Какво кафе преферирате да пиете?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Tursko mnogu blago i nes kafe so slag gi obozavam,a i kapucino pijam ponekogas i 3 vo 1 jacobs ili nes
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.255
  По дома: турско, филтер, нес, јакобс, капучино, што и да е само да е без шеќер и во голема шоља. :lol: И после јадење обавезно јако турско кафе. :D А по кафичи најчесто макијато, еспресо и нес. И на крај испадна секакво :P , абе нема кафе какво не пијам. :lol: :lol: :lol:
   
 3. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  ММммммм погодена тема......насабајле обично турско ама онака јако без шекер нормално за да го осетам вкусот, мирисот и јачината...онака за расонување.После со другарки обично пијам нескафе исто без шекер и не преферирам матено, и во град најмногу ме бендисува макијатото.Е па овие 3 вида ми се нај нај. :D :D :D
   
 4. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  34
  nasanajle tursko bez seker..a posle nes so slag i cokoladen preliv mmm sega ke si napravam:)
   
 5. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  78
  tursko , jako , sredno
   
 6. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Најчесто капучино ама и турско си пијам
   
 7. natasa.vakanska

  natasa.vakanska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Tursko bez seker, no najbitnoto vo kafeto mi e bitno drustvoto!!!
   
 8. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  luge jas obozavamm ICE COFFE od Nes cafe i makiatoooooo
  prekrasni ste
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.182
  Допаѓања:
  69.607
  Пол:
  Женски
  obozavam kapucino
   
 10. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  119
  турско (македонско што го викам јас)или нес.почесто нес турско само коа имам мерак некој да ми гледа :) :) :)
   
 11. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  браво за тебе :up: таква бев до пред некое време но сепак кафето почна навика да ми станува....мајка ми е таа шо секое утро ај да пиеме кафе ај да пиеме и ете бидна сега неможам да започнам ден без она нашето турско-стандард кафенце :D
   
 12. lina2

  lina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  1
  турско, многу јако, слаткичко
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.773
  Допаѓања:
  46.506
  Пол:
  Женски
  Јас станав зависна од кафе... од еспресо поточно. Излезени бевме навечер и во еден кафич бидејќи беше гужва не сакаа кафе да ми направат, а зошто постам не можам алкохол да пијам. А цел ден кафе се немав напиено. Која нервоза ме мавна, па уште и рацете почнаа да ми се тресат. И на крај дечко ми отиде таму да се расправа и ми донесоа еспресо :D
   
 14. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Кафе дома си пијам турско и благо, и најубаво ми е кога ќе сум сама дома и кога ќе можам и цигаренце да си запалам :D
  По кафичи пијам макијато со 2 и пол шеќерчиња :D
   
 15. cackicka

  cackicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  samo tursko ama blago...ne preferiram nikakvo druga ako saka zlatno neka e.. :D
   
 16. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  турско кафе и ин кафе
   
 17. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  ладно макијато, големо, во стаклена чаша само со ладно млеко без мраз :mrgreen: :mrgreen:
   
 18. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Tursko sredno na utro obavezno .
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Јас пак не се имам напиено кафе веќе 1 недела!
  Имав некој проблемичи со стомакот, бидејќи секое сабајле пред да заминам нашколо пиев на гладен стомак по едно јако нес кафе без млеко. :|
   
 20. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Jas obozavam kafe pogotovo ako e nes kafe, e togas denot mi pocnuva srecno i so ubavo raspolozenie.. :),a pijam i tursko ama toa najcesto so drugarki koga ke se sobereme..:))