1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков компјутер користите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mace1, 25 август 2011.

 1. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  која марка е вашиот компјутер??? :P
   
 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.902
  Допаѓања:
  277.771
  вид на компјутер

  статиЧен компјутер немам
  поседувам само нотебоок
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3863.JPG
   IMG_3863.JPG
   Големина на фајлот:
   220,9 KB
   Прегледи:
   642
  • IMG_3855.JPG
   IMG_3855.JPG
   Големина на фајлот:
   188,6 KB
   Прегледи:
   641
  • IMG_3860.JPG
   IMG_3860.JPG
   Големина на фајлот:
   267,7 KB
   Прегледи:
   641
 3. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Па екранот ми е LG,звучниците DELUXE,глувчето нешто сосем трето...Куќиштето ми е LG,а тестатурата 4TECH.
  Од се сум задоволна освен од звучниците,како затнати се бидејки некогаш едниот работи а др не :@

  Едит:Да прашам оние кои користат лаптоп како се задоволни и каква е разликата помеѓу компјутер и лаптоп?
   
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Mониторот ми е од Samsung, а звучниците , глушецот и куќиштето од Delux. Задоволна сум од се сега за сега , да не ги заречам :D
   
 5. LadyDaget

  LadyDaget Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  ^па за се е супер само што ако си за игри тогаш не е лаптопот за тоа бидејќи може лесно да ти прегрее и затоа не ти препорачувам аа за се друго е супер ;)
   
 6. chiccush02

  chiccush02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  10
 7. Cello-PlaYer

  Cello-PlaYer Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  23
  Имам монитор Acer, a куќиштето, глувчето и тастатурата ми се Delux. Звучниците немам појма какви се.. :tmi: и имам камера HerculeS.
   
 8. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Монитор и куќиште - acer
  Тастатура и звучници - delux

  Го користам четири години и не досега не сум имала никакви проблеми. :)
   
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  монитор samsung,тастатура gembird,звучки исто како таст.,куќиштето asus :)
   
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Кај мене тастатурата и куќиштето Delux.
  Мониторот Asus, звучниците Ms industrial.
  Маусот полу-расипан (не ми работи левиот клик, затоа полу-расипан :D ) Genious.
   
 11. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.136
  Допаѓања:
  46.653
  Пол:
  Женски
  Мониторот ми е Самсунг, куќиштето,маусот,тастатурата,звучниците туто комплето од Anhoch :D
  имам и лап топ на Dell :)
   
 12. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Лаптоп Dell Studio 1747
   
 13. blackstyle

  blackstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Преносен компјутер Dell Vostro 1510 :)
   
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Тапак! :devil:

  Средно жален, можам да го сместам во категорија желки, или пак лигави полжави.
  Звучникот, пред недела дена го опнав ми падна позади биро, зашто не работеше, и сакав да го отворам го скршив на пола |(
  Го пуштив од тераса доле(за чудо ништо не му беше, копана беше „градината“ на баба ми :lol: ), и искача татко ми на прозор, и му вика со средно залосен глас: Друже, добар си? :rofl:

  Го внесов внатре, зашто беа два и ми вика дај ми го другиот, да видам шо е фората, да го отвори ме зезна и тој ми го скрши :rofl:

  Ок, пцто не е до толку крш, не кочи, али меморија некако слабо. На моменти го фаќаат будалите, ама ок си е.
  Друго да се пожалам, од тастатурата. Зимата, имав чаша вода на биро коа ја лупосав со раката, пола ми отиде во тастатура, пола во модем, од модем на куќиште, на телефонот и пилотон (далечинско де :lol: ). Земав ги наредив пред греалица, доека се свестам тие ќе почнеле да се топат. Сеа телефонот и другите ми се во ред, сем звучникот, ради горе надевени причини. Ама тастатурчево тој ден работеше, утредента стискам н ми се покажува н6кјкј, и така да други одредени букви. (Се жалев и на форумов неколку ден со On-screen keyborad пишував ако памтат некои) Ама јас мајсторица, земав одвртев, цела тастатура, па сушев, пустев, и изгубив неколку гумички. Али ок, сеа Ф1 и Ф2 ми се пропаднати. И така и така не ги користев. Знаете оние за гасење на ПЦто? Е тие несакајќи ги стискав, и уз тоа им пцуев се до трето колено на тие што ги стаиле таму, се изнервирав и земав ги извадив :lol: Ок е сеа, само тие ми се извадени и Ф1 и Ф2 пропаднати. :rofl:
  Мора да се спомне дека А, С и Д веќе ми се избришани, и стрелките. Стрелките зашто како помала многу сакав да возам коли на GTA: San Andreas :lol: Па тие техники, па тие дрифтања, тоа шлајфување, ненормална работа. Тоа пукање, тепање, да ти дојдам има да се чудиш 2 дена дали сум стварно женско бе БРАТ!

  А маусот, ми е на нијанси сиво, црно бело. Не за друго, се лакирав па допрев несакајќи до маусот со плав лак, и зашто ми бодеше очи, земав со ацетон да го бришам. Додека се свестам што правам, од црно-цив, побеле кутриот. Незнаеш дали од нервоза или од ацетонот. Му се стужи. Ми се чини, човек да беше косата ќе му беше побелена, и во вис, како у штекер да бркнал со игли за плетење. А колку трескања претрпел, морам да ги пофалам овие од MS industiral, зашто маусот и тастатурата, и звичниците ми се од таму. Си ги дружам веќе 3 години, ако добро памтам, и добар квалитет имаат. И слушалките, еднаш додека седев и слушав на нив музика, сакав по вода да идам, станав со се нив, ги откорнав од звучникот, се растрескаа на земја ама се држат. Еве моментално на нив слушам зашто звучникот, нАли умре.

  Изврсен квалитет!

  И да, мушко ми е другаров бе !

  Се вика Прашко, зашто многу прашина има на него, а нема кој да го забрише. Тастатурево - Шведска маса, голем избор, од трошки од леб, до сончогледи, ништо чудо некад и печено прасе да искочи. Работава, истреси тастатура и нахрани едно гладно дете од Африка.
   
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Мојот Закоченко целиот е Филипс ,не ми е Франкенштајн комбиниран :lol:
  Самото име на компјутерот кажува многу - најчесто е во закочена агрегатна состојба ,ретко кога функционира како што треба ,ме заебава кога ми треба најмногу ...Немам поддршка од него ,ама ич!
  Како и да е ,мој ми е ,едини ми е ,морам да си го сакам :inlove:
   
 16. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  688
  Intel Celeron со Pentium 4 процесор 2.2,64 mb графичка,512 mb RAM меморија DDR1,обичен CRT монитор,од големите,Daewoo,Gembird тастатура,Delux маус,рандом слушалки и звучки на кои пишуе U.S.Blaster xD
  Страшно кочи во последно време,веќе стар е и многу брзо грее,а и лош е комплетно ко конфигурација,такада ко ќе иам пари да си зеам нов,стариов со мерак ќе го кршам,внатрешноста ќе ја ломам со чекан за шницли,да пати!
   
 17. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  8.304
  Пол:
  Женски
  Лаптоп асус и пентиум 4
  Овој вториот е посебна приказна :D На секое уклучување брче ко трактор...бтв еднаш ја треснав тастарурата па ајде ја мајсторот да ја поправам...ама џабе мораше нова да се купе.Плус мн е бавен,гарант има еден куп вируси и му треба еден формат ама ете го фаќа прашина
   
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.048
  Досега имав можност да користам повеќе марки и видови на компјутери.
  Моментално имам ХП лаптоп, а и Пентиум4 , најчесто сум на лаптопот, зошто ми е многу по практичен, повеќе можности ми нуди... и да не набројувам, лаптоп си е лаптоп :wasntme:
  Инаку задоволна сум и од ACER и TOSHIBA
   
 19. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  5.351
  Пол:
  Женски
  hp probook :)
   
  На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Лап топ HP Probook 4530s.Многу сум задоволна :)
   
  На Eva22 и ada21 им се допаѓа ова.