Какво кафе преферирате да пиете?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  зависник сум од секаков вид на кафе и искрено не пребирам какво ќе биде, само да нема шеќер...сепак денот не ми поминува без турско кафе, јако и не жешко :)
   
 2. LadyD

  LadyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  25
  Denot bez tursko ne go pocnuvam :))
  Vtoroto go pijam podocna i moze da e povtorno tursko ili ness no bez sekjer :D
   
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  289
  Паа само турско да не е. Пијам и еспресо и макијато а најмногу обожавам нес и топло и ладно. Обично посабајле несче дома, и на факс еспресо или макијато ;)
   
 4. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Секој ден го почнувам со топло нес,во лето ладно и обично така го завршувам со уште една шолја поручек а зависи може и уште една :lol: :lol: али највеќе го обожавам се откажав од турско :D
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Не сум зависник од кафе, обично пијам за друштво, но преферирам кафиња со млеко што се, значи нес, макијато, капучино. И обично пијам средно
   
 6. Nigella-sativa

  Nigella-sativa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Јас немам проблем со кофеинот и кафето ,имам проблем без кафе :) турско горко мммм :up:
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  22.643
  Пол:
  Женски
  Преферирам да пијам нес-кафе.Многу ретко пијам турско,макијато и капучино.
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Од пред неколку дена кафето го заменив со чај и супер ми е
   
 9. cackicka

  cackicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  pija caj mnogu ama kaj mene kafeto ne se zamenuva so nisto. pa moze da se kaze deka sum zavisnik od kafe :lol:
   
 10. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  Нескафе ... турско мн ретко :)
   
 11. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Најчесто Нескафее..... Во кафич може и еспресо, а турско само кога си гледаме со другарките :lol: :lol: :lol:
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Долго Макијато, мммммммм :D
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  Me too :up:
   
 14. sanjan

  sanjan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  otkako se otvori Caramelo hit mi e Mokaccino! :up: prekrasnoooo......mmmmmmmm.....
   
 15. Berliner

  Berliner Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  eve eden moj ubav recept za kafe: edno paketce sto e 3vo1 ama so vkus na lesnik,polovina od toa,polovina lazicka nes kafe i polovina lazicka mleko od soja so vkus na vanila,i poparete so vrela voda. ima odlicen vkus :P
   
 16. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Го обожавам капучиното на Nestle, преубаво е и после ручек ми доаѓа како десерт, потоа немам потреба од благо. Не практикувам кафе наутро, едноставно немам таква навика, лесно се расонувам. Турско пијам кога сум со другарки, па после тоа си гледаме или кога ќе имам испити, треба да учам а ми се спие ;) Летно време преферирам ладно нес со пена, ептен ме освежува :)
   
 17. Vajolet-AA

  Vajolet-AA Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  ednash do dva pati dnevno kapuchino od vanila
   
 18. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Секој ден редовно го започнувам со Nescafe , топло попарено, и со соино млеко во прав со вкус од ванила, а сега моментално имам creamer Nestle со вкус на ванила и лешник.Поубаво нешто за во кафе немам пробано, нешто фантастично, само не сум го видела кај нас, ако некој случајно знае каде има да пише обавезно :)
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  капучино и макијато :)
   
 20. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Нес кафе 3 во 1 и турско