1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво кафе преферирате да пиете?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Утринското турско кафе а попладне пијам капучино
   
  На Dennings му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Tursko kafe stotuku svareno vo dobro drustvo i ronhlil Mentol
   
 3. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  249
  jas tursko ne pijam kapucino i toa retko
   
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  турско.....односно македонско кафенцееееееее :D :D :D :D :D :D :D
  ах го обожавам...пијам секакво кафе ама турското ми е незаменливо најмалку по едно дневно :lol:
  COFFE ADDICTED 8)
   
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Турско, средно.
  И Нескафе - или средно или без шеќер, зависит :)
   
 6. kukla

  kukla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  tursko obavezno bez nego ne mozam :) no pijam i nes kafe i kapucino :)
   
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  337
  воопшто не пијам кафе и не чувствувам потреба за него :roll:
   
  На Vikita му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ena

  Ena Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  10
  Nautro dve lazicki kapucino i edna nes so topla voda, a popladne moze i tursko ama so ubava aroma ne bilo kakvo
   
 9. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  930
  Пол:
  Женски
  Наутро не можам да се освестам без мојата доза кафе - две лажички нескафе полни ко Кеопсова пирамида :D матени со ладно млеко. И после сум :worried:hock: обично попладне не пијам кафе. А иначе кога одам во странство обожавам да пијам во Старбакс-им ги обожавам нивните XXL кафиња со сите можни и неможни flavour-и :D
   
 10. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Пред некое само Нескафе 3 во 1 пиев, ама сега многу ми е слабо. Сега сама дома си правам со 2 лажички нескафе, половина шеќер и малку млеко. Супер доза за наутро ;)
   
  На capri му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Ness или Jakobs ... во било која варијанта со најмалку 2.5 лажички кафе, пола лажиче кафен шеќер и никако без обрано млеко :) ... 350ml како утринска доза ... и две попладневни, но овојпат без млеко ... а само кога ќе помсилам дека порано се чудев како може луѓето да се зависници од кафе ... :)
   
 12. Nikolinana

  Nikolinana Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Jas si imam standard, vo domasni uslovi pijam tursko bez seker, a vo kafic makijato bez seker, ne pijam poveke od edno kafe na den.
   
 13. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Sekakvo, obozavam kafe nes, makijato kapucino....sekogas sum spremna da probam novi vkusovi ;)
   
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Црно, турско или еспресо без шеќер наутро, попладне исто само со две лажички млеко.
   
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  турско ми е најслатко :D
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Pijam sekakvo,tursko,nes,kapucino,makiato,espreso,kakvo da e kafe da e :) i pod uslov bez seker.
   
 17. mare.pet

  mare.pet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  obozavam tursko kafe so cigara...nasabajle edno za osvestuvanje i popladne edno vo dobro drustvo 8)
   
 18. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам едно турско без шеќер...а за пријателици форумџики какво сакаат! :lol: :lol: :lol:
  Значи обавезно турско без шеќер, ама најпрво што правам кога ќе станам! Покасно уште едно во друштво на другарица или мај лав, исто турско, и така кон крајот на денот може еден нес без млеко стрикно и на врв на лажиче шеќер ама ова последново зависи од друштво и расположење!Инаку кафе со млеко за мене е ко какао...и не знам баш да уживам во него, така на брзинка го шмркам :lol: :lol:
  Ај на здравје кафе!
   
  На Dennings му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lili1975

  lili1975 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  jas sakam makijato i na sabajle i popladne
  tursko od damna ne pijam
   
 20. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  нескафе или капучино не можам да живем без нив по две три на ден