1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков интернет користите и колку сте задоволни?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 28 април 2010.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Јас користам интернет на MAX ADSL од 10GB и не сум задоволна. Навечер многу паѓа конекцијата, а тоа се случува и преку ден.
     
  2. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Имам нет од CableTel мм .. мислам дека 10GB ... и задоволна сум. Еднаш до два пати во месецот може да се случи да ми падне конекцијата ама одма се вклучува. А само еднаш ми се случи три дена да немам интернет,а проблемот бил до модемот. И еднаш ми се случи еден час нетот да ме зеза, ќе се исклучи па после една минута да се уклучи таман ќе си уклучам тоа што сум гледала ќе ми се исклучи повторно и така еден час.
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Имам кабелски од Кејблтел и тоа најефтиниот тој од 500 денари :D Добар ми е , филмови многу не симнувам , интернетот ми е за пребарување, мејл, скајп, фејсбук и форумов и тоа само кога сум дома, се случува и по 4-5 дена да не уклучам компијутер дома. Сега за сега е добар, некои големи пречки нема , многу ретко се случува да нема конекција.
     
  4. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    На Onnet, сега веке One и ок е, многу ретко заебава ама тоа ти е, грешки сме луге правиме :rofl:
     
  5. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Имам од One 20 ГБ 599 и сум задоволна, досега не сум имала проблеми (се надевам и одсега :D )
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Имам кабловски интернет од кабловската ТВ што ја користам. Од најбавниот имам (незнам колку брзина има) и е со неограничен даунлоуд. Супер е нетов, само некогаш знаат да забушаваат, ама си ги викаш на сервис и решен проблем.
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Имам интернет од он нет и сум задоволна,ретко,многу ретко кога се случувало да биде бавен,секогаш е брз,го користам веќе 3 години и не сум имала проблем со интернетот.
     
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Imam Max TV net i za kablovska, net i tel. za 1200den, zadovolna sum, najmnogu sto nema kabli nikade po kukjata raseani zasto e bezzicen
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Во Охрид MaxTV, во Скопје One. И од двата пакети со интернет, телевизија и телефон. Според мене подобро си поминувам со MaxTV. :)
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Користам од One - wadsl и воопшто не сум задоволна :devil: :devil: :devil: Постојано ми паѓа конекцијата
     
  11. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас користам Max Adsl пакет, интернет 10 гига + телефон и задоволна сум. Многу ретко паѓа конекција, брз е (се додека не е потрошен лимитот :) ). Освен тоа што прелистувам страници, симнувам песни, филмови и сл. Имаме различни компјутери со сестра ми така што го користиме истовремено и се е океј ;)
     
  12. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Моја препорака е да си го смениш во adsl. Јас го имам од One многу е побрз и постабилен од wadsl.
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Имам кабловски интернет и горе доле сум задоволна..за малку пари неограничено тоа е добро..Многу ретко да се случи да е во прекин или да кочи..
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    jas imam 3 max adsl 10 giga (internet+telefon+tv) mnogu sum zadovolna,samo sto vo krajot na mesecot znae da me nervira :lol: :lol: :lol:
     
  15. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas koristam adsl plus telefon i dobar e konekcijata ne pagja cesto samo sto i mene sega malku me nervira kraj na mesec e i baven e mnogu
     
  16. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Wireless од комшиите! :)
     
  17. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    најдобар одговор е претходниов, да не си ми комшија случајно?.
    Користам пакет цалл анд сурф и е Ок. нема жалби од моја страна
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Max adsl Wireless и супер ми е оти во цела куќа има безжичен нет, а за целото ова време додека го користам само еднаш има паднато конекција и се јавив ми кажаа што да направам и веднаш се воспостави конекцијата.
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    МАКС АДСЛ 10 гига и не сум ич задоволна.Добар е интернетот првите 10 дена од месецот,потоа ги крадат преостанатите гига бајти и е споро што да ви кажувам... Едвај чекам да заврши договорот и да го сменам,веќе преку глава ми се. :envy:
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Ми ту...ама не се баш нај нај :shake: :shake: :shake: