1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков интернет користите и колку сте задоволни?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 28 април 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.528
  Допаѓања:
  31.532
  Пол:
  Женски
  Јас користам интернет на MAX ADSL од 10GB и не сум задоволна. Навечер многу паѓа конекцијата, а тоа се случува и преку ден.
   
 2. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Имам нет од CableTel мм .. мислам дека 10GB ... и задоволна сум. Еднаш до два пати во месецот може да се случи да ми падне конекцијата ама одма се вклучува. А само еднаш ми се случи три дена да немам интернет,а проблемот бил до модемот. И еднаш ми се случи еден час нетот да ме зеза, ќе се исклучи па после една минута да се уклучи таман ќе си уклучам тоа што сум гледала ќе ми се исклучи повторно и така еден час.
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Имам кабелски од Кејблтел и тоа најефтиниот тој од 500 денари :D Добар ми е , филмови многу не симнувам , интернетот ми е за пребарување, мејл, скајп, фејсбук и форумов и тоа само кога сум дома, се случува и по 4-5 дена да не уклучам компијутер дома. Сега за сега е добар, некои големи пречки нема , многу ретко се случува да нема конекција.
   
 4. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  На Onnet, сега веке One и ок е, многу ретко заебава ама тоа ти е, грешки сме луге правиме :rofl:
   
 5. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Имам од One 20 ГБ 599 и сум задоволна, досега не сум имала проблеми (се надевам и одсега :D )
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Имам кабловски интернет од кабловската ТВ што ја користам. Од најбавниот имам (незнам колку брзина има) и е со неограничен даунлоуд. Супер е нетов, само некогаш знаат да забушаваат, ама си ги викаш на сервис и решен проблем.
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Имам интернет од он нет и сум задоволна,ретко,многу ретко кога се случувало да биде бавен,секогаш е брз,го користам веќе 3 години и не сум имала проблем со интернетот.
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Imam Max TV net i za kablovska, net i tel. za 1200den, zadovolna sum, najmnogu sto nema kabli nikade po kukjata raseani zasto e bezzicen
   
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.120
  Пол:
  Женски
  Во Охрид MaxTV, во Скопје One. И од двата пакети со интернет, телевизија и телефон. Според мене подобро си поминувам со MaxTV. :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Користам од One - wadsl и воопшто не сум задоволна :devil: :devil: :devil: Постојано ми паѓа конекцијата
   
 11. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас користам Max Adsl пакет, интернет 10 гига + телефон и задоволна сум. Многу ретко паѓа конекција, брз е (се додека не е потрошен лимитот :) ). Освен тоа што прелистувам страници, симнувам песни, филмови и сл. Имаме различни компјутери со сестра ми така што го користиме истовремено и се е океј ;)
   
 12. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Моја препорака е да си го смениш во adsl. Јас го имам од One многу е побрз и постабилен од wadsl.
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Имам кабловски интернет и горе доле сум задоволна..за малку пари неограничено тоа е добро..Многу ретко да се случи да е во прекин или да кочи..
   
 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  jas imam 3 max adsl 10 giga (internet+telefon+tv) mnogu sum zadovolna,samo sto vo krajot na mesecot znae da me nervira :lol: :lol: :lol:
   
 15. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  i jas koristam adsl plus telefon i dobar e konekcijata ne pagja cesto samo sto i mene sega malku me nervira kraj na mesec e i baven e mnogu
   
 16. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Wireless од комшиите! :)
   
 17. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  79
  најдобар одговор е претходниов, да не си ми комшија случајно?.
  Користам пакет цалл анд сурф и е Ок. нема жалби од моја страна
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Max adsl Wireless и супер ми е оти во цела куќа има безжичен нет, а за целото ова време додека го користам само еднаш има паднато конекција и се јавив ми кажаа што да направам и веднаш се воспостави конекцијата.
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  МАКС АДСЛ 10 гига и не сум ич задоволна.Добар е интернетот првите 10 дена од месецот,потоа ги крадат преостанатите гига бајти и е споро што да ви кажувам... Едвај чекам да заврши договорот и да го сменам,веќе преку глава ми се. :envy:
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  ^^^Ми ту...ама не се баш нај нај :shake: :shake: :shake: