сум за тоа да прекинат да го прикажуваат првиот секс на филмовите и сериите како нешто најпосебно на свет, романтично, па згора на тоа и со оргазам. |(
  Нека бидат пореални, зашто тинејџерките се најчесто разочарани после првиот секс зошто очекувале да биде совршено како што опишав погоре.
  А мојот прв секс, беше ужас. И наредните 10тина пати. Умирав од болка, првиот пат и заплакав дури.
  Додека ми се отворија портите на рајот, помина доста време.
  И јас сум за дефлорација од раѓање, така нема да има обвинувања, предрасуди, и ред други работи.
   
  На crazyinlove19, zaljubena93, ana-banana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Какво е чуството после првиот секс?

  hahahahahah taka nekako heheheheheh :D
   
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  Какво е чуството после првиот секс?

  Јас бев лута на дечко ми :D И тоа без буквално никаква причина.Вечерта не му зборев многу, многу, утредента некое време не му кревав :D Бог да чува, којзнае што ми било, он си беше многу фин и добар :D Ама до вечерта кога пак се видовме, ми помина :lol: :$
   
  На mecheto му/ѝ се допаѓа ова.
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  Какво е чуството после првиот секс?

  Jас по првиот секс што да ви кажувам-трагедија!! :D цело време додека имавме секс бев стегната,и многу ме болеше,и си се исплакав убо,со крокодилски солзи,и така си заспав ;( :D така беше првите пати,ама после си дојде убавината :D само ете јас простичка стегната бев :tmi: :lol:
   
 16. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  406
  Какво е чуството после првиот секс?

  болно болно болно! знам дека ужасно болеше, и он колку и да беше внимателен мене ми беше џабе.. цело време јас си зборев сама со себе, и пцуев се што ми дојде на памет се со ред! највеќе си се сожалував самата и сите женски на светов за тоа се што ние хероините треба да претрпиме... мислам дека врвот на глупоста го достигнав коа му го крстив таквото Осман ага,a мојата сирота истероризирана јадница :tmi: (шифра - меѓу другото бев пијана) значи и наредни денови неможев да седам убаво ... болно!
   
  На mecheto му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Anamarija56

  Anamarija56 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Какво е чуството после првиот секс?

  Не сум имала секс до сега, но ми имаат кажувано дека првиот пат вагината многу мириса.. дали е така?
   
 18. zaljubena93

  zaljubena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Какво е чуството после првиот секс?

  нема врскаа..те излажале
   
 19. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Какво е чуството после првиот секс?

  После првиот секс се чувствував ужасно, затоа што не ни беше онака како што мислев дека ќе биде, зашто бев престегната. За време на сексот се чувтвував катастрофално зашто немав никакво задоволство, а во глава ми се вртеше: никогаш нема да го направам ова повеќеее!!!--и тоа му го кажав и нему, а тој ме гледаше толку вчудоневидено, ама ете во ефект беше кажано, па не се обрати многу внимание. Е после тоа, размисллив убаво и сфатив дека не треба да ми биде страв од ништо и дека треба да уживам во секој момент, а не само да лежам и да чекам нешто да ме здоболе :^) па затоа вториот секс ми беше нешто незаборавно :)
   
 20. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  Какво е чуството после првиот секс?

  Јас се чувствував ко да го имам освоено светов! :D Ја изгубив невиноста на 19 ипол години,ама до пред тоа, цела година ми беше како незнам каков товар да носам-сите мои другарки го имаа напраено тоа, хормони почнаа да работат, а јас никако неможев да се решам! :lol:
  Најубаво ми беше зошто се чувствував потполно спремна и сигурна дека треба да го направам!...А утредента кога станав, сета насмеана од шест до шест, па кога си се дотерав за да појдам до маркет, коа ја кренав тоа главата, ми доаѓаше на цел глас да се дерам: Жена сум сеа и јас бе народе!!!! Несум толку сирота!! Имав секс ееееј!!! ]:) :rofl:
  ...Ииии така :angel:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.