Форумџика на годината 2020

Каков автомобил би сакале да имате?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Divinebutterfly, 7 декември 2011.

 1. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  9.933
  Пол:
  Женски
  Пошто ноќва со Towelie си се унесовме во муабети за коли,а ваква тема мислам дека нема,решив да ја отворам.Ако има,канта. Значи јас отсекогаш сум си имала во паметот некои коли што сум сакала да ги имам,а можи и да си ја остварам желбата некогаш,па ќе ги ставам сега.Ставете и вие :) Ако сакате можи да објасните и зошто ја сакате таа кола и нешто за неа.

  Јас отсекогаш сакав BMW кабриолет (скромна сум нели :lol: ) онака сон ми е :inlove: дури и играчка таква си имав :lol: ,исто така ги сакам Volkswagen,голфчињата,а и за почеток би сакала некое помало количе како на пример пежо 206 или citroen C4.Важно да е нешто стабилно и издржливо :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar и martinuska им се допаѓа ова.
 2. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Уфф на оваа тема јас докторат можам спремам.
  На почетокот од мојата возачка кариера која се надевам дека ќе започне следново лето би се задоволила со едно Пежо 206.
  Ете вакво [​IMG]
  Кога ќе стекнам искуство како возач би сакала да преминам на едно БМВ серија 5, или серија 7, јас пре би 7 -цава.
  Еве ја 5-ката[​IMG]
  А ова е 7-цата [​IMG][​IMG]
  На изглед се слични, но 7-цава е поголема и помоќна.

  А кога ќе станам искусен возач радо би возикала некое Ауди Q7, или Рејнџ Ровер. Ама од Ренџ Ровер сакам или Evogue или Vogue. Првиов е дизајн на Викторија Бекам, а вториов е со фул опрема, нема што нема во него.
  Еве го Аудито [​IMG]
  Ова е на Викито, Евоугот [​IMG]
  А ова е обичниот Воуг [​IMG]

  Баш сум скромна нели :$ ???
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  јас сакам еден кабриолет! :D
   
 4. archana1111

  archana1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  На LitttleRNBPrincess и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 5. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  Мустанг,мустанг,мустанг... Некад ќе возам такво чудовиште у животов,се колнам!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Може и постари модели,од 2004 нагоре,и моделите до 70 и некоја.
  Од поприфатлививе коли би ги издвоил Шевролет Круз,Митсубиши Ленсер,Хонда Акорд,Опел Инсигниа,БМВ М3 старата верзија,Ауди А5 Спортбек.
  Ретко која кола од поновите ми фаќа око затоа што воглавно сите нови коли имаат многу сличен дизајн. Освен тоа повеќе се стреми колата да изгледа како спејс шатл отколку нормално возило. Исто така мразам егзотици(Ферари и остало), од нив океј ми се само Поршињата,језда сепак тоа ми е кола за разгалени деца што не знаат да возат и тато им купил нешто за да можат да се покажат. Сакам масивна,голема кола со моќен звук на моторот! Посебно американските масл карс,како Мустангот,Камарото и Доџот.
  http://www.youtube.com/watch?v=mDg5NyQdILk
  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Стишете ги малку звучките/слушалките,чудово е ГЛАСНО!
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Бентли сакам..скромна сум јас ептен :wasntme:
  И да се вратам малку во реалноста,односно што е поголема веројатност да имам еден ден,и што ми се допаѓа
  [​IMG] Mazda 6 :)
   
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.977
  Пол:
  Женски
  Јас па не сакам многу скапа кола, душата ќе ме боли ако ја чукнам :wasntme:
  Сега сум ептен на почетокот од мојата возачка кариера, а веќе му барам некоја количка на тато. Сакам некоја малечка, да можам да ја паркирам на паркингот позади правен :wasntme: И по можност црвена :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Sienna и eli25 им се допаѓа ова.
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.319
  За почеток може една бордо Фиеста
  [​IMG]
  или Инсигниа
  [​IMG]

  Потоа ќе се сконцентрирам на ЦЛС
  [​IMG]

  И за крај не би ми се слошило од едно Масерати
  [​IMG]
  8)
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Види вака, скромна цура сум јас.
  Не одбивам количе, само добро да ме служи, да си се фрцкам со него кај ми дојде, и да е убо на поглед де.
  Така да, не пребирам, може Пежо, може некој Фиат така, средно така да ме задоволи мене и моите потреби.
  А откако ќе ми пројде скромноста, ќе целам на мало јаче, нешто да ме погоди у срце. Увек сум за BMW, онака спортско бесно количе не, ама скромно јака да е. :D
  Сфатив дека било какво БМВ или пак Рено, Пежо би возела.
   

  Прикачени фајлови:

  • 407.jpg
   407.jpg
   Големина на фајлот:
   23,7 KB
   Прегледи:
   1.022
  • fallback.jpg
   fallback.jpg
   Големина на фајлот:
   65,1 KB
   Прегледи:
   1.022
  • peugeot_308rcz.jpg
   peugeot_308rcz.jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   1.022
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 10. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  По можност првово количе :wasntme: , ама нема да се лутам и за кое било друго од овие BMW :D.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Може и вакво :lol:
  [​IMG]
   
  На Look и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 11. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.133
  Допаѓања:
  79.221
  Дома имавме Форд Фиеста,која ја обожавав и ми беше удобна за возење.Кога ја продадовме си пуштив некоја солзичка,т.е.малку повеќе,ми беше како да се одделувам од човек :worried:
  [​IMG]
  Mи се допаѓа и новата Фиеста ,и токму оваа боја [​IMG].Не патам по Мерцедеси,BMW и сл.од кола сакам да ми е удобна за возење и јас да се чувствувам убаво во неа.Морам да признаам дека Chevrolet Cruze го обожавам,го имам пробано и оттотогаш се вљубив во него
  [​IMG]
  Скромна сум си :$
  На вереникот му реков -ако некогаш сакаш да ме изненадиш со нешто поголемко,Крузот ќе заврши работа :lol:
   
  На Towelie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  9.380
  Пол:
  Женски
  Џип е мојата љубов веќе незнам колку години :inlove: :l:
  Еден ден ќе го имам ]:) , а на почеток и јас би почнала со Пежо 206,татко ми ми вика за пежо да ми купи како прва кола јас му викам неќам ама гледам сите сте за па и јас :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Massimo и Gordana10 им се допаѓа ова.
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Ах и јас сакам вакво :D поготово црн :inlove: добро, веќе се изјаснив во темана за дедо Мраз :wasntme: бре ама се порадував :rofl: да не постирам слика, дека веќе постира па те цитирам :) Море што мерак му имам :rofl:
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Од подостапните ако може да ги наречам :D ја сакам Honda Civic

  [​IMG]

  [​IMG]

  A од поскапичките, си сакам нешто вакво

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Со оглед на тоа што секогаш сум сакала BMW, едно вакво би ми завршило работа ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • bmw-m3-e92_3.jpg
   bmw-m3-e92_3.jpg
   Големина на фајлот:
   57,8 KB
   Прегледи:
   284
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mimche.B

  Mimche.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  ilii љубов! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На martinuska и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]
  Сакам да е целиот метален и да е од некоја супстанца
  која неможе да се гребе и да е чисто железооооооо!!!!!!
  за да никој не може да прават она што ми го прават на
  оваа кола !!!!!!!
   
  На Massimo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ickovska

  Ickovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  94
 19. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  BMW, Мерцедес или Мини Купер.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Мини купер од дедо мраз за нова година го чекам
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   247