Каков парфем одбравте за вашата свадба?

Дискусија во 'Свадба' започната од do-re-mi, 27 март 2013.

 1. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Парфемот е одличен, го имам истиот комплет, многу убаво мириса и доста е траен.
  Јас сепак се одлучив за Chanel, го користам веќе некое време и многу сум задоволна од него
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   243
 2. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.576
  Пол:
  Женски
  Јас сеуште не сум мажена, а кога би била невеста, би го одбрала овој парфем, парфемов е љубов! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Не сум размислувала воопшто за ова. :D Не го ни сметав ни битно, не ми ни текнало... ама сега ако размислам не знам каков би одбрала, но сигурно би си купила нов и убав. :)
   
 4. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  308
  Најдобар Chanel,преубаво ми мириса.Секогаш го земам демек за посебни пригоди,но неможам да излезам без да си прснам :P
   
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.576
  Пол:
  Женски
  Каде ги има? Колку е баш овој? Дали нешно мириса?
   
 6. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  Што убаво ви е стварно - најголем проблем да вибиде кој парфем да го купите за една вечер. Јас не се ни сеќавам дали ставив парфем на мене.
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.576
  Пол:
  Женски
  @ocicka2014 Секако дека ќе ми биде проблем и тоа :) Сакам да мирисам убаво тој ден
   
 8. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  4.973
  Zenata za svojot izbranik mirisa najubavo sekoj den taka I ke bide I toj den. Dali imate parfem ili ne voopsto ne e vazno vazno e da ste srekni I da s i pominete prekrasno toj den
   
 9. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  12.137
  Veki4kaa, има продавница на Yves Rocher во Сити Мол.

  Баш сега проверив на македонскиот сајт, само овој го нема, а цената на останатите од истата гама е 969 ден, но во продавница можеби го имаат.

  Инаку, Lilas Mauve е единствениот од таа линија (Un Matin au Jardin, има уште други 4) што ми се допаѓа. Мирисот е цветен, свеж, нежен и сосема допадлив, би рекла дури, весел и оптимистички, но кај мене не трае повеќе од два саати, можеби ни толку, а и е помалку линеарен т.е не се “развива“. Трајноста може да се подобри со истовремено користење на гелот за туширање и лосионот за тело од истата колекција.

  Моментално го користам како освежувач за простории:tmi: и ми врши одлична работа, трае со саати. Знам дека звучи парадоксално, ама навистина така подолго го чувствувам.:$
   
 10. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски

  Има Yves Rocher и во ГТЦ на приземје. :)