1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков партнер посакува секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од LudaDevojka, 13 ноември 2013.

 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Секој хороскопски знак посакува различен партнер и очекува од него тој да има одредени квалитети. Еве какви партнери бара секој хороскопски знак и кои особини задолжително мора да ги поседува.

  Каков партнер посакува секој хороскопски знак?

  На овенот му е потребен партнер:
  кој му дозволува тој да води
  кој има потреба за возбудувања и авантури
  кој ужива да се забавува и кој сака физички активности

  На бикот му е потребен партнер:
  кој умее да ја цени финансиската сигурност како и тој
  кој е страстен
  кој е романтичен и сензуален


  На близнакот му е потребен партнер:
  кој цени интересни разговори
  кој е многу друштвен
  кој е разигран, спонтан и флексибилен

  На ракот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе направи да се чувствува сигурно и кој го разбира
  кој ја цени фамилијата

  На лавот му е потребен партнер:
  кој вистински ќе го обожава
  кој е разигран и весел
  кој ќе му биде најдобар пријател

  На девицата ѝ треба партнер:
  кој може да ѝ помогне подобро да си го организира животот
  кој ќе ѝ помогне да не биде престрога кон себе
  кој ќе ѝ влева надеж во животот

  На вагата ѝ е потребен партнер:
  кој умее да се носи со нејзиното променливо расположение
  кој е динамичен и секогаш спремен за акција
  кој ја става врската на прво место

  На скорпијата ѝ е потребен партнер:
  кој е сигурен и на кој може да се потпре
  кој има силен сексуален нагон
  кои ќе ѝ помогне своите емоции да ги држи под контрола

  На стрелецот му е потребен партнер:
  кој има широки погледи и кој е флексибилен
  кој има слободен дух и кој е спонтан
  кој има желба постојано да учи нешто ново

  На јарецот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе му помага да биде оптимистичен и да гледа на светлата страна на животот
  кој ќе може да му обезбеди удобен семеен живот

  На водолијата ѝ е потребен партнер:
  кој нема да се труди да ја контролира и да ја промени
  кој ја сака нејзината единствена индивидуалност
  кој во нејзиниот живот ќе носи страст и топлина

  На рибите им е потребен партнер:
  кој е практичен и кој ќе им помогне самите подобро да се запознаат
  кој ја цени нивната грижлива и чувствителна природа
  кој е вреден работник и кој не обраќа внимание на тривијалните работи во секојдневниот живот
  ;)
   
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  На девицата ѝ треба партнер:
  кој може да ѝ помогне подобро да си го организира животот
  кој ќе ѝ помогне да не биде престрога кон себе
  кој ќе ѝ влева надеж во животот

  ..точно,точно
   
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  На стрелецот му е потребен партнер:
  кој има широки погледи и кој е флексибилен
  кој има слободен дух и кој е спонтан
  кој има желба постојано да учи нешто ново
  :?:
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.733
  Допаѓања:
  32.012
  Пол:
  Женски
  На рибите им е потребен партнер:
  кој е практичен и кој ќе им помогне самите подобро да се запознаат
  кој ја цени нивната грижлива и чувствителна природа
  кој е вреден работник и кој не обраќа внимание на тривијалните работи во секојдневниот живот

  Ептен точно :lol:
   
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  На стрелецот му е потребен партнер:
  кој има широки погледи и кој е флексибилен
  кој има слободен дух и кој е спонтан
  кој има желба постојано да учи нешто ново
   
 6. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  На лавот му е потребен партнер:
  кој вистински ќе го обожава
  кој е разигран и весел
  кој ќе му биде најдобар пријател

  точно, само би додала уште нешто
  да ја имаше и втората точка од скорпијата, уште поточно ќе беше.. :D
   
 7. LarsyLilly

  LarsyLilly Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  На јарецот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе му помага да биде оптимистичен и да гледа на светлата страна на животот
  кој ќе може да му обезбеди удобен семеен живот

  Хаха точно е :D :)
   
 8. kimii

  kimii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  хаха точно
   
 9. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  На скорпијата ѝ е потребен партнер:
  кој е сигурен и на кој може да се потпре
  кој има силен сексуален нагон
  кои ќе ѝ помогне своите емоции да ги држи под контрола
  хаха :rofl:
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.241
  Допаѓања:
  77.078
  Пол:
  Женски
  На ракот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе направи да се чувствува сигурно и кој го разбира
  кој ја цени фамилијата

  (y)
   
 11. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Da da jas sum jarec. ;)