1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков детергент за алишта користите?

Дискусија во 'Дом' започната од filli, 3 август 2011.

 1. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Каков користите моментално и колку сте задоволни? Дали имате лошо искуство со некој детергент?
   
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Какове вашиот детергент за алишта ?!

  Мајка ми пере со течен детергент и е задоволна од него :)
  Ваков користи
  [​IMG]
   
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Какове вашиот детергент за алишта ?!

  јас перам со дуел-пролетно цвеќе и сум задоволна со тоа како пере и мириса.сега користам дуел ѓурѓеваќ и покажува исти резултати како првиот.не го препорачувам бонуксот вреќинче :!: не бев задоволна со него.се уште сум во дилема со кој течен детргент да ги перам шарените алишта :?: да не се белеаат и кинат а притоа да бидат убави испрани.
  п.с.кој има искуство во користење на лира течен детергент?
   
  На filli му/ѝ се допаѓа ова.
 4. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  stilas7 јас ке ти го препорачам течниот детергент НИЛА black&jeans така се вика ја заштитува бојата и алиштата прекрасно се перат испробај го и кажи ми {пиши ми }
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Мајка ми користи Ленор син мислам и задоволна е мене убаво ми мириса, а за другото не ми е битно толку :D :rofl: :rofl:
   
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  stilas7 јас перам со гел капсулите на ариел и многу сум задоволна.
   
  На daciivan и stilas7 им се допаѓа ова.
 7. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Во нашата ни драга земја ништо не е оригинал,ни детергенти ,ни омекнувачи,Ариелот нема споредба овде и во Австрија.Моментално дома користиме Savex,Nila а имаме и од Ariel капсулите,ама не се ешто нај нај :yawn:
   
 8. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  дуел планинска свежина,многу добри производи и омекнувачите и детергентите ;)
   
 9. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  бонукс ова што е новово :) барем така сум видела последно :lol:
   
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.150
  Допаѓања:
  46.869
  Пол:
  Женски
  За белите алишта каков ќе ни текне :D моментално ваков [​IMG]
  За постари алишта во боја ваков [​IMG]
  За нови алишта во боја
  [​IMG]
  За црни и кафени алишта ( вклучувајќи и фармерки)
  [​IMG]
   
 11. 1-Lady-in-red

  1-Lady-in-red Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  44
  Мене ме пере Оливер хахах :lol: Се шегувам :) Bonux најчесто, а кога мајка ми ќе треба да купи детергент ми го заменува со Duel :)
   
 12. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  88
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  BONUX
  [​IMG]
   
 14. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  За црни алишта PERWOLL.. а инаку Ариел.. повеќе ги отстранува дамките, одколку што дава миризба, али затоа омекнувач се користи :)
   
 15. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Ариел или Бонукс.
   
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Merix.убаво пере ама нема јак мирис
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  17.807
  Пол:
  Женски
  Бонукс а би сакала Ариел :)
   
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  По препорака на мајка ми , инаку искусна домакинка :lol: Јас сум задоволна, убавко ми мириса, а за флеки неможам да зборам,зошто фала му на Бога досега не сум имала нешто страшно исфлекано па да чекам прашакот да ми го извади. Обично обоени алишта и поголеми флеки ги вадам со вениш.

  [​IMG]
   
 19. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.664
  Пол:
  Женски
  Ние дома со години користиме ГОНГ
   
 20. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Од овие последниот
  [​IMG]