1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков купувач сте?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SofiMar_, 2 мај 2018.

  1. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Најчесто сакам да одам сама да купувам за да можам на раат да си разгледам, без некој да ме брза или ќерка ми да фаќа по рафтови се што и дојде при рака :lol:
    Во последно време одам само по потреба ако нешто ми треба, ама од време на време знам да си излезам онака да опуштам мозок и си разгледувам и си купувам некои ситници.
    Често знам и од интернет да си порачам.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    64.000
    Пол:
    Женски
    Обожавам да купувам. Мислам дека мака им е на блиските ако треба да дојдат со мене на шопинг. Сакам да купувам гардероба, козметика, книги, чашки и се уште знам да купам некој нотес, маркери и останати тракатанци иако одамна завршив со школување.

    Знам во еден бутик да се задржам и по еден час. Ретко ја пробувам гардеробата, си го знам бројчето и веднаш си купувам. Пробувам само во моменти кога не сум сигурна дали би ме личело. Купувам импулсивно она што во моментот ми се допаднало, без да размислам дали имам со што да го искомбинирам. Доколку после видам дека нема со што да го искомбинирам, тогаш се купува и нешто друго за да може да се направи комбинација.

    Кога одам да купувам книги, можам да се изгубам. Мислам дека скоро цела смена со вработените можам да ја седам. Сакам да гледам наслов по наслов, па да прочитам содржина. Уживам во целиот тој процес.

    Купувам се додека не ги потрошам сите пари.
     
  3. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.525
    Допаѓања:
    7.420
    Пол:
    Женски
    Забеган купувач,обожавам да купувам:D
     
  4. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Уживам додека шетам. :D
    Ама кога ќе влезам не излегувам со празни раце кога станува збор за добра облека, козметика и благо. :tmi:
     
    На Moon.Girl, MrenaRiba, GoodGirl45 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Исто. :D
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.472
    Допаѓања:
    41.686
    Пол:
    Женски
    Онлајн купувач бидејќи најчесто ме демотивира однесувањето на вработените во помалите продавници.
    Ако веќе морам да излезам, тоа би било со мајка ми, секогаш и се допаѓа нешто па нема да се вратам со празни раце.
    Многу сум неодлучна кога се работи за облека. Се двоумам и на крај колку и да ми се допаѓа нема да купам од причина што мислам дека нема да ми треба (скромен купувач, ама не и досаден, надвор си размислувам :lol:).
    Затоа после следува познатата "немам што да облечам".
    Ако има некој да ми купи да не морам сама, уште поубаво.
     
    На GoodGirl45 и Animali им се допаѓа ова.
  7. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Купувач кој сам оди на шопинг :inlove:

    Прво детално си ги гледам каталозите онлајн и после директно одам и ги пробувам парчињата што сум засакала од каталогот.
    Ако се совршени во поглед на материјал и како стојат, купувам, ако не, дополнително разгледувам, ако сум расположена :D

    Не купувам ради реда, да мора дома да се вратам со ќеси, туку ако стварно вреди.

    Плус купувач кој одма се фаќа за најскапото :D
     
    На GoodGirl45 и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  8. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Уживам да шопингувам, ама пред се’ треба да сум во “high” расположение, за да не се вратам без ништо да купам. Преферирам брендирани парчиња, но понекогаш може да купам и нешто надвор од тоа, ако стварно ми се бендиса. Сакам да разгледувам релаксирано, без да ме брза некој, зашто во спротивно шопингот ми нема филинг. Избирам да го купам она за кое сум сигурна дека е адекватно на мојот специфичен вкус. :)
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  9. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Многу едноставен :D шетам само кога треба дс купам нешто, а претежно купувам онлајн:lol: Е кога ќе треба дс пазаруваме јадење можам со саати да останам во маркет:rofl:
     
    На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.