babylove овошни кашички

Каков парфем одбравте за вашата свадба?

Дискусија во 'Свадба' започната од do-re-mi, 27 март 2013.

 1. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  12.068
  Парфемот го заокружува комплетниот впечаток за една жена. И свадбениот ден не е исклучок. :)

  Каков парфем одбравте за вашата свадба?

  Откако сте одбрале фустан, долна облека, фризура и шминка, се двоумевте ли во изборот на парфем за Вашиот свадбен ден?

  Екпериментиравте со нови или пак се придржувате до веќе проверени опции?

  Претпочитате дискретен или пак впечатлив парфем?

  Колку типот на свеченоста (на пр.дневна / формална вечерна свадба) влијае на изборот на парфем?

  Јас лично ги сакам флорално-ориенталните парфеми, но мислам дека таков избор за нашата дневна свадба никако не оди. Цитрусните пак никако не ми зе допаѓаат, а чисто флоралните ми се премногу сладникави.

  И така сега сум во потрага по идеалниот парфем за свадбената свеченост. Идеи, совети, искуства се добредојдени... :$
   
 2. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  11.425
  Незнам како би можеле ние тука да ти помогнеме со парфем. Тој на пример јас што го користам со години, мене ми мириса перфектно, на мојата кожа. Не туѓа кожа може ќе смрди, мирисот на парфемот е индивидуален, зависно од природниот мирис на твојата кожа. Можеме чисто да си ги предложиме тие што ги користиме. На сликата подолу е парфемот кој јас го користам од кога постои, пред тоа користев еден што исто има таква цитрусна нота.
   

  Прикачени фајлови:

  • 3082.jpg
   3082.jpg
   Големина на фајлот:
   12,8 KB
   Прегледи:
   807
  На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
 3. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  12.068
  Фала Елена.мак...

  Тема ја отворив со цел споделување на предлози и искуства.

  Секако дека изборот на парфем е индивидуална работа, но тоа е и изборот на фустан и секој друг детал, па сепак споделуваме тука.

  Не дека изборот на парфем е егзистенцијален проблем, но од друга страна понудата на парфеми е зашеметувачка, па некаква насока секако дека би помогнало.

  Инаку, си имам и јас парфем што ми е нешто ко заштитен знак (Lacoste Pour Femme), но размислував да побарам нешто поразлично, а сепак да ми е блиско по сензибилитет.
   
 4. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  11.425
  Јас мојот за жива глава не го менувам. На лето не користам парфем бидејќи ми пречи, а останатиот дел од годината исклучиво овој. Се случува да поминам некаде и да прашаат тие што ме познаваат, абе Елена беше??? :D Е толку ми е препознатлив. Мене ми одговараат исклучиво цитрусни парфеми, никако сладуњави во стилот на ванила или нешто такво што потсеќа на благо. Исклучио цитрусни и лесно цветни. исто Lacoste Touch of spring ми се допаѓа, ама не сум го купила до сега некако овој не ми се остава ќе ми фали премногу... :rofl:
   
 5. ecapereca

  ecapereca Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  473
  Незнам како се закачува слика, пробувам, ама не ми успева. Мене најомилен парфем ми е Dior J'adore L'absolu, баш ме потсеќа на невеста :)
   
 6. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  11.425
  Повели мила! ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На ecapereca му/ѝ се допаѓа ова.
 7. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  CHANEL N 5
   
  На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  14.570
  Пол:
  Женски
  :clap: баш убава тема :) невстулки ајде активирајте ја темава сакам да читам повеќе мислења :lol:
   
 9. ecapereca

  ecapereca Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  473
  фала мила ;)
   
  На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. b.jovanoska

  b.jovanoska Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Mojot izbor, trussardi inside
   

  Прикачени фајлови:

  • nd.3058.jpg
   nd.3058.jpg
   Големина на фајлот:
   52,4 KB
   Прегледи:
   537
 11. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  12.068
  После неколку недели разгледување и многу проЧитани коментари на basenotes и сл. го стеснив изборот до 5 парфеми:
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
 13. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Секоја жена има омилен парфем кој го користи почесто, знае како мириса на нејзината кожа, знае колку трае. Зар убаво треба да се мириса само на свадба.
  Според мене, би го користела истиот парфем што го користам за други побитни моменти. Нормално е да се прскам преку ден со еден, а онака за вечерни излегувања и побитни настани со полуксузни парфеми. Нема потреба да барам нешто ново, дека била свадба кога веќе имам испробани варијанти.

  Мене ми се интересни некои типки кои цел живот се прскаат со дезодоранс и сеа дошла свадба, ми глумат Шанел филм.. Ма ајде сестро те знаеме цел живот, сега за свадба Ким К ќе глумиш |-)
   
  На blady, senza.parole, kala21 и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  Треба да е нежен и привлечлив. Не силен и нападлив според мене.
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  Јас не ставив парфем за свадбата. И онака немам навика да се прскам со парфеми.
   
 16. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.071
  Допаѓања:
  54.477
  Пол:
  Женски
  Тоалетна вода е, не е парфем ама мириса ептен убаво и многу трае, си ги почастив сетилата за тој ден :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yves Rocher ме фасцинираа па станав нивен редовен муштерија :D
   
  На Trendafilka и sofijanoka им се допаѓа ова.
 17. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  AngelOfArt,мислев дека сум единствена која ги овожава yves rocher.Бравос,и мене ми се дури и појаки и нивните тоалетни води од некои други парфеми.... :inlove: :inlove: :inlove:
  Среќа,ни отворија и тука салон во Skopje City Mall. :inlove: :inlove: :inlove:
   
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.071
  Допаѓања:
  54.477
  Пол:
  Женски
  Даааа.... пред да отворат ми даваше сестра ми, нејзе и праќаа од Германија и бев презадоволна, сега пак кога отворија и овде, уф мераци, и картица си набавив и собирам више печатчиња за подароци и супер сум задоволна од производите ама богами и од цените, сосем нормални за тој квалитет ;)
   
 19. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  14.570
  Пол:
  Женски
  AngelOfArh каде можат да се најдат? :wasntme: и колку се :$
   
 20. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.572
  Допаѓања:
  7.320
  Пол:
  Женски
  Јас одбрав Antonio Banderas..моите омилени парфеми..поточно овој на сликата..сет е, парфем и лосион за тело со светки ама кожа боја не онакви сјајни и фактички му дава на телото бронзен тен... а парфемот преубаво мириса :angel:
  [​IMG]