1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков омекнувач за алишта користите?

Дискусија во 'Дом' започната од savana, 9 ноември 2010.

 1. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Алиштата многу сакам да ми мирисаат убаво, имам пробано речиси од сите видови на омекнувачи, но од Ленор најмногу ми се допаѓаат :) Пишете какви средства користите за да останат алиштата миризливи подолго време :)
   
 2. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Azura но не сум многу задоволна имам користено silan ленор ми е најдобар.
   
 3. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  22.463
  Пол:
  Женски
  Мене пак Ленор ич не ми се допаѓаат, откако им го сменија пакувањето некако и мирисите им ги расипаа. Мајка ми обожаваше Ленор и кога еднаш си дојдов дома и се распакував веднаш примети дека некако чудно мирисам, ме праша што омекнувач сум ставила, реков Ленор и се намршти велеше аман бе ич не е убав сега... :D
  О.К он топик најмногу сакам Орнел или Семана, најубави ми се тука од нашиот македонски пазар.. :)
  Кога сум во странство најчесто купувам Коколино ;)
   
 4. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  68
  Ленор е незаменлив,особено лилаковиот.Иако и плавиот не мириса лошо :)
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Па колку што можам да видам така во купатило што стои :lol: користиме Ленор, Орнел, Бохор. Зависно од тоа како мајка ми е расположена во моментот, тој и го купува.
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.929
  Пол:
  Женски
  Ленор е незаменлив, и го користам само тој светло синиот.
  Исто ми се свиѓа и тој розевиот на дуел.
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас многу го сакав Semana in love црвениот, ама веќе го нема :( Незнам зошто само црвениот го укинаа, а најубаво мирисаше :(

  А сега го користиме Ленор виолетовиот.
  Очекував много од Фелче, ама ме разочараа, мирисот не трае воопшто.

  Убаво ми мириса и белиот од Дуел
   
 8. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Lenor светло син и виолетов.
  Од странските Softlan.
   
  На Cutiepie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Lenor spring (светло плав) или summer (жолт). Најубаво ми мирисаат од сите што ги имаме користено. Порано користевме Cocolino, ако не се лажам имаше сликичка со плишано меченце ама немам видено низ маркетиве. Од другите брендови не сме користеле, ама тетка ми користи Орнел и не мириса лошо.
   
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Sweety-Tweety имаме исти вкус :D И мене Lenor spring (светло плав) или summer (жолт) најмногу ми се допаѓаат :) . Пред некој ден мајка ми купила зелен ленор и не мириса лошо,некако освежувачки делува
   
 11. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Не можам да се сетам на мирисот на зелениот, ама кога ќе ми се потроши овој што го имам - плав, ќе си купам зелен, за промена :)
  Савана пробај Ариел со Ленор во него и плус Ленор омекнувач. Мирисот трае и трае и трае...
   
  На savana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 2manydjs

  2manydjs Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  Lenor плавиот го обожавам преубаво мириса, а исто така и Silan белиот нежен е многу.
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Оу, мојата омилена домаќинска тема :)
  Дома сум одговорна за перење и пеглање, така да најпомошен омекнувач ми е Ленор, дефинитивно. Арома терапи - виолетовиот, класичниот син Спринг, и сега новиот Флорал, прекрасно мирисаат.

  Други што сум ги користела а биле трајни, се Бохор класиката белиот, и Орнел скоро сите видови, меѓу кој Калмингот и линијата Париз, Лондон, Милано - траат и некако се софистицирани мирисите, како да имате парфем на вас.

  Дежурен душкач на омекнувачи сум по супермаркети! :D
   
 14. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Ооо колку само обожавам да ги извадам алиштата од машината, па кога ќе се распространи низ цел стан прекрасниот мирис на омекнувачот...омекнувам и јас :)
  Шелеа, две сме. Право душкало сум и јас.
  Сепак од кога се појави, не го менувам овој

  [​IMG]

  најубаво ми мириса и најдолго ми издржува миризбата на алиштата.
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Долго време користам Ленор,преубаво мириса и долго време трае мирисот,моментално виолетовиот го имам,некогаш и светло- синиот,но најмногу ми се допаѓа новиот омекнувач на Ленор,кој што веќе го има на слика во претходниот пост,преубав е :inlove:
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  :D
  Колку ми е мило што гледам дека не сум само јас лудача што се радува на омекнувачи!!!
  Опседната сум со убав мирис на облеката и постојано пратам нови омекнувачи и кога ќе купам нов,едвај чекам да си исперам нешто и да мирисам така.И често си се фалам,мирисни ме имам нов омекнувач,некој се фали за друго,јас со омекнувач,а и фамилијарно сме познати дека користиме повеќе од препорачаното омекнувач,да се осети бре дека те испрале по дома хахаха...
  Класика ми се Ленор,сите комплет(најредовни кога нема некој нов за пробување синиот и виолетовиот),освен жолтиот,не знам зошто ми се лоши од мирисот.Сега сум на најновиот флорал чинам беше,светло розе,ми се допаѓа,не е лош,само малце ме потсетува на машки парфем.Го сакам и Фелче,ама иако пишува дека е со продолжено траење на мирисот,брзо исчезнува,а и онака е пренежен и најубав на свет.Меко и чисто ми мириса,неутрално,по малце и бебешки (не бебе со полн памперс и повратено млекце де).
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 17. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  8.050
  Пол:
  Женски
  Имаме сменето многу,ама ми се чини дека најубав ми е Ленор жолтиот и најчесто тој го користиме.
   
  На loki.c9 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  орнел бел со црвено капаче дефинитивно најубав :)
   
 19. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Сум ги испробала сите, моментално користам Семана, некако најубав ми е, прекрасен мириз. Ленорот порано беше добар, алиштата мирисаа и после две перења, ама сега веќе не, па престанав да го користам :!:
   
  На НаталијаРист му/ѝ се допаѓа ова.
 20. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Го користам Ленор црниот многу ми е убав, ги мењам боите ама ленор не
   
  На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.