1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков прв впечаток остава секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lella, 20 мај 2013.

 1. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.300
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Овен
  Директни, гласни, конфронтирачки, пргави и неуморни, овните зрачат со младост, подвижност и површна жестина и напнатост. Тие во себе поседуваат јасна и чиста вибрација, која не може да им ја помрачи ниеден друг знак.

  Бик
  Веројатно ќе го чуете бикот уште пред да го видите со очи, бидејќи лесно ќе го препознаете по различниот глас, тешките чекори и грациозните движења. Претставниците на овој знак се најчесто добро градени, имаат тркалезно лице, големи и широки стапала, пријателски пристап и нежен, експресивен допир со рацете. Однадвор делуваат многу компактно и личи како сѐ да им е на вистинското место.

  Близнаци
  Близнаците ќе ги распознаете по нивното младешко лице, кое изгледа многу подетинесто од годините на човекот, по неуморната и напнатата душевна состојба и бадемовите очи кои многу брзо се движат и имаат тенденција да ја менуваат бојата во зеленкаста. Близнаците ќе ги забележите и по нивното брзо променливо расположение. Понекогаш премногу подвижни и раскикотени, другпат со одлични манири и начин на изразување, близнаците се дефинитивно луѓе кои успеваат да го привлечат вниманието. Многу претставници на овој знак брзо ги мрдаат рацете додека зборуваат, се вечни деца во душа, а тоа ќе го увидите во нивниот разигран дух.

  Рак
  Раковите оддаваат една многу пријатна и добродушна вибрација однатре, погледот им е влажен и длабок, гласот им е изразит, најчесто се пополни во горниот дел од телото а лицето им е како на бебе. Без разлика на полот, тие поседуваат еден мајчински инстинкт за одгледување на децата, искрени се и лековерни. Зборуваат нежно, по малку се срамежливи и интровертни.

  Лав
  Исто како и животните, така и претставниците на овој хороскопски знак имаат убава, бујна коса. Тие шират топлина во нивната околина, игриви се и конфронтациски настроени, честопати си играат со косата, а најчесто имаат силен глас и убави очи со кои изгледа како да ги хипнотизираат луѓето. И покрај тоа што лавовите немаат тенденција секогаш да бидат екстровертни, сепак под површината секогаш ќе можете да го забележите внатрешниот сјај кој овој знак го поседува.

  Девица
  Девицата ќе ја препознаете по беспрекорно добриот стил на облекување и прикажување. Подготвеноста, скромноста и неверојатната прецизност се дел од нивните особини. Сепак постои и нервозна нишка во нивниот начин на изразување и најчесто се прилично неуморни и се повторуваат во нивните муабети. Претставниците на овој знак се најчесто високи со ситни и нежни раце, затскриени очи, брзо зборуваат, имаат манири на однесување и се пријателски настроени.

  Вага
  Вагите се најчесто средно градени, имаат овални лица и од нив зрачат релаксирачки вибрации. Тие имаат типичен софистициран стил и појава и се трудат да имаат пријатно лице дури и кога се лути. Неретко имаат дупчиња на образите или на брадата и имаат прекрасна насмевка. Тие се многу фини, лесно е да се сложите со нив уште од првиот состанок, многу се комуникативни и воздржано учтиви.

  Скорпија
  Скорпиите ги карактеризираат интензивните и длабоки очи кои зрачат со моќ и магнетизам. Нивната појава асоцира на забранет и посакуван предмет. Дури и да сте повисоки од неа, секогаш ќе се чувствувате дека таа стои над вас. Скорпиите имаат силна и забележлива вибрација, убава густа коса, широки рамена и убави и сензуални усни.

  Стрелец
  Од стрелецот секогаш зрачи топлина и тој секогаш е насмеан. Тие се големи ентузијасти кои се секогаш желни да споделуваат мудрост и информации. Малку се боемски настроени и знаат да бидат неуредни, но сепак имаат уникатен стил. По природа се многу енергични, понекогаш дури и немирни. Имаат широко чело и продорни очи и се многу интелигентни. Неретко стрелците се високи со долги нозе и секогаш пријателски настроени.

  Јарец
  Јарците имаат остар поглед, генерално се воздржани, секогаш знаат добро да се претстават, артикуларни се, зборат мирно и тивко, најчесто се сталожени и прибрани и имаат конзервативен стил. Имаат манири и знаат да бидат хумористични.

  Водолија
  Водолијата е тешко да се запре, бидејќи е многу ексцентрична и секогаш има креативни идеи. Од нив зрачи опуштена вибрација, но на многу ниска фреквенција. Водолиите се секогаш прекрасни, имаат светкави очи, широки рамена и чиста кожа. Зборуваат со своите раце, најчесто се светлокоси, неуморни и им е тешко да седат мирни.

  Риби
  Рибите се мистериозни, недофатливи и сензитивни. Можат да се прилагодат на секоја ситуација и форма што е потребна. Тие се грижливи, топли и полни со разбирање. И покрај тоа што се срамежливи, тие имаат тенденција да се загледуваат многу често. Од нив зрачи силна и забележлива аура и се многу пријателски настроени.

  Преземено од: http://www.kafepauza.mk/
   
  На КикиМаус, Amona, simonna.a и 4 други им се допаѓа ова.
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите оддаваат една многу пријатна и добродушна вибрација однатре, погледот им е влажен и длабок, гласот им е изразит, најчесто се пополни во горниот дел од телото а лицето им е како на бебе. Без разлика на полот, тие поседуваат еден мајчински инстинкт за одгледување на децата, искрени се и лековерни. Зборуваат нежно, по малку се срамежливи и интровертни.
  освен лицето, другото е ок :D
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Мене дури и за лицето ми е погодено :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага
  Вагите се најчесто средно градени, имаат овални лица и од нив зрачат релаксирачки вибрации. Тие имаат типичен софистициран стил и појава и се трудат да имаат пријатно лице дури и кога се лути. Неретко имаат дупчиња на образите или на брадата и имаат прекрасна насмевка. Тие се многу фини, лесно е да се сложите со нив уште од првиот состанок, многу се комуникативни и воздржано учтиви.

  Немам дупчиња ,другото се е точно 8)
   
 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Ла..... Точно! :D
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 6. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите оддаваат една многу пријатна и добродушна вибрација однатре, погледот им е влажен и длабок, гласот им е изразит, најчесто се пополни во горниот дел од телото а лицето им е како на бебе. Без разлика на полот, тие поседуваат еден мајчински инстинкт за одгледување на децата, искрени се и лековерни. Зборуваат нежно, по малку се срамежливи и интровертни.
  Се ми е погодено :D
   
 7. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  И за риби ми е се тоЧНо :D :D
   
 8. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Вага
  Вагите се најчесто средно градени, имаат овални лица и од нив зрачат релаксирачки вибрации. Тие имаат типичен софистициран стил и појава и се трудат да имаат пријатно лице дури и кога се лути. Неретко имаат дупчиња на образите или на брадата и имаат прекрасна насмевка. Тие се многу фини, лесно е да се сложите со нив уште од првиот состанок, многу се комуникативни и воздржано учтиви.
  се се ми е погодено :D и мене дури и лицето
   
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јарец 8)
   
 11. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Близнаците ќе ги распознаете по нивното младешко лице, кое изгледа многу подетинесто од годините на човекот, по неуморната и напнатата душевна состојба и бадемовите очи кои многу брзо се движат и имаат тенденција да ја менуваат бојата во зеленкаста. Близнаците ќе ги забележите и по нивното брзо променливо расположение. Понекогаш премногу подвижни и раскикотени, другпат со одлични манири и начин на изразување, близнаците се дефинитивно луѓе кои успеваат да го привлечат вниманието. Многу претставници на овој знак брзо ги мрдаат рацете додека зборуваат, се вечни деца во душа, а тоа ќе го увидите во нивниот разигран дух


  се е точно ова
   
 12. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Близнаци
  Близнаците ќе ги распознаете по нивното младешко лице, кое изгледа многу подетинесто од годините на човекот, по неуморната и напнатата душевна состојба и бадемовите очи кои многу брзо се движат и имаат тенденција да ја менуваат бојата во зеленкаста. Близнаците ќе ги забележите и по нивното брзо променливо расположение. Понекогаш премногу подвижни и раскикотени, другпат со одлични манири и начин на изразување, близнаците се дефинитивно луѓе кои успеваат да го привлечат вниманието. Многу претставници на овој знак брзо ги мрдаат рацете додека зборуваат, се вечни деца во душа, а тоа ќе го увидите во нивниот разигран дух.

  - Човече скроз се пронајдов, значи најкарактеристчен близнак во секогаш заприметувам, горда си сум на ова :D
   
 13. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  123
  Овен :))
  И да, точно е.
   
 14. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  ... :lol: ....Вистина....се е точно... :clap:


   
 15. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица

  Девицата ќе ја препознаете по беспрекорно добриот стил на облекување и прикажување. Подготвеноста, скромноста и неверојатната прецизност се дел од нивните особини. Сепак постои и нервозна нишка во нивниот начин на изразување и најчесто се прилично неуморни и се повторуваат во нивните муабети. Претставниците на овој знак се најчесто високи со ситни и нежни раце, затскриени очи, брзо зборуваат, имаат манири на однесување и се пријателски настроени.
   
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Близнаците ќе ги распознаете по нивното младешко лице, кое изгледа многу подетинесто од годините на човекот, по неуморната и напнатата душевна состојба и бадемовите очи кои многу брзо се движат и имаат тенденција да ја менуваат бојата во зеленкаста. Близнаците ќе ги забележите и по нивното брзо променливо расположение. Понекогаш премногу подвижни и раскикотени, другпат со одлични манири и начин на изразување, близнаците се дефинитивно луѓе кои успеваат да го привлечат вниманието. Многу претставници на овој знак брзо ги мрдаат рацете додека зборуваат, се вечни деца во душа, а тоа ќе го увидите во нивниот разигран дух. :)
   
 17. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Јарец
  Јарците имаат остар поглед, генерално се воздржани, секогаш знаат добро да се претстават, артикуларни се, зборат мирно и тивко, најчесто се сталожени и прибрани и имаат конзервативен стил. Имаат манири и знаат да бидат хумористични.
  хух баш фино..:D
   
 18. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Стрелец
  Од стрелецот секогаш зрачи топлина и тој секогаш е насмеан. Тие се големи ентузијасти кои се секогаш желни да споделуваат мудрост и информации. Малку се боемски настроени и знаат да бидат неуредни, но сепак имаат уникатен стил. По природа се многу енергични, понекогаш дури и немирни. Имаат широко чело и продорни очи и се многу интелигентни. Неретко стрелците се високи со долги нозе и секогаш пријателски настроени.  :)
   
 19. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Вага
  Вагите се најчесто средно градени, имаат овални лица и од нив зрачат релаксирачки вибрации. Тие имаат типичен софистициран стил и појава и се трудат да имаат пријатно лице дури и кога се лути. Неретко имаат дупчиња на образите или на брадата и имаат прекрасна насмевка. Тие се многу фини, лесно е да се сложите со нив уште од првиот состанок, многу се комуникативни и воздржано учтиви.
  8)
   
 20. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Близнаците ќе ги распознаете по нивното младешко лице, кое изгледа многу подетинесто од годините на човекот, по неуморната и напнатата душевна состојба и бадемовите очи кои многу брзо се движат и имаат тенденција да ја менуваат бојата во зеленкаста. Близнаците ќе ги забележите и по нивното брзо променливо расположение. Понекогаш премногу подвижни и раскикотени, другпат со одлични манири и начин на изразување, близнаците се дефинитивно луѓе кои успеваат да го привлечат вниманието. Многу претставници на овој знак брзо ги мрдаат рацете додека зборуваат, се вечни деца во душа, а тоа ќе го увидите во нивниот разигран дух.

  Се е точно. :D