1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво хоби имате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од SexyLady, 5 септември 2010.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Хм, во последно време знам и асално да си издремам едно саат време легната на грб, чисто да го ставам мозокот на пасење во тотална тишина. Медитирање, тоа ми е хоби.
    Многу сакам да читам (иако веќе месец и кусур сум заглавена со една здодевна книга и никако да ја довршам за да им се препуштам на останатите кои ме чекаат).
    Порано ми беше хоби балетот, сега сум сеуште во потрага по нешто интересно каде би можела да се реализирам на ова поле на овие години :) Сепак дома знам да натегнам џез балетанките и да си вежбам, чисто онака за свој ќејф.
    Сакам да седнам на кафе сама и да пишувам проза. Да претворам мисли во букви.
    Гледање филмови и неколкучасовно нивно анализирање.
    Фотографирање на филм - е тоа е нешто што ме исполнува, смирува, инспирира.
     
  2. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Најголем дел од слободното време го користам да прочитам некоја добра книга. Штом заврши испитна или колоквиумска недела, одам во книжара или библиотека и си земам некоја книга што ми ја препорачале.
    Сакам да пишувам, да цртам, да фотографирам и да работам се што бара голема доза на креативност. Кога е топло времето шетам со кутрето или се возам и сум девојката со точакот :lol:
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ragdoll

    Ragdoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Се занимавам со латино танци,цртам,правам куќички од картон,јавам на коњ и читам
     
    На papagal4e и litllemonster им се допаѓа ова.
  4. litllemonster

    litllemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    многу сакам да танцувам тоа ми е една од неостварените желби понекогаш играм ракомет и редовно одам на фитнес недела понекогаш и пешачам :)
     
  5. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Играм тетрис на psp, се шуткам по дома, вежбам cindy crawford :) и така
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Нервирам луѓе околу мене, најчесто дечко ми :$
    И книги сакам, поезија обожавам да читам а понекогаш и пишувам.
     
  7. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Слушам музика, пребарувам на интернет некои рандом информации што ми текнат во моментот, гледам Fox Live, спортувам, пеам :)
     
  8. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Епа, на прво место би ги ставила книгите.. обожавам да читам некои стварно добри книги! :) Исто така, ако некогаш имам некоја инспирација пишувам (повеќе проза), а хоби исто ми е пишувањето дневник. Понекогаш сакам да се релаксирам на компјутер или со музика, а на телевизорот имаме неколку мелодии за релаксирање, па често ги пуштам и се релаксирам без друга галама :)
     
  9. Little-one

    Little-one Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    79
    Обожавам да читам
    И да... собирам сувернир- чаши од сите градови што сум ги посетила :)
     
  10. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Сликање,баш сум во тек и мислам дека овој пат ќе го нaправам мојот " masterpeace" ...hahhh
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Читање. Од време на време се случува да седнам и напишам нешто, но сега ретко се случува тоа, порано почесто обрнував внимание на пишување поезија. Фемина никако да не ја изоставам, особено во последно време. Сликав, но...спласна желбата и за тоа.
    Шминката е секогаш тука, како и египтологијата која не знам дали можам да ја сметам како хоби. Постојано нешто листам, гледам, читам во врска со неа.
    И јогата, како нешто незаменливо. :)
     
  12. itgirl

    itgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    68
    Па во слободно време најчесто читам некоја книга, или го преуредувам плакарот, шкафот за книги итн.

    И да, сега кога е потопло играм кошарка. :inlove:
     
  13. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Сакам повеќе работи. Уживам во возење ролерки (во зима задолжително на лизгалиште) и прошетка низ паркот или маало заедно со моето куче, сакам да прочитам по некоја интересна книга. Музиката ме опушта и често имам вишок енергија па знам и да се разиграм низ дома :lol: Сакам да разлистам некое добро списание, не зборувам за жолтиот печат (од озборувања преку глава), а интересните и поучни статии си ги ставам во посебна папка :) Водам дневник, најчесто таму ги искажуваам поопширно скриените чувства и мисли, дали во стих или проза... Сакам да фотографирам и ме инспирираат секојдневни работи. Уште да имав повеќе слободно време :rofl:
     
  14. srn4e

    srn4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    111
    Фотографирам,ја средувам собата,читам списанија,прошетки... :)
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    читање на книги(кога имам материјали изработка на накит-гердани, алки, обетки) :$
     
  16. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    изработувам накит во слободно време и тоа ме полни со многу позитивна енергија ;)
     
  17. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па...Читање,пливање по лето,запознавање нови луѓе,правење накит по распустот,учење нови работи.сурфање на нет(фемина :l: )
     
  18. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Читање тоа е моето омилено хоби 8)
     
  19. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Читање книги, пишување поезија, слушање музика, цртање, шетање, гледање некој филм и така :)
     
  20. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    гледање цртани/анимирани филмови (по милион пати) и рачна изработка на накит и превезоци од фимо глина! Уште па двете одеднаш- совршена комбинација :rofl: лек за нервоза и досада !!!