1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво хоби имате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од SexyLady, 5 септември 2010.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Ја отварам темава бидејќи на почетокот на летото барав ваква тема, на сите можни форуми. Ја барав со цел да видам што прават луѓето, што ги релаксира, забавува, а и што би можела и јас да испробам. Цело лето ми помина монотоно |-) - знам дека е моја вина, но што можам. Велат треба сам да си го направиш убав денот... Како ида е, сакам да слушнам од вас, што правите во слободно време, во што уживате, што ви ја исполнува душата. Дали сакате да собирате предмети, цртате, танцувате, музика...?
  Па повелете искажете се. :)
   
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Ретко наоѓам слободно време и истото паметно го користам добро да се наспијам или едноставно одморам од секојдневните рутински обврски кои ми го држат распоредот полн. Во случај ( читај ретко) кога имам вишок слободно време го посветувам на себеси и женските ритуали ... :makeup: :wasntme:
   
 3. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Во слободно време :!: А го имам доста многу,особено кога немам обврски околу училиштето е тогаш практикувам обожавам да танцувам(пуштам гласно музика и денсање по дома до бесвест :lol: ) обожавам да цртам(иако во последно време ова го запоставив), пишувам поезија (имам напишано преку 300 песни ),
  и најмногу слободно време посветувам на читање слободни книги :)
   
 4. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  хоби најчесто ако најдам слободно време...а ако најдам слободно време хоби ми е трчканје низ улицата
  :lol:... и книги читам а најчесто хоби ми е пишуванје во теми на фемина :lol: :lol: :lol:
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Пишувам помалку поезија и куси раскази и сум дел од еден литературен блог, кој ми доаѓа како издувен вентил.
  Читам книги, кога имам слободно време сакам да експериментирам во кујната, покрај нели задолжителното мавање сеир и трачарење на кафе со другарките и манијачно гледање серии (под манијачно се подразбира над 5 различни серии неделно.)
  Which I do. ;)
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.407
  Допаѓања:
  6.009
  Пишувам проза. Најчесто подолги раскази, кога ќе ме дрмне некоја инспирација, меланхолија или носталгичност.. и кога имам време. Исто имав порано една тетратка, ама сега ја запоставив, не пишував дневник туку нешто слично, пишував интересни квоти, за животот, љубовта, другарството, разочарувањата, нешто што ми се дешава, што чувствувам, песни и раскази. Сакам да слушам музика, тоа нормално како и секој :lol: Неможам да живеам без неа. Сакам да пеам, онака дома да си пуштам некоја песна или караоке и да ја вежбам. Сакам да се запишам на клавир или некоја боречка вештина, аикидо, карате или пак бокс. Ми фали да учам некој јазик друг, ми здосади од овој англискиов, страшно сакам да научам руски и италијански. Мајка ми ми вика заврши прво англиски па после што сакаш. -.- Сакам да бидам креативна, сакам да одам некаде, да шетам, да фотографирам, да уживам во животот, едноставно да се препуштам на сите негови убавини! Ејј, забегав жими се! :D
   
  На LolyPoP191 и Jovanna.I им се допаѓа ова.
 7. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  За жал додека бев студент имав повеќе време за хоби. Се уште си ги имам старите интереси, ама немам толку време за да им се посветам. Порано кога ќе добиев инспирација сликав, ама еве веќе 4,5 години немам ништо насликано. Затоа пак почнав во последно време да си експериментирам со готвење. Читам од различни списанија, страници, нешто и сама измислувам и си готвам. Многу сакам и да експериментирам со декорирање на јадења. Спојувајќи го корисното со релаксирачкото, во слободно време учам некој јазик. Знам понекогаш и да се заразам од некоја игрица, па да ја играм додека не ги поминам сите нивоа :D А, навечер си читкам по форуми или интересни страници.
   
 8. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Порано имав хоби да цртам планови на станови,дворови и т.н :tmi: но сега некако ми се изгуби желбата,па во слободно време чепкам по нет и си читам некои интересни статии или нешто слично :$
   
 9. caki.83

  caki.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  34
  gledanje filmovi :?: crtanje ,slikanje, i ne mnogu setanje po naselba pod uslov da ne e zamrznato i da ne vrne :smoke: :d: :coffee: :dance: :rofl: a ovie se i drugite hobinja so gi imam :D

  [mod-kirilica:resu3qvo][/mod-kirilica:resu3qvo]
   
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.073
  Допаѓања:
  56.300
  Пол:
  Женски
  Најомилено хоби ми се книгите и јас во екстремно ретки случаи сум се пожалила дека ми е досадно. По цели денови да седам дома и да читам за мене е уживање.
  Друго хоби ми е шминката, кое полека но сигурно си го претварам во нешто повеќе :makeup: .
  Трето хоби ми е јогата. И тука се трудам да се надоградам, ама полека.
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 11. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Па, почесто сум излезена од дома и немам баш време за некое хоби, ама еве дома кога сум седам пред компјутер, слушам музика и поигрувам некоја игричка :) , ако ова може да се нарече хоби :$
   
 12. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  Хоби - читање и играње тенис :)
   
 13. caki.83

  caki.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  34
  цртање портрети, :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC01533.JPG
   DSC01533.JPG
   Големина на фајлот:
   74,5 KB
   Прегледи:
   263
  На Strawberry.6, MiniMouse7391 и 1209 им се допаѓа ова.
 14. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Свирење клавир, цртање, пеење, читање книги, гледање филмови...од се по нешто, ама најголемо задоволство ми претставува пишување поезија на еден сајт, ме смирува кога сум нервозна или тажна и ме прави уште повеќе среќна кога сум среќна.
   
 15. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Најчесто слободното време го користам за читање книги... Или свирење на мојата гитараа :inlove: :rock:
   
 16. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Па во слободно време читам книги, пишувам куси раскази, на фб, фемина седам. Летово собирав камчиња и ги лепам камчињата со силикон на лименки и во нив чувам моливи, пенкала...Украсни се и убави за изглед. За време на летото кога сум на распуст од сабајле пешачам, понекогаш возам велосипед или ролерки :)
   
 17. BAD-DNA

  BAD-DNA Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  веќе подолго време хоби ми е да цртам,а покрај цртањето и свирење гитара :)
   
 18. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Читам книги и списанија :D
  Кога е топло на ролерки :)
  Знам да напишам по некоја песничка или проза нешто :lol:
  И си изработувам накит ( понекогаш) 8)
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  јас како колекционер на хобија сум секој месец по нешто ново
  во секој случај најново ми е допишување со писма
  си најдов преку интернет неколку другапчиња од светов па еве неколку месеци веќе си се допишува и навистина уживам толку многу си се радувам кога ќе видам ново писменце во сандаче(плус си најдов една девојка од грција абе писмата и се кое од кое пошарено многу се мерачки за гледање)
   
  На SexyLady и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. gluvarche

  gluvarche Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  113
  моментално хоби ми е редење puzzles , си купив една така бааѓи поголемка, има 2000 пузлички, мали , можеш да оќориш, а сликата искача 90 на 75 см, бааѓи големка,
  али мнооггууу мачно некако, мада ми е интересно, само што мислев дека ќе иде полесно, али ок,
  сликата е со две ангелчиња, и над нив небоооооо, прилично еднобојно :)
   
  На caki.83 и SexyLady им се допаѓа ова.