1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков вкус има спермата?

Дискусија во 'Канта' започната од bojanav, 23 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. bojanav

    bojanav Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Се прашуваат феминките кои имаат пробано и искусено да ги едуцираат помладите не искусни :) Ви благодарам :hai:
     
  2. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    хлор :lol: и вкус и мирис на хлор :D Во мојот сексуален живот присутен бил и е само еден партнер. Имам читано дека вкусот и мирисот се различни кај секого (зависи од исхраната) на мојов изгледа дома водата му е цело време со хлор па ете таква и спермата му се погодила :lol:
     
  3. bojanav

    bojanav Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Јас многу се гадам од влакна на пример и од лоши мириси... ама ми се повраќа дури кога ќе осетам гаден мирис :D а пошто сум таква, сакам да пробам се :D сакам да го пробам и тој вкус, а знам дека дечко ми ќе се воодушеви :D и имам прочитано дека ананасот има влијание на мирисот и вкусот на спермата :) а вкусот и мирисот на хлор па и не е многу гаден, мислам воопшто не е гаден ваљда :D :D :D :D :D
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Леле темава |( |(

    Ти ова озбилно? :^)
    Па од каде да знам каков вкус има спермата на твојот партнер? :fubar:

    Кај секого е различна, а и кај ист партнер може да менува вкус во зависност од исхраната- може да горчи, да биде кисела и сл.


    Ако очекуваше одреден вкус како цреша или ванила и сл, грешка си, спермата нема одреден вкус.


    Ако толку сакаш да пробаш, пробај- може ќе ти се заарни.

    А нас поштеди не од вакви теми, кој сака нека проба, а не мора да читаме каков вкус има спермата на вашите дечковци. :shake:
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    На мојот има вкус на шумски јагоди.
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Прашањето е општо, така да ако сакаш можеш да одговориш каков е вкусот на спермата на твојот партнер, ако несакаш немораш. Прескокни ја темава.

    Ако толку сака да проба, ќе проба мислам дека не и треба одобрување од никого за таа работа. Ако сака ќе отвори ваква тема а кој сака ќе дискутира кој несака и немора.
    Мене не ми пречи да одговорам каков е вкусот на спермата на мојот партнер, ако тебе ти пречи повторно ќе речам рипни ја темава. Секој може да отвори тема нели? Секој може да праша што сака нели? Немора секој да одговори. Со твојов одговор како да ја караш :?:
    Нема табу теми тука, колку што можам да видам има многу по интимни и по гадливи теми од оваа.
     
  7. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Да, за ананасот и јас имам слушнато, дека го подобрува вкусот на спермата. Храната е таа која игра најголема улога и секако самиот организам. Среќно во вкусувањето па сподели го твоето искуство кое да се надеваме нема да биде лошо ;)
     
  8. bojanav

    bojanav Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Баш сум изненадена какви луѓе и тежат уште на Македонија и светот... Жалосно!
     
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И јас сум изненадена ;)

    Ах Сеси, Сеси кому пробуваш да му објаснуваш? :x

    Девојко, пак ќе кажам нема никава корист од темава, глупа е- ако сакаш да знаеш каков вкус има слободно голтни ја и ќе видиш.
    И онака те има фатено сексуална еуфорија, па зошто да чекаш? Оди, пробај.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.