1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков проблем ве мачи во последно време?

Дискусија во 'Слободно време' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    temava za mene bi trebalo da glasi: kakov problem(dali voopsto postoi takov) koj NE ve maci vo posledno vreme!!!


    od zdravstveni problemi, problemi sto ne mozam da najdam rabota...so samoto toa sto sum nervozna za rabota, depresivna si pravam problemi i tamu kaj sto gi nema, so deckoto, semejstvoto, prijatelite...


    strasno me nervira sto navistina se trudam,bukvalno sekoj den kopam po netov,barem se rasprasuvam, no nikako da dojdam do nekoj pozitiven rezultat....kako i poveketo so mojot problem...diplomirana, spremam magisterska a sum doma...pa ne samo sto se nerviram mi se palace i mi doaga da vikam na cel glas!!! no znam deka ke bide zaludno, nikoj nema da me slusne....
     
  2. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Pominav niz istoto i znam kako e!
    Treba MNOGU da veruvas deka i za tebe ke se najde ona sto ti odgovara i KE VIDIS ...
    Mnogu mi bese tesko da najdam rabota ,ama i mene Gospod me pogledna i toa najdov rabota vo struka ,bez nikoj nigde.
    Pola svet ne mi veruva deka uspeav,a pola svet misli deka lazam i deka sum imala vrski ,ama samo jas znam deka ako bese taka nemase da mozam da se vrabotam do sega .
    VERUVAJ i BARAJ..prati oglasi i vo vesnici i na net i ke vidis deka ke uspees.
    Sekoj koj bara i naodja ,pa sto toa i da e!
    SO SRECA!
     
  3. kejsi

    kejsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    36
    Добро ,знам дека човек треба да верува и да се надева,само неможам да сватам како сите,ама буквално секаде пишува да сме имале работно искуство.Јас сакам да го имам ама мора да почнам од некаде,а од каде.....тоа мн ме излудува..Некогаш помислувам дека работата ке ми остане неисполнета желба....I'very sad....
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Душо не се секирај ке најдеш работа само изгледа сеуште не дошол твојот момент, инаку имај верба и секогаш кога ќе си легнеш еве пробај од вечерва, кога ќе легнеш опуштисе и дојди до ситуација во која ќе сватиш дека не мисли на ништо е тогаш почни да го повторуваш ова и да мислиш само на тоа
    ВО НАЈСКОРО ВРЕМЕ ЌЕ СИ НАЈДАМ РАБОТА СПОРЕД СТРУКАТА КОЈА ЌЕ БИДЕ ДОБРО ПЛАТЕНА
    повторувај си го тоа и верувај дека ќе успееш па пиши ни да видиме што се случило поззз
     
  5. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    me tesi malku faktot sto ne sum sama so ovie problemi....znam deka verbata e posilna od se, mora da veruvame i da se nadevame!

    mora da si pomagame megusebno, nekogas i samo eden zbor,eden sovet moze da mu pomogne na covek da se cuvstvuva podobro....
    drzete se devojki i ne se predavajte...ke dojdat i naiste 5 minuti :up: i kako vo onaa pogovorkata:

    Svako ima svoi 5 minuta, neko jednom neko vise puta ;)
     
  6. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Ај се надева дека баш ние ќе ги имаме повеќе пати тие 5 минути.
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Во споредба со нечии проблеми, можеби мојот ќе ви биде смешен, а тој е што не испаднав убаво на сликите за табло :( Не сум ич фотогетична :( Дај боже на пресликувањето да сум задоволна...
     
  8. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    ме мачи државната матура и една бивша другарка :envy: :envy:
     
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.170
    Немам некој голем проблем, ама генерално се думам многу што ќе правам после факултет, што ми останува како опција за работа... Такви некои егзистенцијални проблематики :)
    Постојано ме мачи тоа што сум заглавена во медиокритетна група луѓе од кои морам да се откачам еднаш засекогаш. Уф, којзнае како ќе оди тоа. :?:
     
  10. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Мене во моментов ме мачи што еден другар т.е. некој кој ми е поблизок од другар е болен.Има рак ;( А јас не знам дали ќе можам да се соочам со тоа уште некој мој близок да е измачуван од оваа проклета болест.Веќе 7 години гледам мои блиски како се борат со ракот.Некои успеаја во борбата,но некои подлегнаа на болките ;( Сега се плашам за неговиот живот и постојано му се молам на Бог да го спаси ;(
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ме мачи проектната што треба да ја бранам сабота. :?:
    И ме мачат глупости, комплекси кои ретко, но сепак ми се јавуваат...
     
  12. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    me maci test utre...angliski...ne e tesko ama tekstovi,phrasal verbs i slicni gluposti mn ima :) ke poludam
     
  13. ariel03

    ariel03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве читав сите за какви проблеми имате и што ве мачи, па би требало да заклучиме дека најважно од се е да бидеме живи и здрави, а другото само по себе ке си дојде....
    Па затоа бидете позитивни и верувајте дека ке се случи тоа што го посакувате и навистина ке ви се случи
     
  14. elena005M

    elena005M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Па немам некои проблеми,имам луди думи...преуморна сум за реални проблеми,а уште повеќе па за нереални,но сепак помеѓу две здивнувања ме мачи мислата дека растам и дека кај и да е ќе се осамостојам,дека ќе бидам целосно свој човек кој си се изборил за некаков статус и место,па под прашање ја ставам својата способност за тоа.Си велам,зарем јас можам тоа,зарем јас ќе успеам?!А паралелно на тоа,сакам да го запрам времето и своето растење со можност да премотам 10 години наназад за да моите вистински пријатели те моите родители бидат помлади.Не сакам да пораснам,за да не остарат тие.И континуирано ме бодат овие две работи кои се од суштинско значење,бар за мене...
     
  16. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Мојата иднина ,се прашувам дали ќе се осамостојам во скоро време и дали конечно ќе најдам работа или ќе продолжи дремажава по дома....Ме загрижува здравјето на мајка ми во последно време...Актуелно веќе месеци е мојата врска која ја гледам како тоне ли тоне а немам некоја волја да ја спасам ме плаши......И за крај нешто не мн битно и не нерешливо некои5-10 кг што ги ставив последниве месеци....Но се ќе биде добро бар се надевам! :)
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Леле психички сум исцрпена, не од учење туку од разно разни табиетлии околу мене, што мора мене да ме замараат , ај нека си бркаат работа и нека не ми се обраќаат, ама да беше така лесно...
     
  18. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се прашувам дали ќе успеам, дали ќе ја остварам мојата цел во животот? дали моето име ќе се вреднува еден ден?
    тешки мисли ми се вртат во глава на 20 години :wasntme: :D
     
  19. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Ме мачи последниот испит кој мора да го дадам во јуни, филозофија на право.уфффф, го влечкам веќе незнам ни ја колку време и сум под притисок од сите страни.Само да го спремам и да не го гледам веќе :@
     
  20. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Истите мисли и мене ме мачат веќе подолго време ама како созревам се поголем песимист сум :(