Какво е чувството после првиот секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.703
  Какво е чуството после првиот секс?

  Малку бев збунета и не ми се веруваше дека и јас го направив тоа. Во секој случај убаво се чувствував, како веќе да сум дел од светот на возрасните, многу женствено се чувствував. Неколку дена после тоа ми беше така...
  А од самиот чин не бев разочарана воопшто, секако не беше ни нешто феноменално, туку баш онака како што очекував. Како за прв пат. :)
   
  На Denna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  После првиот секс ми беше многу убаво , но не можев да свршам ... :o потоа се си дојде на место , инаку кога завршивме со сексот имав чувство дека сеуште е во мене :D :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  18
  Хаха :D Јас не сакам ни да се присетам на мојот прв пат, дечко ми ме соблече и околу 50тина пати ме праша дали сум спремна за тоа, таман ќе се доближи јас го запирав, првиот ден не успеавме никако, но затоа наредниот ден бевме многу упорни и успеавме, додека го правеше тоа плачев, вриштев и тој мораше да престане му беше мака за мене, потоа пак почна и за секунда се беше готово и почнав да се смеам како некоја дрогирана. Инаку на почетокот дечко ми се потрудил да биде баш како од филмовите, само што во текот не беше ни приближно исто, нема врска сепак тоа ќе го паметам, како и со кој сум го направила. А сега ни оди одлично, дури понекогаш од што е толку добро е и премногу кратко :D :$
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dani16

  Dani16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Здраво срцки мои кога ги читам сите овие коментари од вас некако сакам да соберам храброст и јас тоа да го направам .Имам 23 години и идам со дечко ми скоро 2 ипол години и сеуште ми е страв да го направам тоа. Некако почнав да се опуштам ама не онака целосно, разговарам со де4ко ми тој ми вели дека ќе внимава ќе биде нежен ...ама не знам нешто ме кочи. Значи пробавме уствари ништо посебно ама мене ми е страв сакам со заштита бидејќи не сум скината, но дечко ми ми вика дека прво без заштита да пробаме да ме скине па после со заштита. И сеа тука е проблемот мене ми е страв без заштита и не знам од вас поискусните да ми кажете вака за прв пат што да правам :?: :o
   
  На the drummer и MaTo им се допаѓа ова.
 5. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.398
  Пол:
  Женски
  Скинато!

  Дани16 имаш 23 години, дечко две ипол години??? И сте немале??? Зар постои тоа?
   
 6. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  18
  Девојко зарем си полудела?Што е тоа што те кочи?Недоверба, караници, непочитт, недоволна љубов?Мислам дека 2ипол години врска, на возраст од 23години..многу имаш за доживување ти :)
   
 7. Ivi05

  Ivi05 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  29
  се чувствував преубаво , дури не сакав да се одделам од партнерот. :)
  другиот ден малку бев замислено но сепак убаво беше чувството
   
  На Arthur, Petar80 и Maca_<3 им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.094
  Допаѓања:
  43.008
  Пол:
  Женски
  Се чувствував раширено :D
   
  На Arthur и the drummer им се допаѓа ова.
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  2.892
  Пол:
  Женски
  Jas se osekav cudno,oti"toj ne prestana,i mu rekov sto"pravis mi bese cudno ,bev tri god so nego,i pkacev zosto"mi"bese prv toj ,oti vo drug bev zaljubena,a so nego se desija cudni raboti i den denes se kaam so ne bev prviot pat od ljubov.a za toj decko,so mi"ja idzede nevinosta,imase loso semejstvo koe ne razdeli pkus strina mi go vrtese protiv mene,moze i spiele grozni raboti se ovada ne dade bog nikomu(facepalm)
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dragana Mendes

  Dragana Mendes Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3  sekoja chest za ova !
   
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.817
  Допаѓања:
  44.172
  Тегласто :D
   
  На Arthur, Згодно Момче, Sesil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.941
  Допаѓања:
  82.436
  Пол:
  Женски
  Хмм... што знам, интересно.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.032
  Допаѓања:
  115.033
  Пол:
  Женски
  Празно, како да фали нешто:^)
   
  На Arthur, Згодно Момче, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше чудно и мислев сите знаеа и чудно одев
   
  На Arthur и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 15. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  4.234
  Пол:
  Женски
  Ахахахааххах (highfive) нене само чудно ми беше и си тепав некој филмој од типот веќе не сум морална ахаахххах омг тогаШ да го имав овај памееет [​IMG]
   
  На Arthur, elimkd, Priroden и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.968
  ?!?!

  [​IMG]
   
  Последна измена: 31 јануари 2017
  На ku4ence, Arthur, krEM4Eto и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.344
  Допаѓања:
  20.198
  Пол:
  Женски
  Мене првиот секс ми беше супер, не ме болеше ни најмалку а немаше ни крв. Горда сум на себе што сум една од ретките на кои првиот пат им бил прекрасен. Уживав максимално а потоа ми беше смешно поради тоа што пред да го имав многу се плашев и размислував како би било и колку би болело. После тоа ми беше некако чудно во долниот дел од стомакот но тоа траеше пократко од еден ден. :$
   
  На Arthur и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 18. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Првиотт пат ми бешее чудеен боленн..Јас го туркаав тој упорно идеше..Како што се сеќавам мислам и дека и со нозете го туркав бахахаха и тој се налути на тоа..Се каам малкуу само ради тоа што се скаравме и мислам дека следниот пат кога со друг дечко ќе треба да имам секс тој нема да ме сака бидејки ќе сум скинатаа или немаа да ми е прв..бтв се скинав на 16год..знам рано е
   
 19. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.595
  Допаѓања:
  22.469
  Пол:
  Женски
  Какво време живееме, ќе те сакаат иако си скината. Јас на 16 години само имав слушнато за тоа :)
   
  На Dadusicka и black_lover им се допаѓа ова.
 20. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  4
  Здраво на сите. Ми треба мислење навистина незнам што да правам. Пред два дена го имав првиот секс со дечко ми и од тогаш се чувствувам навистина чудно.Прво да кажам дека Ме болеше многу цело време и го туркав, а он напинаше полека полека и на крај успеа да влезе, а јас имав чувство како напразно така да си влегува алатката само во некое дупче. Не почувствував ништо убаво и од тогаш еве неколку пати веќе имаме пробано ама незнам зошто јас не чувствувам некоја желба за секс(или чувствувам на почеток и кога ќе влезе толку) чувствувам како така ради реда да го правам и пак постојано ме боли и ме пече. Незнам зошто е вака навистина, знаев дека тој ќе ми биде прв и дека ќе се случи наскоро ама воопшто не замислував дека ќе биде вака. Претходно да застани до мене само беше доволно да ме запали, а сега само го избегнувам. Многу глупо се осеќам. Како да го решиме проблемов??