1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков мобилен користите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Billy Idol, 24 март 2021.

?

Каков мобилен користите?

 1. Samsung

  108 глас(а)
  40,0%
 2. Iphone

  70 глас(а)
  25,9%
 3. Xiaomi

  31 глас(а)
  11,5%
 4. Huawei

  44 глас(а)
  16,3%
 5. Nokia

  3 глас(а)
  1,1%
 6. Other

  14 глас(а)
  5,2%
 1. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  36.913
  Пол:
  Машки
  Каков мобилен телефон користите ? Пишете го моделот и ставeте слика од него, од кога ќе се изјасните на анкетата.
  Нека служи темава да видиме кои брендови и модели се највеќе користени во Македонија, и колку се задоволни корисниците од нив?
  Зошто да? Зошто не?
  Дали сте "верни" на еден бренд мобилни телефони, или битни ви се перформанси/цена?

  [​IMG]
   
  На Devojkata10, senjorita-v, edna_malecka и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.644
  Допаѓања:
  52.604
  Пол:
  Женски
  Моментално користам Motorola Moto G6 Play, моделот е од мај 2018. Од досегашното користење задоволна сум, единствено камерата би сакала да беше со подобар квалитет и повеќе внатрешна меморија. Досега различни марки сум користела, пред овој користев Huawei а претходно LG. Следно сакам да имам Samsung или Xiaomi.

  [​IMG]
   
  На ivance.. и Billy Idol им се допаѓа ова.
 3. knockz

  knockz Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2021
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На senjorita-v, Waverly Raven, ivance.. и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  3.598
  Пол:
  Женски
  Од скоро го користам ајфон 12, 128GB меморија, презадоволна сум имам симнато еден куп апликации и нема мака,камерата исто така е стакло како со професионален апарат слика.
  Топло го препорачувам ако веќе некој се двоуми за ајфон. D0F2EA10-944B-4B1A-BE78-09A32557F9A8.jpeg
   
  На senjorita-v, Waverly Raven, Mr.Lover и 4 други им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.594
  Допаѓања:
  155.798
  Пол:
  Женски
  Од ко зедов прв пат Xiaomi пред некоја година ( Note5a) се преродив и ми беше најдобар телефон до тогаш. Не би го менвала да не го скршев, а скршен долго го користев пред да се "кандисам" на смена. Сега користам Xiaomi пак ( Note 8pro) и сум уште еднаш преродена. Не мислам дека ќе сменам брзо кон друг телефон. Сооднос цена на квалитет се исплаќа многу поќе во однос на др тел. Моментално сум во фаза каде не би го сменала ако не се расипи или нешто слично. Презадоволна.
  G7grey800x800.png
   
  На senjorita-v, Bratot, Ajronmen и 5 други им се допаѓа ова.
 6. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.089
  Пол:
  Женски
  Користам Samsung Galaxy A10. Моделот е од март 2019. Моите ми го купија лани за роденден и по повеќе од една година користење е сè уште како нов. Презадоволна сум и би го сменила само доколку ми се расипе. Меморијата не ми е полна ни до половина, а има 32GB. И не се празни брзо што ми е најбитно, а и камерата е одлична . Од марката општо сум задоволна, бидејќи од сите телефони што сум ги користела досега, најзадоволна сум од Самсунг, а најнезадоволна од Алкател, па затоа му останувам верна на Самсунг. Барем за сега. Не дека не ми се битни перформансите, напротив, на кого не му се?

  mobiles-samsung-galaxy-a10-a105-dual-sim-2gb-ram-32gb-blue.jpg
   
  Последна измена: 24 март 2021
  На Devojkata10, senjorita-v, ivance.. и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  17.266
  Пол:
  Женски
  Ич. Последни 3 ми се LG, Nokia и Samsung. Се водам по перформанси, најглавно меморија да имаат доволно за да не кочат. LG беше квалитетен и издржлив, ама slow motion беше. Nokia-та беше функционален, ама една година не издржа без дефекти.

  Сега имам Samsung Galaxy A50. Засега е солиден. Цената беше пристапна. Не планирам да го сменам додека не се расипе.

  Original-Samsung-Galaxy-A50-Gradation-Cover-EF-AA505CBEGWW-Black-8801643776848-22042019-01-p.jpg
   
  На senjorita-v, ivance.., Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.488
  Допаѓања:
  22.683
  Samsung forever my love. Не го менувам за ништо!

  Моментално имам Samsung Galaxy S10E.

  download (1).jpeg
   
  На orxideya, senjorita-v, Waverly Raven и 9 други им се допаѓа ова.
 9. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.176
  Допаѓања:
  37.949
  Пол:
  Машки
  Сега користам Samsung Galaxy A7 2018, но од (најверојатно) утре, ќе биде Samsung Galaxy A72 :D

  Верен на Самсунг, можеби не од најдобрата класа, но сум доста задоволен и од А- серијата :)

  20210324_213313.jpg
   
  На Devojkata10, Frosty!, senjorita-v и 14 други им се допаѓа ова.
 10. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Нокиа 6ка, го имам скоро 4ри години и сум супер задоволна. Искрено менувам мобилен моментот кога веќе воопшто не можам да го користам моменталниот, според цена и специфичности. Брендот не ми е толку значаен Nokia6.jpeg
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.656
  Допаѓања:
  116.443
  Пол:
  Женски
  Samsung Galaxy J4+ , модел од 2018
  20210324_213949.jpg
  Скоро сите телефони ми беа Самсунг.Пред овој само имав Acer и ко мала Моторола од малите.
  Верна сум на Самсунг.
  Издржливоста на батеријата ми е битна(моделов добро се покажува во овој поглед и по 2 години употреба),квалитетот на камерата не толку.
  И кога ќе треба нов да купам,пак ќе биде Самсунг.
   
  На cresa-jagoda, senjorita-v, ivance.. и 8 други им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Сите знаете каков користам, презадоволна сум. Зошто баш Ајфон? Пред се батерија ми трае цел ден,камерите ми се топ,звукот е чист. Брз ми е,имам 256гб меморија а ни пола од тоа не трошам.
  3B02E6E2-2A00-4C35-ADEE-81604BA516E0.jpeg
   
  На Bebulleee, cresa-jagoda, senjorita-v и 10 други им се допаѓа ова.
 13. Brinetka

  Brinetka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  7.900
  Пол:
  Женски
  Xiaomi Redmi Note 9 Pro 1597303694_RedmiNote9Pro24x3.jpg
   
  На Bratot, Ajronmen, ivance.. и 2 други им се допаѓа ова.
 14. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.537
  Допаѓања:
  28.794
  Пол:
  Женски
  Моментално го користам Honor 8x. Не мислев дека волку ќе ми се допадне моделов. Стварно е предобар, камерата е врвна. Едина слабост би рекла дека му е стаклото, дури и со заштитна покривка пукна. А не ми паѓаше многу. Е после тоа ми падна и во шоља и ми се оштети доста, али уште е жив :D Пред тоа се самсунзи користев ама приметив дека после некои си да речеме 2 години од користење, или година ипол почнува да кочи, не се упдајтираат апликациите, се појавуваат проблемчиња. Сега за нареден телефон се одлучив xiaomi да земам, ќе видиме како ќе сум задоволна од него.

  [​IMG]
   
  На senjorita-v, Bratot, Ajronmen и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Reina.Gitana

  Reina.Gitana Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2020
  Пораки:
  1.794
  Допаѓања:
  19.152
  Пол:
  Женски
  Сега користам Samsung Galaxy A51, го купив пред еден месец и супер е.
  Досега не сум менувала марки, верна сум на Самсунг. :inlove:
  samsung-galaxy-a51-dual-sim-en-azul-de-128gb-y-4gb-ram-sm-a515f-ds.jpg
   
  На EmilyMonte, Devojkata10, Maria.Fernanda и 12 други им се допаѓа ова.
 16. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.991
  Допаѓања:
  261.082
  Моментално користам Samsung Galaxy Note 20 Ultra (ако најдете оргинална маска да ми кажете), долго сум Самсунг фан, претходно користев Note 9, па пред него S8+, имав и Huawei пред тоа и Samsung.

  samsung-galaxy-note20-ultra-1.jpg


  Но, следно 99% ќе се префрлам на IPhone.

  Едит: кога искочија Nokia Lumia бев опседната со нив :D Штета што толку беа спори и нефункционални долгорочно, не знам ни дали постојат Windows телефони се' уште.

  А, и Windows 10 е секако сра*е, и на PC, на телефон уште повеќе.
   
  Последна измена: 24 март 2021
  На Devojkata10, Maria.Fernanda, senjorita-v и 9 други им се допаѓа ова.
 17. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.403
  Пол:
  Женски
  oooo.jpg
  Xiaomi Redmi Note 8T
  Батеријата ми трае ден/два зависи колку го користам, има 4GB Ram и е брз. Камерата му е супер и ми се свиѓа што и при зумирање не е толку пикселизирано. Се на се супер телефон за таа цена.
   
  На EmilyMonte, Devojkata10, Ajronmen и 4 други им се допаѓа ова.
 18. AriLangdon

  AriLangdon Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  1.431
  Пол:
  Женски
  Моментално користам Samsung Galaxy A40, го имам веќе година и пол, задоволна сум, трае батеријата, на почетокот по цел ден и повеќе траеше, сега не баш но океј е . камерата е добра, иако не е нешто посебно, ама за цената е супер! Има добра меморија, не кочи, добар му е и звучникот.
  И претходниот ми беше самсунг само тој многу брзо ми се расипа, но сепак пак зедов самсунг. SamsungGalaxyA40__1_.jpg Претходно имав Sony и тоа беше нааајлошотоо искуство што некогаш сум го имала со телефон.
   
  На EmilyMonte, Devojkata10, Maria.Fernanda и 8 други им се допаѓа ова.
 19. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.614
  Допаѓања:
  36.913
  Пол:
  Машки
  Кој Сони го имаше претходно? Едно време беа актуелни оние M2 Aqua кои не се покажаа баш.

  @CameliaMiller , Не постојат. Штета. Имаа огромен потенцијал и интересен беше OS-от, ама беше далеку позади Андроид и IOS. Го бојкотираа и девелоперите, не правеа апликации за нив, посебно овие популарните.
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.182
  Искрено.. секој пат кога некој ќе ме праша, морам да проверам шо марка ми е..
  Е толку ме интересира.
   
  На Ajronmen и Аргентина * им се допаѓа ова.