Какво кафе преферирате да пиете?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  82
  tursko bez seker a na sabalje obavezno dvojna doza
   
 2. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Зависи како сум расположена :D обично пијам кафе (турско нес или макијато) со друштво, али БЛАГО ( тулумба хаха ) :D
   
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  32.684
  Горко и мало.
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.168
  Пол:
  Женски
  Пиев кафе,капучино,ама прекинав,зш ме вознемируваше,па го откачив :D
   
 5. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Налето фрапе со ладно млекце а преку зима турско кафе наутро со шекерче ... Зависи и од расположение,знам и да испијам капучино или топло нес кафе ...
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  за мене кафе со млеко не е кафе.....туку чоколадно млекце...пијам и макијато и нес и капучино, ама додека не се напијам јако турско со пола лажичка шеќер не бива...барем по 2 такви во денот :lol:
   
 7. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Зелен чај...ммммммм
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.752
  На тема КАКВО КАФЕ ПРЕФЕРИРТЕ ДА ПИЕТЕ?
  :lol: :lol: :lol: :lol: циркузи :lol: денов ми се разубавува на форумов :lol:
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  хахахахха да бе стварно на тема кафе...абе па може го пие во филџан за кафе зелениот чај затоа :lol:
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.469
  Пол:
  Женски
  капучино или нес некако најубави ми се
   
 11. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  1.196
  Капучино и турско кафе .. :) некогаш пијам и макијато .. летно време си правам и нес кафе со шлаг и чоколаден прелив .. :)
   
 12. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Утринско турско БЛАГО кафе...а после тоа што ми дојдеее :D :D :D
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.990
  Пол:
  Женски
  Било какво кафе... исклучиво во друштво, сама некако не ми се сака да пијам, така да кога сум дома сама, не пијам :lol:
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Исто и јас :up:
   
 15. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  tursko so malku seker!
   
 16. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Nautro koga se razbudam prvo tusko jako kafence bez seker pijam,pa posle moze dami trgne denot:)A preku denot moze i nes kafence ili espreso.ama najbitno mi e utrinskoto
   
 17. verica19

  verica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  tursko so 2 lazicki seker 2-3 pati na den :)
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  tursko...blago....drugo kafe voopsto nesakam.......ustvari ne ni pijam mnogu kafe.......dodusa dodeka ucev se otruv...ama strikno tursko... :mrgreen:
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  tursko t.e. makedonsko ;) so lazicka seker..obozavam kafe bez nego ne mozam..a inaku ako sum izlezena moze i kapucino,makijato..nes ladno posebno vo leto na plaza,mmmhh..meraci..ustvari bilo koe osven esspreso i slicni na nego..toa ne.
   
 20. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  29
  Едно турско односно македонско средно кафе,во нормално филџанче и јако да е,едно во денот ми е доволно,најмногу до две,уште ако е со другарките за мерак