1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво ли ќе е моето бебе...?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Идеава за темава ми дојде, од еден муабет што го правев денес со моја другарка.
  Нешто мабетот беше, ја реков бонбонче за нејзината ќеркичка а она ми возврати со тоа како се чудела дека такво убаво бебе излегло од неа, и како размислувала за неа уште пред да се породи. А јас и реков дека тоа воопшто не е чудно, бидејќи и јас која не сум бремена па си размислувам какво ли ќе биде моето.Дали ќе биде слатко како и другите, дали ќе биде палаво или повлечено. Дали мн ќе плаче. Дали повеќе ќе личи на мене или на тато....и многу други работи.

  Дали вие тоа го размислувате, поготово трудниците, и кои ви се најчестите мисли?
   
 2. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Пак ти :D
  Аман Сноу, колку им го имаш фрлено меракот на бебињата, ај прај што побргу :D
   
  На Hipster и SimonaTino им се допаѓа ова.
 3. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.975
  охохооо можам да кажам дека цела бременост го размислував тоа дури и денот кога се пораѓав, пред да излезе од мене тоа мало човече , си бев со мислите какво ли ќе биде? На кого ли ќе личи? Здраво право ли ќе биде? И што ли уште не ми идеше на памет во тој момент, а камоли пак во текот на целата бременост :tmi:
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 4. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  Јас па многу не мислев, си имав создадено слика за моето бебе додека бев трудна, на 4д ехо ми го покажаа фацичето негово и од тогаш си го замислував како такво само малку повеке во боја :lol: во основа знаев дека ке личи на мене, и мислев дека нема да биде многу лошо и плачливо бебе. Е сега за мојата слика за бебето ако верувате кога го се роди кога го видов беше истото бебе што го замислував, тоа го погодив, и да личе на мене е цело, нема ништо на мм што ми е многу мило, убав тој на мајка, е за карактерот не погодив многу, син ми е уште мал за да констатирам каков карактер и темперамент ке има, ама сега за сега е многу борбено бебе, да е малку поголем може и ке не тепа сите дома :D и да плачко е, ама ај ке му опростиме сега за сега оти е уште бебе. :lol:
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  xexexxexexe Ме изнасмеја senjorita.lombardi со постов :D ептен дека е бебе нели? ;)
  Нека се здрави и живи...тоа е мора да ги тинтраме.
  Еве одговор на темава:првото сонценце мислев дека ќе биде црно (таква сум била бебе) и мнооогу плачливо...А кога излезе бело...бело не сте виделе такво бело(а ни јас) ептен се израдував,а беше и мирно ич не плачеше,како да немаше бебе дома :D срце на мама
  Сега за второво го мислам истото а и убедена сум дека ќе биде така.Дека ќе ми наплати и за поголемово :lol: Па нели некако мора да осетиме дека сме станале мами?
   
 6. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  барем еднаш во денот ке помислам на тоа какво ке биде моето бебенце ,првото го замислував мирничко по природа и јас и татко му сме такви ама излезе скрос обратно -ѕверка :D ,а сега размислувам за второво дали ке личи на сестра и ,дали ке има таква пуцвал косичка ,мирно ли ке биде или да собирам енергија со време ако не е :lol: какви очиња ке има ехе еден куп прашалници ,и одвај чекам да го гушнам :inlove:
   
 7. anule88

  anule88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  203
  охо и те како се мислиме и тоа секој ден дека јас и татко му сме биле мирни како бебиња си викаме нашето ке биде обратно на нас двајцата а за тоа на кого ке личи усте втората сликичка ко ми ја даде докторот некаде 20 недела мислам беше и порано можи му се гледаја очичките и ке има крупни очи како на таткому реков и ке личи на него па ке видиме само нека дојди здраво и право ( а чичко доктор нон стоп ни го слика само главчето оти му било многу интересно и дека седело многу со напрчени муцина мило на мама а ние никој немаме такви големи бузи)
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.078
  Допаѓања:
  85.382
  Пол:
  Женски
  И јас си размислував каква ли ке биде керка ми , си мислев дека ке има коса , со сини очи , но се погоди да има зелени :lol: , мислев дека ке биде немирно бебе , ке плаче многу , но ова обратно испадна :inlove:
  За тоа на кој ке личи , бидејки повекето девојчиња личат на татковците , така и размислував дека ке личи и стварно сега за сега многу личи на мм кога бил мал :D
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Delgadina

  Delgadina Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  389
  Мојата буцка на 4д кога ја видовме си ги покажа обравчињата на тато. Верувам дека ќе личи на мм и сакам да личи на него, со долги трепки и црни очи. Како бебе мм личел на девојче :) И двајцата не сакаме да ги наследи моите мали ноџиња (ама и да ги наследи да ми е жива и здрава ќе ја пратиме да тренира нешто за да и се издолжат). Како и да е, на кого и да личи знаеме дека ќе биде најгушканото и најсакано бебе на планетава :inlove:
   
  На pepita82 и SimonaTino им се допаѓа ова.
 10. Katalea

  Katalea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  200
  Исто и јас..нема ден а да не мислам какво ке биде иако го видов на 4Д и плус постојано го гледам на сликите што ги имам од ЦД-то и имаме констатација дека дечкото ке си личи на тато, поготово во носето :) .. Искрено го мислам тоа, но многу повеке поготово последниов период го мислам дали ке биде се како што треба, дали ке биде здраво.. тоа некако многу повеке го мислам.. Дури и онака понекогаш си викам што ако нешто не виделе, не приметиле или не се покажува на ехо?.. Тоа многу повеке ме загрижува а верувам и сите нас идни мамички.. За темпераментот.. и докторот ми рече а и ние си знаеме.. тешко на нас, ако биде вака како што е сега во мешето.. Изгледа моето бебе како никогаш да не спие, постојано се движи и мислам дека после порагај ке идам на операција за искривени ребра, зашто знае многу добро да си се тегне од нив :D Како и да е, верувам дека сите си го мислиме, и нормално е сето тоа, само нека бидат живи и здрави, па какви и да бидат, мирни, немирни, плачковци или спанковци, верувам дека ке си ги трпиме со слатки маки и ке си ги сакаме најмногу на целиот свет.. :)
   
  На Milobebence и Forko им се допаѓа ова.
 11. Delgadina

  Delgadina Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  389
  Мојата буцка исто не престанува да мрда, си ја користи мојата бешика како трамполина :lol: Навечер ме буди со мрдањето. Да ми е жива и здрава ако е таква и откако ке се роди ќе биде весело :rofl:

  Се смеевме со другатка ми кога се породи, ќеркичката испадна цела на маж и, а од неа ги имаше само бојата на очите и малите дебелки бутчиња (дур беше бремена се молеше бебето да не ги наследи). Затоа јас сакам само да е живо и здраво на кого и да личи кога ќе расте ќе се менува :inlove:
   
  На Vetruska и Forko им се допаѓа ова.
 12. lepadama

  lepadama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  155
  И јас постојано си ја замислувам каква ќе биде ќерка ми кога ќе се роди,па некогаш и по сто пати ги гледам сликите од ехото.
   
 13. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  како ми се ближи терминов се повеке размислувам како ли ке е ова бебче и одвај чекам да го видам :inlove: и да го прашам зошто толку многу ме боксира :lol: туку сега почна да ми мати памет една другарка ја немав видено одамна и вчера кога ме виде вика сигурен ли е докторот дека е женско ???? мн ти е поразлично носењето од првиот пат ??? слични коментари тука од блискиве :?: леле ако утнал !!!!
   
 14. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Којзнае какво ќе биде моето :D Велат дека многу често се случува ако е машко личи на мајката, девојче на таткото. Како и да е, сигурно ќе има зелени очи, а за косата па... се молам од золва ми да ја наследи, преубава коса има (мојава права, тенка), нејзината витката, густа. Мм има црвен пигмент и исто виткана коса така да има големи шанси како Ирче да биде :D

  А за темпераментот, со оглед на тоа какви сме и јас и мм, гарант некој бунтовник без причина ќе искочи :lol:
   
  На Ingvild, bela-imela и pepita82 им се допаѓа ова.
 15. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  какво ќе биде??? Па се знае најубаво бебе за секоја мајка нејзиното бебе е најубаво, а во врска со докторот дали утнал не ми се верува зашто мора да видел до сега матка и јајници на женско и тестиси на машко, како мене што ми кажа дека му се спуштени тестиси, тоа може да се згреши околу 4-5 месец а после више не. позз
   
 16. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  да бе срцка ,ама на другарка ми до 9 ти му го гледаше докторот пачето па излезе бебто со путе :rofl: а пред некој ден ја читам тука HEV и на 4д ја гледале па утнале , све е могуче :lol:
   
 17. loki.c9

  loki.c9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  200
  лелелеле немој молим те така ехеххееххее се купив на плаво па мани алишта не се толку скапи него количка, транспортер и креветче се на плаво е. :D
   
 18. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  2.751
  Обично имам приметено децата личат на тетките или на вујковците, е моето ќе нема вујко има две тетки една од кај мене една од кај маж ми, ако личи на сестра ми ќе биде :* најубаво
   
 19. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  ретко тоа се случува не се секирај ,
   
 20. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  583
  Манни и друго него и мојава што ќе прави? :lol: :rofl:
   
  На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.