Каков детергент за алишта користите?

Дискусија во 'Дом' започната од filli, 3 август 2011.

 1. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Каков користите моментално и колку сте задоволни? Дали имате лошо искуство со некој детергент?
   
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Какове вашиот детергент за алишта ?!

  Мајка ми пере со течен детергент и е задоволна од него :)
  Ваков користи
  [​IMG]
   
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  682
  Какове вашиот детергент за алишта ?!

  јас перам со дуел-пролетно цвеќе и сум задоволна со тоа како пере и мириса.сега користам дуел ѓурѓеваќ и покажува исти резултати како првиот.не го препорачувам бонуксот вреќинче :!: не бев задоволна со него.се уште сум во дилема со кој течен детргент да ги перам шарените алишта :?: да не се белеаат и кинат а притоа да бидат убави испрани.
  п.с.кој има искуство во користење на лира течен детергент?
   
  На filli му/ѝ се допаѓа ова.
 4. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  stilas7 јас ке ти го препорачам течниот детергент НИЛА black&jeans така се вика ја заштитува бојата и алиштата прекрасно се перат испробај го и кажи ми {пиши ми }
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Мајка ми користи Ленор син мислам и задоволна е мене убаво ми мириса, а за другото не ми е битно толку :D :rofl: :rofl:
   
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  2.319
  stilas7 јас перам со гел капсулите на ариел и многу сум задоволна.
   
  На daciivan и stilas7 им се допаѓа ова.
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.176
  Допаѓања:
  7.508
  Во нашата ни драга земја ништо не е оригинал,ни детергенти ,ни омекнувачи,Ариелот нема споредба овде и во Австрија.Моментално дома користиме Savex,Nila а имаме и од Ariel капсулите,ама не се ешто нај нај :yawn:
   
 8. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  дуел планинска свежина,многу добри производи и омекнувачите и детергентите ;)
   
 9. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.667
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  бонукс ова што е новово :) барем така сум видела последно :lol:
   
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.480
  Допаѓања:
  33.947
  Пол:
  Женски
  За белите алишта каков ќе ни текне :D моментално ваков [​IMG]
  За постари алишта во боја ваков [​IMG]
  За нови алишта во боја
  [​IMG]
  За црни и кафени алишта ( вклучувајќи и фармерки)
  [​IMG]
   
 11. 1-Lady-in-red

  1-Lady-in-red Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  44
  Мене ме пере Оливер хахах :lol: Се шегувам :) Bonux најчесто, а кога мајка ми ќе треба да купи детергент ми го заменува со Duel :)
   
 12. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  61
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.190
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  BONUX
  [​IMG]
   
 14. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  За црни алишта PERWOLL.. а инаку Ариел.. повеќе ги отстранува дамките, одколку што дава миризба, али затоа омекнувач се користи :)
   
 15. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Ариел или Бонукс.
   
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Merix.убаво пере ама нема јак мирис
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  14.034
  Пол:
  Женски
  Бонукс а би сакала Ариел :)
   
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.030
  По препорака на мајка ми , инаку искусна домакинка :lol: Јас сум задоволна, убавко ми мириса, а за флеки неможам да зборам,зошто фала му на Бога досега не сум имала нешто страшно исфлекано па да чекам прашакот да ми го извади. Обично обоени алишта и поголеми флеки ги вадам со вениш.

  [​IMG]
   
 19. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.662
  Пол:
  Женски
  Ние дома со години користиме ГОНГ
   
 20. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Од овие последниот
  [​IMG]