1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков вкус има спермата?

Дискусија во 'Канта' започната од bojanav, 23 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bojanav

  bojanav Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Се прашуваат феминките кои имаат пробано и искусено да ги едуцираат помладите не искусни :) Ви благодарам :hai:
   
 2. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  хлор :lol: и вкус и мирис на хлор :D Во мојот сексуален живот присутен бил и е само еден партнер. Имам читано дека вкусот и мирисот се различни кај секого (зависи од исхраната) на мојов изгледа дома водата му е цело време со хлор па ете таква и спермата му се погодила :lol:
   
 3. bojanav

  bojanav Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Јас многу се гадам од влакна на пример и од лоши мириси... ама ми се повраќа дури кога ќе осетам гаден мирис :D а пошто сум таква, сакам да пробам се :D сакам да го пробам и тој вкус, а знам дека дечко ми ќе се воодушеви :D и имам прочитано дека ананасот има влијание на мирисот и вкусот на спермата :) а вкусот и мирисот на хлор па и не е многу гаден, мислам воопшто не е гаден ваљда :D :D :D :D :D
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Леле темава |( |(

  Ти ова озбилно? :^)
  Па од каде да знам каков вкус има спермата на твојот партнер? :fubar:

  Кај секого е различна, а и кај ист партнер може да менува вкус во зависност од исхраната- може да горчи, да биде кисела и сл.


  Ако очекуваше одреден вкус како цреша или ванила и сл, грешка си, спермата нема одреден вкус.


  Ако толку сакаш да пробаш, пробај- може ќе ти се заарни.

  А нас поштеди не од вакви теми, кој сака нека проба, а не мора да читаме каков вкус има спермата на вашите дечковци. :shake:
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  На мојот има вкус на шумски јагоди.
   
  На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Прашањето е општо, така да ако сакаш можеш да одговориш каков е вкусот на спермата на твојот партнер, ако несакаш немораш. Прескокни ја темава.

  Ако толку сака да проба, ќе проба мислам дека не и треба одобрување од никого за таа работа. Ако сака ќе отвори ваква тема а кој сака ќе дискутира кој несака и немора.
  Мене не ми пречи да одговорам каков е вкусот на спермата на мојот партнер, ако тебе ти пречи повторно ќе речам рипни ја темава. Секој може да отвори тема нели? Секој може да праша што сака нели? Немора секој да одговори. Со твојов одговор како да ја караш :?:
  Нема табу теми тука, колку што можам да видам има многу по интимни и по гадливи теми од оваа.
   
 7. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Да, за ананасот и јас имам слушнато, дека го подобрува вкусот на спермата. Храната е таа која игра најголема улога и секако самиот организам. Среќно во вкусувањето па сподели го твоето искуство кое да се надеваме нема да биде лошо ;)
   
 8. bojanav

  bojanav Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Баш сум изненадена какви луѓе и тежат уште на Македонија и светот... Жалосно!
   
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  И јас сум изненадена ;)

  Ах Сеси, Сеси кому пробуваш да му објаснуваш? :x

  Девојко, пак ќе кажам нема никава корист од темава, глупа е- ако сакаш да знаеш каков вкус има слободно голтни ја и ќе видиш.
  И онака те има фатено сексуална еуфорија, па зошто да чекаш? Оди, пробај.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.