Какво кафе преферирате да пиете?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Најомилено ми е нескафе ладно со мраз, млеко и чоколаден прелив,а на зима може и 3 во 1 може и мало макијато убаво е, турско имам пробано можам да го пијам ама непијам повеќе јас на другите им правам :lol:
   
 2. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Нес кафе..ама само кога ми го прават братучедките :D
  по дома , со другарки турско :)
  во кафич или макијато или нес, кога не знам што да порачам -.- :D
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  секое сабајле турско со лажичка шеќер за “добро утро“.
  после во текот на денот нес, макијато или пак турско :)
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  Турско гороко :coffee:
   
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.123
  Допаѓања:
  4.881
  не пиам нешто мн. кафе али кога пијам пијам само турско и нес кафе било какво и благо, горко, тулумба не ми врши некоја разлика :lol:
   
 6. Irena93

  Irena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Леле значи сакам СЕКАКВО што во себе има млеко, многу шеќер( под 3 лажички некако не го бива :D ) и може со уште некаков додаток со вкус на лешник,ванила,чоколадо и секако мора да е ладно без разлика дали е зима или лето :D . Најчесто сум си со ладно нес некако најнавикната сум си на тоа. А турско ич не можам да пијам а сакам :worried:
   
 7. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  1.196
  Турско , капучино ,нес кафе , макијато ... :P
   
 8. ane-ani

  ane-ani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Нес кафе фрапе го обожавам,често и дома си правам ммммм најубаво е :) Од турското кафе имам главоболка па го избегнувам,али кога сум со другарки не се испушта турското кафенце и традиционалното гледање на кафе,хаахахаха :D
   
 9. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  турско без шеќер :D
   
 10. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  268
  капучино и турско (средна :D :D )
   
 11. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Значи турско морам барем една шолја да испијам (јас инаку имам омилена шолја и што и да пијам се мора во неа да се става :) ) инаку сакам горко кафе, и тук там по некој нес или макијато.
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  И најважното го заборавив : НА РААТ И ПО МОЖНОСТ ВО ДРУШТВО.
   
 13. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Ма секаквоо...Важно да има кафе.Дневно по 4-5 кафиња си пијам.. :wasntme:
  Најчесто отсабајле нескафе стронг а после турско,ајс,класик нес...

  :coffee:
   
 14. komiti

  komiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  0
  tursko t.e nase makedonsko smeleno ne vo kesicki nemozam da se rasonam ako ne se napijam i drugite gi pijam ama ne mi se tolku slatki :) nekogas moze da mi se sluci da ispijam i po 5-6 kafinja vo tekot na denot :P se zavisi kolku mi se pie neli ? pozdrav do site sto obozavaat makedonsko kafence :P
   
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  стрикно турско многу благо и во мојата шолја, 2- пати на ден :D
   
 16. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  2-3 пати ( печатна грешка) :D
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  утринско турско кафе екстра благо,а после тоа едно нес кафенце :)
   
 18. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  турско значи ако не се наапијам насабајле дупла доза неможам да функционирам цел ден :rofl: обично пијам по 3 турски и може макијато или нес....
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Македонско кафе и нескафе
   
 20. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  до пред 2-3 месеци пиев само турско а сега се префрлив на нескафе класик