1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво ли ќе е моето бебе...?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2013.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Идеава за темава ми дојде, од еден муабет што го правев денес со моја другарка.
    Нешто мабетот беше, ја реков бонбонче за нејзината ќеркичка а она ми возврати со тоа како се чудела дека такво убаво бебе излегло од неа, и како размислувала за неа уште пред да се породи. А јас и реков дека тоа воопшто не е чудно, бидејќи и јас која не сум бремена па си размислувам какво ли ќе биде моето.Дали ќе биде слатко како и другите, дали ќе биде палаво или повлечено. Дали мн ќе плаче. Дали повеќе ќе личи на мене или на тато....и многу други работи.

    Дали вие тоа го размислувате, поготово трудниците, и кои ви се најчестите мисли?
     
  2. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Пак ти :D
    Аман Сноу, колку им го имаш фрлено меракот на бебињата, ај прај што побргу :D
     
    На Hipster и SimonaTino им се допаѓа ова.
  3. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    охохооо можам да кажам дека цела бременост го размислував тоа дури и денот кога се пораѓав, пред да излезе од мене тоа мало човече , си бев со мислите какво ли ќе биде? На кого ли ќе личи? Здраво право ли ќе биде? И што ли уште не ми идеше на памет во тој момент, а камоли пак во текот на целата бременост :tmi:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Јас па многу не мислев, си имав создадено слика за моето бебе додека бев трудна, на 4д ехо ми го покажаа фацичето негово и од тогаш си го замислував како такво само малку повеке во боја :lol: во основа знаев дека ке личи на мене, и мислев дека нема да биде многу лошо и плачливо бебе. Е сега за мојата слика за бебето ако верувате кога го се роди кога го видов беше истото бебе што го замислував, тоа го погодив, и да личе на мене е цело, нема ништо на мм што ми е многу мило, убав тој на мајка, е за карактерот не погодив многу, син ми е уште мал за да констатирам каков карактер и темперамент ке има, ама сега за сега е многу борбено бебе, да е малку поголем може и ке не тепа сите дома :D и да плачко е, ама ај ке му опростиме сега за сега оти е уште бебе. :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    xexexxexexe Ме изнасмеја senjorita.lombardi со постов :D ептен дека е бебе нели? ;)
    Нека се здрави и живи...тоа е мора да ги тинтраме.
    Еве одговор на темава:првото сонценце мислев дека ќе биде црно (таква сум била бебе) и мнооогу плачливо...А кога излезе бело...бело не сте виделе такво бело(а ни јас) ептен се израдував,а беше и мирно ич не плачеше,како да немаше бебе дома :D срце на мама
    Сега за второво го мислам истото а и убедена сум дека ќе биде така.Дека ќе ми наплати и за поголемово :lol: Па нели некако мора да осетиме дека сме станале мами?
     
  6. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    барем еднаш во денот ке помислам на тоа какво ке биде моето бебенце ,првото го замислував мирничко по природа и јас и татко му сме такви ама излезе скрос обратно -ѕверка :D ,а сега размислувам за второво дали ке личи на сестра и ,дали ке има таква пуцвал косичка ,мирно ли ке биде или да собирам енергија со време ако не е :lol: какви очиња ке има ехе еден куп прашалници ,и одвај чекам да го гушнам :inlove:
     
  7. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    охо и те како се мислиме и тоа секој ден дека јас и татко му сме биле мирни како бебиња си викаме нашето ке биде обратно на нас двајцата а за тоа на кого ке личи усте втората сликичка ко ми ја даде докторот некаде 20 недела мислам беше и порано можи му се гледаја очичките и ке има крупни очи како на таткому реков и ке личи на него па ке видиме само нека дојди здраво и право ( а чичко доктор нон стоп ни го слика само главчето оти му било многу интересно и дека седело многу со напрчени муцина мило на мама а ние никој немаме такви големи бузи)
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски
    И јас си размислував каква ли ке биде керка ми , си мислев дека ке има коса , со сини очи , но се погоди да има зелени :lol: , мислев дека ке биде немирно бебе , ке плаче многу , но ова обратно испадна :inlove:
    За тоа на кој ке личи , бидејки повекето девојчиња личат на татковците , така и размислував дека ке личи и стварно сега за сега многу личи на мм кога бил мал :D
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Мојата буцка на 4д кога ја видовме си ги покажа обравчињата на тато. Верувам дека ќе личи на мм и сакам да личи на него, со долги трепки и црни очи. Како бебе мм личел на девојче :) И двајцата не сакаме да ги наследи моите мали ноџиња (ама и да ги наследи да ми е жива и здрава ќе ја пратиме да тренира нешто за да и се издолжат). Како и да е, на кого и да личи знаеме дека ќе биде најгушканото и најсакано бебе на планетава :inlove:
     
    На pepita82 и SimonaTino им се допаѓа ова.
  10. Katalea

    Katalea Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    200
    Исто и јас..нема ден а да не мислам какво ке биде иако го видов на 4Д и плус постојано го гледам на сликите што ги имам од ЦД-то и имаме констатација дека дечкото ке си личи на тато, поготово во носето :) .. Искрено го мислам тоа, но многу повеке поготово последниов период го мислам дали ке биде се како што треба, дали ке биде здраво.. тоа некако многу повеке го мислам.. Дури и онака понекогаш си викам што ако нешто не виделе, не приметиле или не се покажува на ехо?.. Тоа многу повеке ме загрижува а верувам и сите нас идни мамички.. За темпераментот.. и докторот ми рече а и ние си знаеме.. тешко на нас, ако биде вака како што е сега во мешето.. Изгледа моето бебе како никогаш да не спие, постојано се движи и мислам дека после порагај ке идам на операција за искривени ребра, зашто знае многу добро да си се тегне од нив :D Како и да е, верувам дека сите си го мислиме, и нормално е сето тоа, само нека бидат живи и здрави, па какви и да бидат, мирни, немирни, плачковци или спанковци, верувам дека ке си ги трпиме со слатки маки и ке си ги сакаме најмногу на целиот свет.. :)
     
    На Milobebence и Forko им се допаѓа ова.
  11. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Мојата буцка исто не престанува да мрда, си ја користи мојата бешика како трамполина :lol: Навечер ме буди со мрдањето. Да ми е жива и здрава ако е таква и откако ке се роди ќе биде весело :rofl:

    Се смеевме со другатка ми кога се породи, ќеркичката испадна цела на маж и, а од неа ги имаше само бојата на очите и малите дебелки бутчиња (дур беше бремена се молеше бебето да не ги наследи). Затоа јас сакам само да е живо и здраво на кого и да личи кога ќе расте ќе се менува :inlove:
     
    На Vetruska и Forko им се допаѓа ова.
  12. lepadama

    lepadama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    И јас постојано си ја замислувам каква ќе биде ќерка ми кога ќе се роди,па некогаш и по сто пати ги гледам сликите од ехото.
     
  13. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    како ми се ближи терминов се повеке размислувам како ли ке е ова бебче и одвај чекам да го видам :inlove: и да го прашам зошто толку многу ме боксира :lol: туку сега почна да ми мати памет една другарка ја немав видено одамна и вчера кога ме виде вика сигурен ли е докторот дека е женско ???? мн ти е поразлично носењето од првиот пат ??? слични коментари тука од блискиве :?: леле ако утнал !!!!
     
  14. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Којзнае какво ќе биде моето :D Велат дека многу често се случува ако е машко личи на мајката, девојче на таткото. Како и да е, сигурно ќе има зелени очи, а за косата па... се молам од золва ми да ја наследи, преубава коса има (мојава права, тенка), нејзината витката, густа. Мм има црвен пигмент и исто виткана коса така да има големи шанси како Ирче да биде :D

    А за темпераментот, со оглед на тоа какви сме и јас и мм, гарант некој бунтовник без причина ќе искочи :lol:
     
    На Ingvild, bela-imela и pepita82 им се допаѓа ова.
  15. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    какво ќе биде??? Па се знае најубаво бебе за секоја мајка нејзиното бебе е најубаво, а во врска со докторот дали утнал не ми се верува зашто мора да видел до сега матка и јајници на женско и тестиси на машко, како мене што ми кажа дека му се спуштени тестиси, тоа може да се згреши околу 4-5 месец а после више не. позз
     
  16. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    да бе срцка ,ама на другарка ми до 9 ти му го гледаше докторот пачето па излезе бебто со путе :rofl: а пред некој ден ја читам тука HEV и на 4д ја гледале па утнале , све е могуче :lol:
     
  17. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    лелелеле немој молим те така ехеххееххее се купив на плаво па мани алишта не се толку скапи него количка, транспортер и креветче се на плаво е. :D
     
  18. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.880
    Обично имам приметено децата личат на тетките или на вујковците, е моето ќе нема вујко има две тетки една од кај мене една од кај маж ми, ако личи на сестра ми ќе биде :* најубаво
     
  19. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    ретко тоа се случува не се секирај ,
     
  20. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Манни и друго него и мојава што ќе прави? :lol: :rofl:
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.