1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков е бракот помеѓу жена јарец и маж девица?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lileee, 11 февруари 2011.

 1. lileee

  lileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  13
  Ме интересира дали некој е во брак со овие хороскопски знаци и како му функционира бракот.Има ли меѓусебно разбирање, постои ли хармонија,жалат ли за нивното соединување.Како воопшто му тече животот.Можеби постои и доста разбирање меѓу нив.Значи помеѓу жена јарец и маж девица.Да размениме меѓусебе неколку мислења.
   
 2. lileee

  lileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  13
  нема никој да се јави ,изгледа мала е веројатноста за брак меѓу овие знаци ,или само јас сум мажена а :) .......
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Доста компатибилни знаци ,за секакви можни комбинации ,па дури и брак.
  И двајцата сте земјени знаци ,значи сталожени ,рационални ,присебни ,помалку крути ...
  Евентуална пречка би можела да биде инаетот ,обострано .
  Друго не знам :)

  Се надевам дека без оглед на коментариве што ќе ги добиеш ,ќе имаш најсреќен и најхармоничен брак :*
   
 4. LyckliG

  LyckliG Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Не сум во брак, но сум во долга врска (и тоа на далечина) со Девица. Јас сум Јарец.
  Отсекогаш сум била заинтересирана за хороскоп и дури и пред да го запознаам (можеби 10 години претходно) секаде каде се зборело за компатибилност имам прочитано дека овие два знаци се како јаболче пресечено на пола. Дека многу си одговараат и надополнуваат. Можеш да замислиш колку се возбудив кога ми кажа дека е Девица, посебно затоа што не познавав друга машка Девица претходно.

  Ќе ти кажам дека е пар што ги има сите предиспозиции за среќен живот. Дури и да наидете на некое проблемче, само треба да го поправите и немате гајле. Овие два знаци се толку аналитични, реалисти, приземјени и практични, што нема простор за поголеми проблеми. Други знаци имаат проблеми со овие два бидејќи потешко ги искажуваат чувствата и ретко, ептен ретко, зборуваат за нив.

  Исто така, од лично искуство, комбинацијата е добра како на љубовно така и на професионално поле. Еден ден може да сме љубовници, утредента заедно да работиме на некој проект па дури и да заборавиме да се бакнеме. И двата знаци се знаци на кои можеш да се потпреш. Јарецот знае некогаш да биде и заштитнички настроен, но на Девицата тоа и годи. Јарецот најчесто ја има улогата на лидер и организатор, а Девицата на исполнувач и аналитичар. Доколку секој си е комотен во својата улога, се е совршено.

  И исто така би додала дека сме си толку верни еден на друг, што никогаш не сме ни разговарале на таа тема. Проблемите што другите парови ги имаат за дискусија и расправање кај нас се решени и се подразбираат по default.

  Ако те интересира нешто друго поконкретно, слободно прашај.

  Поздрав!
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Добра тема морам да признаам :D
  Не сум ни јас во брак али сум во долга врска со машко Девица, а јас јарец и можам да кажам дека LyckliG до некаде убаво напишала и дека се согласувам со неа :)
   
  На lileee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lileee

  lileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  13
  мене ми е тежок многу бракот морам да признаам никаде не гледам поврзаност мегју овие два знака.жив промашај.......
   
 7. lileee

  lileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  13
  супер ако е така само незнам зошто во мојот случај го нема тоа....мене ми се моментално најдалечни девиците да не веруваш колку страшно....лошо искуство
   
 8. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Мајка ми и татко ми се во таа комбинација, не е нешто посебно, но сепак се сакаат и покрај се. Порано ми беше тешко ако се испокараат, но сега сфаќам дека тоа е нормално и дека нема што да се мешам тука, па и јас се карам во врските, но сепак не сум сакала да ги прекинам, караниците дури зближуваат на некој начин. Сега и двајцата имаат малку слободно време, викаат дека би сакале да може да биде како порано, заедно да се, па за ништо да се испокараат пошто и онака последниве 10 години се караат за глупости како кој е попаметен, што би се случило ако некој напраи неверство, понекогаш ме тераат да ги снимам зошто они сметаат дека се многу интересни (facepalm) Сепак, како компатибилни, компатибилни се, уште и мене да ми праеја муабет како они што си праат добро ќе беше, ама што да праам, не зборувам на нивниот неразбирлив јазик, чудно ми е како се разбираат, едниот 5 збора, па другава исто и така цели саати... Не знам не знам |(