1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков пријател сте според хороскопскиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tea4e, 29 ноември 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Овен
  Овенот е импулсивен и правдољубив(не поднесува валкани игри), па на лице место ќе притрча за помош на човек во неволја, кој и да е тој. Така ги стекнува и пријателите, иако нема доволно нерви за оние осипани со хронични проблеми. Секогаш е спремен да помогне, ќе се појави веднаш штом пријателот го повика, а бидејќи е доста снаодлив, брз и духовит, својот непресушен ентузијазам лесно го пренесува и на другите.

  Бик
  Бавно се загрева, но и бавно се лади, па кога со некој ќе стане пријател, тоа е сигурно за „сите времиња“. Доверлив е, верен и секако, посесивен. Немојте да му зборувате за некои други, дури и подобри пријатели од него, затоа што му е тешка помислата дека може да ви биде убаво и кога тој не е во ваше друштво. Пријателите ги цени по начинот како реагираат кога му треба помош, дури и ако знае дека ништо неможат да направат во тој момент.

  Близнаци

  Иако има доста пријатели, тој главно се потпира само на себеси, затоа што размислува премногу. Збунува со својот рационален пристап во секоја прилика и на секое место и секогаш има крајно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од него. Сака да прибира контакти, лежерно, незадолжително, собира и информации за кои знае дека може ќе им се најдат на пријателите, но и да бидат употребени против непријателите. Опасен играч, без разлика каков однос имате со него.

  Рак
  Не ви дава директно до знаење дека сте му потребни, туку од околу и очекува меѓу редови да прочитате каков проблем има. Ако не му помогнете кога му е потребно, големо злопамтило е и ќе го чека моментот кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, несигурен е како пријател, затоа што никогаш нема да знаете во каква состојба ќе го начекате. Знае подобро да разбере, отколку да помогне, па знае само да биде објективен ако проблемот му го претставите хипотетички.

  Лав
  Сака да помага, затоа што е великодушен и му годи благодарноста, иако никогаш не инсистира на неа, ниту пак им замерува на пријателите кои ја заборавиле. Повеќе сака да може да помогне на некој, отколку самиот да зависи од нечија помош, па макар и од добар пријател. Самодовербата, поради професионална сатисфакција и пари му даваат чувство на моќ и влијание дури и кон луѓето кои првпат ги гледа во животот, но никогаш нема да го видите да се фали со тоа, затоа што мажот Лав е секогаш џентлмен, а жената горда Лавица.

  Девица
  Тешко дека ќе ја изненадите ако и се пожалите за неправдата која ви е направена или за нешто што неможете да решите, затоа што Девицата е секогаш спремна да се фати во тесно за било што и било кој. Ги исклучува емоциите(на прв поглед можеби делува сурово), но, вниманието го насочува целосно кон решавањето на вашиот проблем и на тој начин работата е решена многу побрзо отколу што сте очекувале. Непроценлива како пријател, уште понепроценлива како непријател.

  Вага
  Иако делува површно, вагата е голем пријател, затоа што е роден адвокат. Таа знае да сослуша, умее да советува, заѕтоа што се „става“ на местото на непријтелот, па затоа размислува како него. Додуша, под услов да не ја „гњавите“ кога оди на фризер или козметичар, но сигурно додека е на третманот, ќе размислува како да ви помогне. Не сака многу да бара помош од пријателите и очекува тие сами да се понудат, затоа често пропуштаат некои можности и шанси.

  Скорпија
  Едно е сигурно – Скорпијата не треба да се има за непријател, а ако ви е пријател, сметајте на нивната неограничена лојалност и верност. Доколку на Скорпија и доверите тајна или и ја отворите душата, никогаш нема тоа да го злоупотреби. Кога е изневерена, лошо им се пишува на оние кои ја разочарале, затоа што не нема да се откаже додека не се одмазди. И треба време да стекне доверба, за да прифати некој како пријател и од него секогаш да очекува да ја почитува неговата интима.

  Стрелец
  Голем пријател во секоја ситуација, ќе посегне по сите негови врски за да ви помогне, но внимавајте да не ви замери, затоа што умее да биде многу незгоден. Ако барате совет од Стрелец, иако ги бира зборовите, тој „стрела“ во сржта на проблемите, па затоа немојте да се зачудите ако се почувствувате малку повредени (бидејќи тој обично го говори она што го мисли). Не може да се дружи со секој, бара пријатели слични како него, па знае да делува снобовски.

  Јарец
  Кај Јарците морате да поминете некои тестови и проверки(за кои нема од одма да бидете свесни), за да ве прифати како пријател. Ако побарате помош од него, ќе ве изненади со разбирање и советување. Кога еднаш ќе се прекине пријателството, тоа е засекогаш, но треба многу време за да се поправат рботите. Подобро е да го имате за прјател, отколку за непријател, затоа што никогаш не заборава ако сте го издале или изневериле.

  Водолија
  Водолијата е пристрасна спрема пријателите за кои секогаш има оправдување, што и да прават. Пријателствата ги склопуваат лежерно, каде и да било, наизглед лесно, како да се познаваат со некој од порано. Ноншалантно се доближува, секогаш има згодна тема на разговор, а подоцна ги зборуваат темите кои ги интересираат. Кога ќе се најдете во невоља, не прашува кое време е ден или ноќ тие ќе бидат до вас.

  Риби
  Рибите се родени психолози, па затоа нема подобро рамо за плачење од нив, но сепак избегнувајте да им се доверувате, ако имате колеги родени во знакот на риби(верувајте дека вашите слабости и проблеми ќе ги пренесат на шефот). Се сочувствуваат со другите, но умеат да го почувствуваат и она што го носите длабоко во себе како во некоја тага или долготраен проблем, па со тоа можат да го почувствуваат тоа што го носите длабоко во себе. Кога пријателот ќе им се обрати за помош, секогаш имаат време за неговиот проблем, додека не пронајдат решение.
   
  На dlove му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dlove

  dlove Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  za jarecot e se tocno znam bidejki jas sum jarec atoa deka treba da pomine test e navistina taka
   
 3. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Девица
  Тешко дека ќе ја изненадите ако и се пожалите за неправдата која ви е направена или за нешто што неможете да решите, затоа што Девицата е секогаш спремна да се фати во тесно за било што и било кој. Ги исклучува емоциите(на прв поглед можеби делува сурово), но, вниманието го насочува целосно кон решавањето на вашиот проблем и на тој начин работата е решена многу побрзо отколу што сте очекувале. Непроценлива како пријател,ч.

  навистина се точно-посебно ова уште понепроценлива како непријател :lol: :lol:
   
 4. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  Вага
  Иако делува површно, вагата е голем пријател, затоа што е роден адвокат. Таа знае да сослуша, умее да советува, заѕтоа што се „става“ на местото на непријтелот, па затоа размислува како него. Додуша, под услов да не ја „гњавите“ кога оди на фризер или козметичар, но сигурно додека е на третманот, ќе размислува како да ви помогне. Не сака многу да бара помош од пријателите и очекува тие сами да се понудат, затоа често пропуштаат некои можности и шанси.
  ТОЧНО :)
   
 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Вродено е така.... :D
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Баш одговара, верен пријател за цврсти пријателски врски 8) и да не ми збориш за други бољи од мене, такви не постојат :lol:

  Дури и ако се работи за брачен, одн.љубовен, да не кажам сексуален однос? :rofl:
  Богами опасен е.
  Колку близнак може да ти гази на нерви, никој не може :lol:
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага
  Иако делува површно, вагата е голем пријател, затоа што е роден адвокат. Таа знае да сослуша, умее да советува, заѕтоа што се „става“ на местото на непријтелот, па затоа размислува како него. Додуша, под услов да не ја „гњавите“ кога оди на фризер или козметичар, но сигурно додека е на третманот, ќе размислува како да ви помогне. Не сака многу да бара помош од пријателите и очекува тие сами да се понудат, затоа често пропуштаат некои можности и шанси.

  Особено болдираното.
   
 8. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  .... :rofl: ........хахаха...... :rofl: точно............
   
 9. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  Ху!Точно е!
   
 10. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Иако има доста пријатели, тој главно се потпира само на себеси, затоа што размислува премногу. Збунува со својот рационален пристап во секоја прилика и на секое место и секогаш има крајно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од него. Сака да прибира контакти, лежерно, незадолжително, собира и информации за кои знае дека може ќе им се најдат на пријателите, но и да бидат употребени против непријателите. Опасен играч, без разлика каков однос имате со него.

  :) :) :)
   
 11. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  :$$ МНОГУ ТОЧНО..
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  :?: па и не би рекла баш.
   
 13. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Водолија -точно
   
 14. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  се сложувам :)
   
 15. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.337
  Целосно тoчно :!:
   
 16. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
  Рак
  Не ви дава директно до знаење дека сте му потребни, туку од околу и очекува меѓу редови да прочитате каков проблем има. Ако не му помогнете кога му е потребно, големо злопамтило е и ќе го чека моментот кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, несигурен е како пријател, затоа што никогаш нема да знаете во каква состојба ќе го начекате.do tuka tocno
  Знае подобро да разбере, отколку да помогне, па знае само да биде објективен ако проблемот му го претставите хипотетички. ova e netocno
   
 17. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.392
  Допаѓања:
  14.860
  Пол:
  Женски
  Јарец

  Кај Јарците морате да поминете некои тестови и проверки(за кои нема од одма да бидете свесни), за да ве прифати како пријател. Ако побарате помош од него, ќе ве изненади со разбирање и советување. Кога еднаш ќе се прекине пријателството, тоа е засекогаш, но треба многу време за да се поправат рботите. Подобро е да го имате за прјател, отколку за непријател, затоа што никогаш не заборава ако сте го издале или изневериле.

  ТОЧНО !!! :)
   
 18. samovilamila

  samovilamila Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  19
  процитав некаде дека бикот за да биде пријател со било кој треба да го нагости убаво бидејки биковите се познати гурмани
   
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  :lol: 8) :P
   
 20. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Рак
  Не ви дава директно до знаење дека сте му потребни, туку од околу и очекува меѓу редови да прочитате каков проблем има. Ако не му помогнете кога му е потребно, големо злопамтило е и ќе го чека моментот кога ќе ве потсети на тоа. Поради променливото расположение, несигурен е како пријател, затоа што никогаш нема да знаете во каква состојба ќе го начекате. Знае подобро да разбере, отколку да помогне, па знае само да биде објективен ако проблемот му го претставите хипотетички.

  Не е баш се точно но има вистина :$ за жал...