Какво кафе преферирате да пиете?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  44.407
  Пол:
  Машки
  Топол нес:mm::inlove:
   
 2. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  турско, капучино и нескафе :)
   
 3. Saraahh

  Saraahh Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  1.565
  Еспресо, нес кафе, макијато. Се без шеќер.
   
 4. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Нескафе, црно, без млеко/шеќер. А надвор, американо или евентуално филтер кафе, повторно без млеко/шеќер.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  700
  турско, макијато по кафичи или нес.
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  20.537
  Пол:
  Женски
  Македонско варено.
   
 7. Nenadskopje

  Nenadskopje Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2020
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Машки
  Турско..
   
 8. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.120
  Пол:
  Женски
  Сакам да си купам кафе во зрно и сама да си измелам дома. :)
  Има ли некој што има пробано кафе кое не е само Robusta , туку мешано со Arabica?
  Да ми препорачате некое да не истражувам многу.:)

  Ова го имам на око од 7 грама, 45 : 55 јачина. Го пробал ли некој ?

  marzotto+red+-+edit.jpg
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.936
  Допаѓања:
  110.583
  Пол:
  Женски
  Ладно Нескафе, омилено :inlove:
   
  На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Turskooo...
   
  На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  7.216
  Пол:
  Женски
  Ладно нескафе, какао, турско, надвор пијам ладно макијато и ирско кафе.
   
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.942
  Допаѓања:
  5.175
  турско и филтер кафе.
   
 13. Cherry blossom89

  Cherry blossom89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2020
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  687
  Пол:
  Женски
  Првото обавезно ми е турско кафенце :coffee: :inlove:
  а второто пијам или капучино или од Долче Густо
  ( сите ми се убави ) :l:
   
 14. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  5.919
  Пол:
  Женски
  Нес кафе
   
 15. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  8.383
  Пол:
  Женски
  Ладен нес со многу шеќер.
   
 16. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Ладно нескафе со многу шеќер.
   
 17. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  1.836
  Пол:
  Женски
  Ладно нес, турско, еспресо без шеќер.