Каков партнер посакува секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од LudaDevojka, 13 ноември 2013.

 1. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Секој хороскопски знак посакува различен партнер и очекува од него тој да има одредени квалитети. Еве какви партнери бара секој хороскопски знак и кои особини задолжително мора да ги поседува.

  Каков партнер посакува секој хороскопски знак?

  На овенот му е потребен партнер:
  кој му дозволува тој да води
  кој има потреба за возбудувања и авантури
  кој ужива да се забавува и кој сака физички активности

  На бикот му е потребен партнер:
  кој умее да ја цени финансиската сигурност како и тој
  кој е страстен
  кој е романтичен и сензуален


  На близнакот му е потребен партнер:
  кој цени интересни разговори
  кој е многу друштвен
  кој е разигран, спонтан и флексибилен

  На ракот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе направи да се чувствува сигурно и кој го разбира
  кој ја цени фамилијата

  На лавот му е потребен партнер:
  кој вистински ќе го обожава
  кој е разигран и весел
  кој ќе му биде најдобар пријател

  На девицата ѝ треба партнер:
  кој може да ѝ помогне подобро да си го организира животот
  кој ќе ѝ помогне да не биде престрога кон себе
  кој ќе ѝ влева надеж во животот

  На вагата ѝ е потребен партнер:
  кој умее да се носи со нејзиното променливо расположение
  кој е динамичен и секогаш спремен за акција
  кој ја става врската на прво место

  На скорпијата ѝ е потребен партнер:
  кој е сигурен и на кој може да се потпре
  кој има силен сексуален нагон
  кои ќе ѝ помогне своите емоции да ги држи под контрола

  На стрелецот му е потребен партнер:
  кој има широки погледи и кој е флексибилен
  кој има слободен дух и кој е спонтан
  кој има желба постојано да учи нешто ново

  На јарецот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе му помага да биде оптимистичен и да гледа на светлата страна на животот
  кој ќе може да му обезбеди удобен семеен живот

  На водолијата ѝ е потребен партнер:
  кој нема да се труди да ја контролира и да ја промени
  кој ја сака нејзината единствена индивидуалност
  кој во нејзиниот живот ќе носи страст и топлина

  На рибите им е потребен партнер:
  кој е практичен и кој ќе им помогне самите подобро да се запознаат
  кој ја цени нивната грижлива и чувствителна природа
  кој е вреден работник и кој не обраќа внимание на тривијалните работи во секојдневниот живот
  ;)
   
 2. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.392
  На девицата ѝ треба партнер:
  кој може да ѝ помогне подобро да си го организира животот
  кој ќе ѝ помогне да не биде престрога кон себе
  кој ќе ѝ влева надеж во животот

  ..точно,точно
   
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  На стрелецот му е потребен партнер:
  кој има широки погледи и кој е флексибилен
  кој има слободен дух и кој е спонтан
  кој има желба постојано да учи нешто ново
  :?:
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.546
  Допаѓања:
  31.010
  Пол:
  Женски
  На рибите им е потребен партнер:
  кој е практичен и кој ќе им помогне самите подобро да се запознаат
  кој ја цени нивната грижлива и чувствителна природа
  кој е вреден работник и кој не обраќа внимание на тривијалните работи во секојдневниот живот

  Ептен точно :lol:
   
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  На стрелецот му е потребен партнер:
  кој има широки погледи и кој е флексибилен
  кој има слободен дух и кој е спонтан
  кој има желба постојано да учи нешто ново
   
 6. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  570
  На лавот му е потребен партнер:
  кој вистински ќе го обожава
  кој е разигран и весел
  кој ќе му биде најдобар пријател

  точно, само би додала уште нешто
  да ја имаше и втората точка од скорпијата, уште поточно ќе беше.. :D
   
 7. LarsyLilly

  LarsyLilly Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  На јарецот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе му помага да биде оптимистичен и да гледа на светлата страна на животот
  кој ќе може да му обезбеди удобен семеен живот

  Хаха точно е :D :)
   
 8. kimii

  kimii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  хаха точно
   
 9. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  На скорпијата ѝ е потребен партнер:
  кој е сигурен и на кој може да се потпре
  кој има силен сексуален нагон
  кои ќе ѝ помогне своите емоции да ги држи под контрола
  хаха :rofl:
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.951
  Допаѓања:
  55.775
  Пол:
  Женски
  На ракот му е потребен партнер:
  кој е внимателен и грижлив
  кој ќе направи да се чувствува сигурно и кој го разбира
  кој ја цени фамилијата

  (y)
   
 11. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.161
  Пол:
  Женски
  Da da jas sum jarec. ;)