1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да препознаам дали лаже?

Дискусија во 'Сингл' започната од Ema007, 5 јули 2011.

 1. Ema007

  Ema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Eдна моја другарка се имаше заљубено во погрешен и претрпе многу бидејќи тој ја лажеше дека ја сака,све беше како во бајка и накрај испадна дека во текот на врската ја лаже и ја изневерува.Па затоа јас сакав да ја отворам оваа тема.Па аку знаете ве молам кажете ми.
   
 2. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  Земи негова слика и оди на гледачка она ќе ти каже
  Се зафркавам
  Нема некој начин што можеш да го дознаеш тоа освен скришно ѕиркање во пораки или на фејсбук ама тоа е малку простичко. А нормално е на машки до 20 години да изневеруваат така да не сакам да те разочарувам тебе (не знам колку години си) и дугите ама поголемиот дел од машките тогаш изневеруваат. А штом тој те лаже нема да трае долго затоа што ретки се тие што можат да издржат со години да лажат. Еве јас женско сум па ми се случувало на некој 1000 пати да му кажам дека го сакам а уствари да го лажам или па некој ептен да го сакам ама да ќутам. Најубаво е уште кога ќе тргнеш со него да му го кажеш својот став околу лажењето.
  Добар начин да дознаеш дали те сака е и да се правиш понекогаш како да не ти е гајле дали те изневерува. Тогаш тој сакајќи да изллезе јак тип ( а плус ќе мисли и дека нема да му се налутиш) сам ќе си каже дел од тоа што го правел.
   
  На Ema007 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  пробај да го уловиш во одредена ситуација обично тие што лажат за една ситуација имаат секогаш различна верзија ;)
   
  На Davidguetta и Ema007 им се допаѓа ова.
 4. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Јас мислам дека може да те излаже само ако ептен слепо му веруваш и секогаш на секое негово неможам да се видам со тебе денес ( кога е почесто тоа зборам) ти го сфаќаш аха, сигурно има работа нешто. Сакам да кажам ако си живееш во некој розев свет и секогаш од секоја негова лоша карактеристика за да се утешиш бараш розева страна. Не викам дека ако некогаш неможе да дојде со тебе дека те лаже за нешто, туку дека ќе те излаже ако ти му дозволиш. Неможе да е толку совршена врската а да он ја лажел две години ;) Секогаш се познава барем по некое негово чудно однесување, само може ние да си идеализираме све и да не приметиме, или НЕ сакаме да приметиме и мислиме на таква работа.
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Тури го на полиграф. Ако случајно тоа потфрли, секогаш можеш да му збрцаш серум на вистината у вратна артерија.

  Works like a charm. 8)
   
  На LivingGlam и theAristoCat им се допаѓа ова.
 6. falcon15

  falcon15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Научно е докажано дека луѓето кои лажат или ГИ ШИРАТ НОЗДРИТЕ ДОДЕКА ЗБОРУВААТ или ЗЕНИЦИТЕ ВООЧЛИВО ИМ СЕ ЗГОЛЕМУВААТ. Можат дури да ги прават и двете. ;)

  Доколку ова не ти помогне , направи му полиграфски тест. ЈК - Јас мислам треба малку да поработиш на тоа да почнеш да му веруваш повеќе , штом поставуваш вакви прашања значи твојата доверба кон него е на минимално ниво. Нормално е дека не би требало максимално да му веруваш , одржувај го тоа на она нормално средно ниво со резерва.
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Верувај му, ама секогаш имај резерва. Не е тешко да препознаеш кога некој лаже, обично не те гледа во очи кога зборува со тебе, често ја менува темата кога ќе го прашаш нешто, цело време е со мобилниот во рака и не го остава... Значи според говорот на телото можеш да дознаеш најлесно.
   
 8. Dannyella

  Dannyella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  17
  јави му се еднаш од нечиј телефон и види дали потоа ке ти каже... пушти др да го заведува и види дали ке ти каже ... прави му разни тестови , но извини се потоа ако видиш дека не лажее...
   
 9. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  ме лажеле со недели не сум знаела ама ке му спремиш изненадување
  еве сестра ми имаше дечко и он кажал дека отиде кај другар а он кај женска некоја многу го немаше и кога се врати сестра ми вика каде беше? Вика пукна гума па менував и сестра ми Дај рацете нема уље , дај крпа , дај гумата ? нема..... и раскина :rofl:
   
 10. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Јас незнам како,
  но многу сум осетлива и брзо можам да приметам ако некој ме лаже!
  Секогаш сум со резерва викаат дури и кога нема потреба,но знаете како,најдобро е секогаш да бидете спремни на најлошото.Знам да уживам, но знам и емотивно да се заштитам себе!
  Мразам лаги,и знам кога некој лаже,кај мене е многу развиено тоа сетило,таа интуиција,и скоро да не паметам да ме изневерила ;)
  Треба да научите малце повеќе за машките и нивниот свет и така ќе знаете навреме да се заштитите.
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Никако...Како можеш да познаеш со сигурност дали те сака? Едноставно неможеш, има толку многу добри глумци. Ако тој решил да те лаже, така и ќе биде. Единствено решение е колку ти ќе се впууштиш во врската. Затоа уживај дур трае, но ништо не земај здраво за готово дека тоа е тоа. Не значи дека ако сте во врска, дека мора за жена да те земе.
   
 12. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  СРЦКА ЗА ТОА ТИ ТРЕБА ИНТУИЦИЈА
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.505
  Допаѓања:
  144.209
  Па ти треба најдобро да го знаеш човекот кој е до тебе.
  Сигурно знаеш на шо е способен и што би можело да те снајде. Иако глумци има насекаде и може да ти вети брда и планини, а позади грб ти работи нешто друго. Во денешно време не се верува ни на сопствената сенка.
  Но не можеш да бидеш преокупирана само со тоа, ако немаш причини да се сомневаш и да мислиш само на тоа. Само биди претпазлива.
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Па се познава ако лаже, обично машките гледаат во земја и не можат eye to eye контакт да воспостават. Натерај ја другарка ти да го прашува истото на неколку денови, ако приказната има нешто изменето или додадено лаже. Може и да му го хакни фб тогаш сигурно ќе дознае ( ако треба помош за тоа слободно прашај ме мене ќе помогнам) ;)
   
  На Indiegurl, Dejana25 и mona.s им се допаѓа ова.
 15. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Како што рекле, жената може да одглуми оргазам, но мажот може да одглуми цела врска!
  Колку точно нели?! Мажите се чудни појави, недефинирани, јас познавам некој кога лаже многу лесно, а совет да ти дадам како незнам.. едноставно по понашањето. :)
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.007
  Пол:
  Женски
  Незнам како и зошто ама секогаш приметувам кога некој ме лаже
  имам доста развиена интуиција ;)
  Дури и да нема никакви знаци дека дечкото ме изневерува, ништо да не асоцира на тоа јас веке знам дека нешто не е во ред. Но сепак довербата е најбитна во врската, доколку ја нема се понатаму е узалуд...
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Indiegurl

  Indiegurl Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  6.299
  Пол:
  Женски
  Јас одсекогаш сум можела да забележам кога некој лаже, но наивноста ме натера да размислувам на "не би ме излажале, се грижат за мене и моите чувства" начин, и секако се заебував на крај.
  Сега, уште посилна ми е интуицијата и штом забележам лага фаќам магла во неповрат:rofl: