1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков интернет користите и колку сте задоволни?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SummerGirl, 28 април 2010.

  1. malechkooo

    malechkooo Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    9
    користам и јас од One-бесконечен.. и баш сум задоволна :)
     
  2. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Користам од One и досега е се океј!
     
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Некој што користи BLIZOO да не знае која цена е безжичен рутер?
     
  5. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Јас сум на Max ADSL, веќе 5 години не сме смениле затоа што сме презадоволни.
    Никогаш не сум имала проблеми ниту со брзината, ниту со сервисирањето.
    Имаше периоди кога струјата беше многу слаба па и нетот паѓаше често, но откако купив стабилизатор за струја се е перфектно. :)
     
  6. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Од ONE и многу сум задоволна...конекцијата скоро никогаш не паѓа ама и да се случи нешто за 5 минути се е во ред. :*
     
  7. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    3 Max start пакет од Македонски телеком со кабелска, интернет и телефон и сум презадоволна не би го менувала за ништо на светот. Долго време го користам и досега не сум имала никаков проблем. Јас секогаш се стремам да го имам само најдоброто инаку друго не ме задоволува. Несакам да бидам експериментален глушец, на неко аматери со кои времето ќе го поминам нерирајки се. За моите пари сакам да го доијам само најдоброто.
    ПС. И, во љубовта сум таква не се задоволувам со нечии отпадок туку секогаш се стремам а морам да признавам дека го добивам најдоброто.
     
  8. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    од one и сум презадоволна :)
     
  9. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674
    Користам 3 Max со кабелска, интернет и телефон. Презадоволна сум, интернетот лета во секое време, не знам дали заради тоа што е неограничен ама супер е. При секој проблем тие се на располагање и во секое време да помогнат или да го средат проблемот.
     
  10. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Од One и бев задоволна, ама во последно време ми станува се послаб и се случува во текот на денот да немам интернет и по 1 саат негде. :?:
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    Јас сакам да ги прашам корисниците на интернетот на one.
    Дали денес ви кочи интернетот? Мене џоа трактор ми е. Особено фб.
     
  12. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    :shake: :shake: Нее.. милсам.. не баш. Компјутеров за форматирање е, цело време кочи, ама тоа од кога е дури, не е нешто посебно да кочи, шо знам.. :?:
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Девојки јас уште сеа да се распрашам. Ќе седам во Гоце во студентски, и нормално без интернет не ќе можам да функционирам. Да ми предложите некој интернет пакети ова она,да разгледам уште сега :)
     
  14. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Јас користам интернет од one т.е пакетот фиксна,телевизија и интернет (бесконечен),на почетокот имавме проблеми ама сега е се супер...
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Женски користи ли некој на Близу Интернет и како е задоволен? Се мислам дали телекабел или близу, гледам вториве се поефтини но се жалеа од нив порано за сега не знам? И дали телекабел имаат опција само нет без кабелска, или само пакет може заедно да се стави?
     
  16. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Јас користам Близу веќе година дена и многу сум задоволна. Брз, не кочи (значи во исто време отварам над 10таба/прозорчиња и не ми кочи), скоро никогаш не паѓа плус и многу ефтини пакети имаат. :) Порано се жалеа затоа што беа нови и знаеш си имаа некои пропусти ама сега мислам дека се супер, барем од лично искуство зборам
     
  17. Queen-K

    Queen-K Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    8
    И јас користам на близу, супер е, не кочи воопшто само некогаш кога има "невреме" се губи конекција на 2-3 саата и после е е супер како ништо да не било, за телефонот неможам да зборувам затоа што не користам домашен, баба и дедо таа работа, а кабелската не чини, повеќето канали не се достапни или воопшто ги нема, ама не ми смета многу затоа што ретко гледам телевизија, битно ми е само да ги има спот клуб и спорт клуб + за МотоГП, до пред некое време ги немаше, ама сега се подобрија гледам и некои нови канали пуштиле. Темава беше за интернет а јас цел пакет го објаснив ајде нмв :D
     
  18. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Јас користам Телекабел и сум презадоволна.Многу е брз и не кочи.Секако кога прават нешто со каблите или местат некои мрежи те известуваат дека ке кочи или дека ке нема интернет а и кога има невреме паѓа конекцијата на некои 15 минути,после си е супер.
     
  19. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Од Кабелнет и арен е, ама крај на месец кочи ко несалам и мн ме нервира :@ .
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Користам интернет на Blizoo и задоволна сум. Има добра брзина. Многу ретко се случува да нема конекција.