1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков компјутер користите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mace1, 25 август 2011.

  1. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    која марка е вашиот компјутер??? :P
     
  2. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    вид на компјутер

    статиЧен компјутер немам
    поседувам само нотебоок
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_3863.JPG
      IMG_3863.JPG
      Големина на фајлот:
      220,9 KB
      Прегледи:
      642
    • IMG_3855.JPG
      IMG_3855.JPG
      Големина на фајлот:
      188,6 KB
      Прегледи:
      641
    • IMG_3860.JPG
      IMG_3860.JPG
      Големина на фајлот:
      267,7 KB
      Прегледи:
      641
  3. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па екранот ми е LG,звучниците DELUXE,глувчето нешто сосем трето...Куќиштето ми е LG,а тестатурата 4TECH.
    Од се сум задоволна освен од звучниците,како затнати се бидејки некогаш едниот работи а др не :@

    Едит:Да прашам оние кои користат лаптоп како се задоволни и каква е разликата помеѓу компјутер и лаптоп?
     
  4. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Mониторот ми е од Samsung, а звучниците , глушецот и куќиштето од Delux. Задоволна сум од се сега за сега , да не ги заречам :D
     
  5. LadyDaget

    LadyDaget Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    23
    ^па за се е супер само што ако си за игри тогаш не е лаптопот за тоа бидејќи може лесно да ти прегрее и затоа не ти препорачувам аа за се друго е супер ;)
     
  6. chiccush02

    chiccush02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    10
  7. Cello-PlaYer

    Cello-PlaYer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    23
    Имам монитор Acer, a куќиштето, глувчето и тастатурата ми се Delux. Звучниците немам појма какви се.. :tmi: и имам камера HerculeS.
     
  8. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Монитор и куќиште - acer
    Тастатура и звучници - delux

    Го користам четири години и не досега не сум имала никакви проблеми. :)
     
  9. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    монитор samsung,тастатура gembird,звучки исто како таст.,куќиштето asus :)
     
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Кај мене тастатурата и куќиштето Delux.
    Мониторот Asus, звучниците Ms industrial.
    Маусот полу-расипан (не ми работи левиот клик, затоа полу-расипан :D ) Genious.
     
  11. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.812
    Пол:
    Женски
    Мониторот ми е Самсунг, куќиштето,маусот,тастатурата,звучниците туто комплето од Anhoch :D
    имам и лап топ на Dell :)
     
  12. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Лаптоп Dell Studio 1747
     
  13. blackstyle

    blackstyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Преносен компјутер Dell Vostro 1510 :)
     
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Тапак! :devil:

    Средно жален, можам да го сместам во категорија желки, или пак лигави полжави.
    Звучникот, пред недела дена го опнав ми падна позади биро, зашто не работеше, и сакав да го отворам го скршив на пола |(
    Го пуштив од тераса доле(за чудо ништо не му беше, копана беше „градината“ на баба ми :lol: ), и искача татко ми на прозор, и му вика со средно залосен глас: Друже, добар си? :rofl:

    Го внесов внатре, зашто беа два и ми вика дај ми го другиот, да видам шо е фората, да го отвори ме зезна и тој ми го скрши :rofl:

    Ок, пцто не е до толку крш, не кочи, али меморија некако слабо. На моменти го фаќаат будалите, ама ок си е.
    Друго да се пожалам, од тастатурата. Зимата, имав чаша вода на биро коа ја лупосав со раката, пола ми отиде во тастатура, пола во модем, од модем на куќиште, на телефонот и пилотон (далечинско де :lol: ). Земав ги наредив пред греалица, доека се свестам тие ќе почнеле да се топат. Сеа телефонот и другите ми се во ред, сем звучникот, ради горе надевени причини. Ама тастатурчево тој ден работеше, утредента стискам н ми се покажува н6кјкј, и така да други одредени букви. (Се жалев и на форумов неколку ден со On-screen keyborad пишував ако памтат некои) Ама јас мајсторица, земав одвртев, цела тастатура, па сушев, пустев, и изгубив неколку гумички. Али ок, сеа Ф1 и Ф2 ми се пропаднати. И така и така не ги користев. Знаете оние за гасење на ПЦто? Е тие несакајќи ги стискав, и уз тоа им пцуев се до трето колено на тие што ги стаиле таму, се изнервирав и земав ги извадив :lol: Ок е сеа, само тие ми се извадени и Ф1 и Ф2 пропаднати. :rofl:
    Мора да се спомне дека А, С и Д веќе ми се избришани, и стрелките. Стрелките зашто како помала многу сакав да возам коли на GTA: San Andreas :lol: Па тие техники, па тие дрифтања, тоа шлајфување, ненормална работа. Тоа пукање, тепање, да ти дојдам има да се чудиш 2 дена дали сум стварно женско бе БРАТ!

    А маусот, ми е на нијанси сиво, црно бело. Не за друго, се лакирав па допрев несакајќи до маусот со плав лак, и зашто ми бодеше очи, земав со ацетон да го бришам. Додека се свестам што правам, од црно-цив, побеле кутриот. Незнаеш дали од нервоза или од ацетонот. Му се стужи. Ми се чини, човек да беше косата ќе му беше побелена, и во вис, како у штекер да бркнал со игли за плетење. А колку трескања претрпел, морам да ги пофалам овие од MS industiral, зашто маусот и тастатурата, и звичниците ми се од таму. Си ги дружам веќе 3 години, ако добро памтам, и добар квалитет имаат. И слушалките, еднаш додека седев и слушав на нив музика, сакав по вода да идам, станав со се нив, ги откорнав од звучникот, се растрескаа на земја ама се држат. Еве моментално на нив слушам зашто звучникот, нАли умре.

    Изврсен квалитет!

    И да, мушко ми е другаров бе !

    Се вика Прашко, зашто многу прашина има на него, а нема кој да го забрише. Тастатурево - Шведска маса, голем избор, од трошки од леб, до сончогледи, ништо чудо некад и печено прасе да искочи. Работава, истреси тастатура и нахрани едно гладно дете од Африка.
     
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мојот Закоченко целиот е Филипс ,не ми е Франкенштајн комбиниран :lol:
    Самото име на компјутерот кажува многу - најчесто е во закочена агрегатна состојба ,ретко кога функционира како што треба ,ме заебава кога ми треба најмногу ...Немам поддршка од него ,ама ич!
    Како и да е ,мој ми е ,едини ми е ,морам да си го сакам :inlove:
     
  16. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Intel Celeron со Pentium 4 процесор 2.2,64 mb графичка,512 mb RAM меморија DDR1,обичен CRT монитор,од големите,Daewoo,Gembird тастатура,Delux маус,рандом слушалки и звучки на кои пишуе U.S.Blaster xD
    Страшно кочи во последно време,веќе стар е и многу брзо грее,а и лош е комплетно ко конфигурација,такада ко ќе иам пари да си зеам нов,стариов со мерак ќе го кршам,внатрешноста ќе ја ломам со чекан за шницли,да пати!
     
  17. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    8.304
    Пол:
    Женски
    Лаптоп асус и пентиум 4
    Овој вториот е посебна приказна :D На секое уклучување брче ко трактор...бтв еднаш ја треснав тастарурата па ајде ја мајсторот да ја поправам...ама џабе мораше нова да се купе.Плус мн е бавен,гарант има еден куп вируси и му треба еден формат ама ете го фаќа прашина
     
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Досега имав можност да користам повеќе марки и видови на компјутери.
    Моментално имам ХП лаптоп, а и Пентиум4 , најчесто сум на лаптопот, зошто ми е многу по практичен, повеќе можности ми нуди... и да не набројувам, лаптоп си е лаптоп :wasntme:
    Инаку задоволна сум и од ACER и TOSHIBA
     
  19. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    hp probook :)
     
    На Eva22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Лап топ HP Probook 4530s.Многу сум задоволна :)
     
    На Eva22 и ada21 им се допаѓа ова.