1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков прв впечаток остава секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Lella, 20 мај 2013.

  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.142
    Допаѓања:
    14.390
    Пол:
    Женски
    Јарец
    Јарците имаат остар поглед, генерално се воздржани, секогаш знаат добро да се претстават, артикуларни се, зборат мирно и тивко, најчесто се сталожени и прибрани и имаат конзервативен стил. Имаат манири и знаат да бидат хумористични.

    Точно...
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  2. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Девица

    Девицата ќе ја препознаете по беспрекорно добриот стил на облекување и прикажување. Подготвеноста, скромноста и неверојатната прецизност се дел од нивните особини. Сепак постои и нервозна нишка во нивниот начин на изразување и најчесто се прилично неуморни и се повторуваат во нивните муабети. Претставниците на овој знак се најчесто високи со ситни и нежни раце, затскриени очи, брзо зборуваат, имаат манири на однесување и се пријателски настроени.
     
    На Samomarija.056 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Девица

    Девицата ќе ја препознаете по беспрекорно добриот стил на облекување и прикажување. Подготвеноста, скромноста и неверојатната прецизност се дел од нивните особини. Сепак постои и нервозна нишка во нивниот начин на изразување и најчесто се прилично неуморни и се повторуваат во нивните муабети. Претставниците на овој знак се најчесто високи со ситни и нежни раце, затскриени очи, брзо зборуваат, имаат манири на однесување и се пријателски настроени.
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Вагите се најчесто средно градени, имаат овални лица и од нив зрачат релаксирачки вибрации. Тие имаат типичен софистициран стил и појава и се трудат да имаат пријатно лице дури и кога се лути. Неретко имаат дупчиња на образите или на брадата и имаат прекрасна насмевка. Тие се многу фини, лесно е да се сложите со нив уште од првиот состанок, многу се комуникативни и воздржано учтиви.
    ;) уште да напишале очи во форма на миндел
     
  5. Ana122

    Ana122 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    30
    Риби
    Рибите се мистериозни, недофатливи и сензитивни. Можат да се прилагодат на секоја ситуација и форма што е потребна. Тие се грижливи, топли и полни со разбирање. И покрај тоа што се срамежливи, тие имаат тенденција да се загледуваат многу често. Од нив зрачи силна и забележлива аура и се многу пријателски настроени.
     
  6. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Риби
    Рибите се мистериозни, недофатливи и сензитивни. Можат да се прилагодат на секоја ситуација и форма што е потребна. Тие се грижливи, топли и полни со разбирање. И покрај тоа што се срамежливи, тие имаат тенденција да се загледуваат многу често. Од нив зрачи силна и забележлива аура и се многу пријателски настроени.

    Колку е само точно, кога пишувале како мене да ме гледале :rofl:
     
  7. LovePeace

    LovePeace Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    37
    Се е точно :lol:
     
  8. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Вага
    Вагите се најчесто средно градени, имаат овални лица и од нив зрачат релаксирачки вибрации. Тие имаат типичен софистициран стил и појава и се трудат да имаат пријатно лице дури и кога се лути. Неретко имаат дупчиња на образите или на брадата и имаат прекрасна насмевка. Тие се многу фини, лесно е да се сложите со нив уште од првиот состанок, многу се комуникативни и воздржано учтиви.

    погодиле и за дупчињата на образите :D
     
  9. green-angel

    green-angel Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    Лав
    Исто како и животните, така и претставниците на овој хороскопски знак имаат убава, бујна коса. Тие шират топлина во нивната околина, игриви се и конфронтациски настроени, честопати си играат со косата, а најчесто имаат силен глас и убави очи со кои изгледа како да ги хипнотизираат луѓето. И покрај тоа што лавовите немаат тенденција секогаш да бидат екстровертни, сепак под површината секогаш ќе можете да го забележите внатрешниот сјај кој овој знак го поседува.

    се ми е погодено :rofl:
     
  10. TheKitty

    TheKitty Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Скорпија
    Скорпиите ги карактеризираат интензивните и длабоки очи кои зрачат со моќ и магнетизам. Нивната појава асоцира на забранет и посакуван предмет. Дури и да сте повисоки од неа, секогаш ќе се чувствувате дека таа стои над вас. Скорпиите имаат силна и забележлива вибрација, убава густа коса, широки рамена и убави и сензуални усни.

    За ова друг треба да кажи, ама според мене точно ! :D
     
    На Bella.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Бик
    Веројатно ќе го чуете бикот уште пред да го видите со очи, бидејќи лесно ќе го препознаете по различниот глас, тешките чекори и грациозните движења. Претставниците на овој знак се најчесто добро градени, имаат тркалезно лице, големи и широки стапала, пријателски пристап и нежен, експресивен допир со рацете. Однадвор делуваат многу компактно и личи како сѐ да им е на вистинското место.

    Се е точно ... :D :D
     
    На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
  12. papagal4e

    papagal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    135
    За лав е точно :)
     
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Точно е се вклучувајќи и големи стапала и го слушам пред да го видам :rofl:
    Освен дека сум висока и со долги нозе , друго се е погодено :)
     
    На mesecar му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Samomarija.056

    Samomarija.056 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Yeaa , true . :*
     
  15. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Лав
    Исто како и животните, така и претставниците на овој хороскопски знак имаат убава, бујна коса. Тие шират топлина во нивната околина, игриви се и конфронтациски настроени, честопати си играат со косата, а најчесто имаат силен глас и убави очи со кои изгледа како да ги хипнотизираат луѓето. И покрај тоа што лавовите немаат тенденција секогаш да бидат екстровертни, сепак под површината секогаш ќе можете да го забележите внатрешниот сјај кој овој знак го поседува.
    Точно е (y)
     
  16. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Риби

    Рибите се мистериозни, недофатливи и сензитивни. Можат да се прилагодат на секоја ситуација и форма што е потребна. Тие се грижливи, топли и полни со разбирање. И покрај тоа што се срамежливи, тие имаат тенденција да се загледуваат многу често. Од нив зрачи силна и забележлива аура и се многу пријателски настроени.

    Точно.
     
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    мене за Рак ми е погодено.Не дека сум мила и фина.Ама така личам.Мислат дека сум шмизла,лигла, разгалена.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Водолија
    Водолијата е тешко да се запре, бидејќи е многу ексцентрична и секогаш има креативни идеи. Од нив зрачи опуштена вибрација, но на многу ниска фреквенција. Водолиите се секогаш прекрасни, имаат светкави очи, широки рамена и чиста кожа. Зборуваат со своите раце, најчесто се светлокоси, неуморни и им е тешко да седат мирни.

    Рамената мислам дека ми се нормални :D инаку се е точно.
    И светла сум, да, ама не гледам како тоа може хороскопскиот знак да ти го одреди. Чиста случајност.
     
    На mynameislove му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Amona

    Amona Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    навистина се ми е погодено ептен се пронајдов:inlove::P:clap:
     
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    За ракот е точно.Секогаш се трудам да оставаам добар впечаток за себе, и не се откривам каква сум внатре.Ако некој заслужи ќе видам мила фина и искрена, ако некој не заслужи можам да бидам и најлошото створење на светот.
    Лавовите секогаш се претставуваат себеси како злобни и опаки со цел уште од почеток да покажат дека се најјаки,газди и дека се стварно лавови.Мора да се во центар пажњу.
    Стрелците се лабави и уште од одма ја покажуваат својата душа..
    Биковите, секогаш зрачат со позитивна енергија.Весели се и знаат да ти направат муабет на секое поле.
    за другите не ми текнува ако ми текне ќе пишам.