1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво ли ќе е моето бебе...?

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2013.

  1. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    :rofl: :rofl: :rofl: Форко ме изнасмеа таман ке се посватувавте со Локи , ајде не ме слушајте само претпоставки ми се , си ја знаат докториве работава не се сите исти :*
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    :rofl: :rofl: :rofl: да си се посмееме :*
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Лелее колку мислам на ова јас. Си викам ќе биде ли убаво и слатко моето бепче. После си правам споредби со родители кои можеби и не се толку убави и симпатични а имаат преубави дечиња. Дечко ми бил преубаво бебе, јас лично не се свиѓам каква сум била. Брат ми бил како од разгледница. И сеа си викам, лелее ќе имам ли среќа да е слатко. Може и делува лудо, ама не сакам да имам грдо дете.
     
  4. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Срцка, мене побитно ми е да има ѕвезда детето. Џабе убаво ако нема ѕвезда. Да знаеш само какви неубави дечиња знам, ама ќе те стопат од милина, и обратно, убави ама немили, одбивни.

    Како и да е, во врска со изгледот твоето за тебе секогаш ќе биде најубаво :inlove:

    П.С. Знаеш мене што многу ме плаши? Малиот на золва ми личи на свекор ми и некако откако е родено многу потсеќа на еден мој колега во цртите, кој е малку..така..специфичен, сите го зафркаваат во фирма, не можам да најдам збор да го опишам и се плашам да не ми личи на него детето :rofl:
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Абе јас знам дека мене ќе ми биде најубаво... Ама шо знам ете некад знам некоја тешка глупост да помислам. Сакам деца многу, сите ми се мили, а не па утре моето. И јас и дечко ми едвај го чекаме тој ден.
     
    На bela-imela и Vetruska им се допаѓа ова.
  6. Cliona

    Cliona Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    189
    Хахаха се изнасмеав со постов :rofl:
    Јас мислам и дека нема жена на светот која не си го замислува своето бебе. Јас постојано си мислам какво ли ќе биде, на кого ќе личи, па каква коса ќе има, какви очиња... Само да не личи на свекорот, не го обожавам ич и не би сакала секој пат кога и да го погледнам синко да ме асоцира на него :lol:
     
    На Ingvild, Dream-Girl, Vetruska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. milamamica

    milamamica Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    61
    епа добро...среќа сеуште важат теориите дека синчињата личат на мама или на вујковците, а ќеркичките на татица....или грешам...?
     
    На Cliona му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anicka1anicka

    anicka1anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    222

    грешиш :D , ќерка ми е цела на мене, јас сум на татко ми, а она дури и повеќе личи на деде :lol:
     
  9. milamamica

    milamamica Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    61
    хаха, сега носам девојчица, ...ама баш ништо немам против да личи на мене.....напротив....:), само очињата на тато да ги земе....:)
     
  10. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    I jas sum za toa,ocinjata i usteto na tato,a drugoto na mene :lol: ;) Mnogu sakam neli?! Epa ke sakam mojta kerka da e lepotica,najnormalno :)
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  11. milamamica

    milamamica Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    61
    САМО ЕДНО ДЕТЕ Е НАЈУБАВО НА СВЕТОТ!!!!!!!!! ................И СЕКОЈА МАЈКА ГО ИМА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    На Veki4kaa, podravka и Cliona им се допаѓа ова.
  12. Paleshka

    Paleshka Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    јас сум исплашена дека моето ќе има големи уши како дедому на мм :D И баш така си го замислувам бидејќи еднаш свекрвами на шала го тропна тоа и јас така си го врзав тоа у крпче што ме фаќа страв дури! Белким нема да бидам таков баксуз :D
     
  13. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.195
    Допаѓања:
    10.833
    Пол:
    Женски
    Ќе биде виткано темна коса како мене (тоа сигурно) со дебели образи (како и секое дете) :lol:
    И се надевам дека би имало зелени очи како дечко ми... :wasntme:
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ееее тек сега ова почнувам да го мислам се повеќе и повеќе :)
     
  15. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Еххх кој ли не посмислува на тоа мало лиценце...Најважно е само да здраво и живо.А за другото како сака нека биде...НО сите нели си го замислуваме...јас триста филмови си направив, што сакам да има мое,што на маж ми, ама секако посакував на мене да личи...се роди нашата Лана,ИСТА како маж ми. Сите тоа ми го зборат,дека ич не личела на мене, ама мала е,ќе се смени :lol: .Шала на страна најубавите размислувања во бременоста се баш за изгледот на бебето. А кога првпат ќе го видиш,ќе го осетиш и ќе го помирисаш веќе не ти е ни важно на кого личи...и одма после првиот поглед ќе си го препознаеш детето меѓу 100 други...Убавини
     
    На TSS му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Леле јас пак колку ли размислував за тоа какво ќе биде моето бебе? Оф оф оф секој ден си мислев какво ќе биде на кој ќе личи, ќе има ли се што треба и уште 100 такви глупости и кога се роди и го видов лелее се стопив цела и си викам-зарем јас ова суштество најмило го направив??? Боженствено е, прекрасно, најубаво, најмило на свет ах ах кога се сетам :$ и искрено личеше на татко му повеќе отколку на мене ама до крајот на денот се смени , сега повеќе е на мене :P Иначе сите велат дека синовите секогаш личат на мајките, а ќерките на татковците па ќе видиме со тек на растење дали ќе се смени и на кого ќе личи уствари ;)
     
  17. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    И јас се надевам дека кај мене ќе биде по ова правило :D Плус и по сликите од 4Д се си мислам дека исто како мене ќе е.
    Само сакам да ги има очите на татко му...зеленки :)
     
    На kallias му/ѝ се допаѓа ова.
  18. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Семејството на мажот ми сите се со плави очи, кај мене јас и дедоми со зелени другите кафеави.
    Па мислам дека синко ќе ми биде со плави очиња и ќе личи на татко му.
    Јас и мажот ми сме плави сигурно и тоа ќе биде такво со ептен светла коса. Немам трпение да си го видам и запознаам. :inlove:
     
    На mariz, LadyInTheDark, karibian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Јас за првото искрена да бидам не очекував толку совршено да го родам, мислев ке биде некое слабичко, дека и јас и мм сме двајцата штркчиња :D очекував слабо бебе, со црна коса.. а родив бебе со две влакна и тие му паднаа и беше кељавко бебе (денес има 2год и е смеѓ), буцкасто беше како да кркало хамбургери во стомак, имаше дебело газе, бутови, меше, образи кои се растекуваа :D
    Е сега второво па едвај чекам да видам дали ке биде слично со него или сосема различно бебе, мислам дека ке биде исто буце и слично во ликот, особено ако е стварно машко.. мислам би биле ептен слични, незнам зашто така :)
     
    На dunika, Ingvild, BellaS и 10 други им се допаѓа ова.
  20. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Цело време го замислувам:) Сакам да личи на мм, поубав е од мене :P има поубави црти:D За носот утврдивме дека е мојот, се гледаше од авион :lol: Викаат дека машките повеќе личат на мајките. И сите што ги споредив од мојава околина , стварно машкиве на мамите личат :)
     
    На Seduction, Melinda85, manako1 и 3 други им се допаѓа ова.