1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков проблем ве мачи во последно време?

Дискусија во 'Слободно време' започната од lavica23, 17 февруари 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Многу промени за кратко време...предизвици еден куп....друг начин на живот....ме мачи тоа што ќе си ја напуштам домата...мојата собичка која за мене е најубава на цел свет....ме мачи тоа што незнам што ќе правам со маченцето ми мое...ако го земам незнам дали ќе се прилагоди и ќе му фали ова место...ако го оставам, ќе му фалам јас, неможе без мене ни јас без него :( :( ....тажничка сум...тешко е да се напушти домчето...секој ден си викам леле уште два месеца, уште месец и половина си легнувам, се будам тука..............ахххххххххххххх ;( ;( стварно ми е тешко...посакувам да се вратам 8 години назад, кога единствена грижа ми беше што ќе облечам за излагање и немој до некоја 5-ка минус да има, ќе се мрднам :rofl: ама тоа е...........
    а проблем кој ме мачи цело време е тоа што уште немам работа....ама со дедо боже напред :)
     
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Мене ме мачи несоница. Е сега може е смешно, но таа потекнува од милион други проблеми. Немањето асална работа, сакам со нешто да бидам зафатена, немам можност да работам било што, пример кафич, зошто имам повреда на кичмата, па присилно морам да бирам работа и покрај тоа што изборот е многу мал. И со самото тоа што дремам дома, досадно ми е, едноставно нема што да се прави. Вртам огласи како будала, и се само некои масерки бараат. Сакам да најдам работа за да можам да го дозавршам факсот, кој премногу го сакам.
     
  3. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ме мачи испитнава сесија,се плашам дали некад ќе го завршам овој глуп факултет дали некад ќе најдам работа според струка,ме мачи овој идиот од дечко ми кој како да живее у 15 век ме мачи помислата дека единствената личност која ме сваќа е далеку и ќе се врати за 6 месеци .....................................
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ова како себеси да се слушам
    сори за оф топик
     
  5. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Me maci eden problem ,no nemoj da me osudite i pred vreme da mi recete zenava odlepila.
    Taka mi kaza mojata sestra koga i pobarav sovet-mi rece sto ima da mu ja mislis koga taa ne misli na tebe ..ajde sikter.
    Me maci problem koj mnogu tesko mi padna i neznam kako da se postavam -se raboti za licnost koja e vrabotena vo firma kaj mene.Zenata koja dolgi godini rabotese kaj nas kako higenicarka si zamina vo penzija ,na nejzinoto mesto mojot soprug vraboti zena po preporaka na drugar za da i se pomogne zatoa sto bila vo teska sostojba.
    Na prv pogled zenata mi izgledase dobro, rabotata ja vrsese gore dolu vo red si velam sekoj pocetok e tezok ce se navikne
    no kamerata pokaza nesto sprotivno -zenata me potkraduva .Koga go vidov toa ostanav bez zbor-nekolku pati sum ja podrzala finansiski,znam deka skoluva dete na fakultet sum mu dala do znaenje deka ako ima nekoja maka moze slobodno da mi se obrati kolku mozam ce pomognam .Znam deka sega se teski vreminja i mnogu tesko se stignuva do rabota i mi e zal za nejzinata sostojba no nejzinata postapka me razocara .Se uste nemam kazano nikomu osven na mojata sestra i vas .
    Ve molam sto bi napravile vie da ste na moe mesto-kako da postapam a da ne zgresam .Videte jas sum postara od vas no navistina sum vo situacija vo koja mi e potrebno i drugo mislenje i do sega sum nemala vakov problem.
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    ozbilnazena јас за такви работи сум многу строга, кај сте и дале работа, кај сте и дале плата па од вас краде ? Ако и фалат пари нека краде на друго место а не од вас што сте и помогнале, не ти треба крадец во фирма. Мислам дека треба да разговараш со сопругот и да решите што ќе правите со неа.
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    А да поразговараш со неа и да и кажеш дека знаеш оти те поткраднува? Од нејзина страна не е фер тоа што ти го прави, затоа што ти си и понудила помош, си и дала финансиски средства, и таа на ваков начин ти враќа?! Ако поразговараш, ако е разбрана, може и да се усрами што ти го правела тоа, па да не се обидува пак да направи ништо слично. Сепак не ја познавам таа жена, и не можам да судам како би реагирала. А ако не прифати, ако пак продолжи со истото, тогаш мислам дека и немаш друг избор, нели?
     
  8. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    pa ti si navistina dobra...ako mene mi se slucese takvo nesto jas odma bi ja otpustila...toa sto imas razbiranje kon nea e tvoja golema doblest ama sepak ne treba da ja iskoristuva tvojata dobrina
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    потполно се согласувам :y: како може да краде од луѓето кои и даваат леб? :o
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па не е баш лесно да ја отпуштиш женава и да остане на улица, да нема со што да си го храни семејството...Можеби прво да поразговараш со неа да и кажеш дека знаеш, да ја предупредиш и ако се обиде повторно навистина не ја заслужува твојата помош. Но можеби кога ќе увиди дека може да остане без работа ќе се смени. Па пиши како си го решила проблемот.
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    сметките и пресметките.
     
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Работата. И пак, и пак, и пак.
    И магистерската што не сум ја чепнала.
    Заостанати глупости.
     
  13. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ме мацат љубовни проблеми и испититеее ууфффф :doh:
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Секој ден нешто ново ме боли . Де коленото , де во стомакот и куковите ме стега нешто , де од контролите забите ме стегаат , де стомакот . Да си умрам , да си ги скратам маките :devil: :devil: :D Еве сеа главата ме стегна -.-

    Крај на учебна година е . Дали ќе завршам одлична не знам . Ако не завршам , можам слободно куферот и магла да си фатам |(
     
  15. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Devojki vi blagodaoram sto sre izdvoile vreme i ste se izjasnile vo vrska so mojot problem.
    Pa sega vaka. Rain Bow me prasa kako sum go resila problemot.Kako prvo mnogu tesko mi padna otsustvoto na mojpt soprug koj momentalno ne e vo zemjava na kratko ..i nemav so kogo da ja spodelam novo nastanatata sostojba.
    Pa tezinata sa slucajot padna vrz mene.Zatoa ostaviv vikendot da pomine. A od Ponedelnik da se vidam so nea lice vo lice.
    Utrovo ja povikav kaj mene... i i objasniv deka celiot objekt e so kameri, koi se postaveni za da se zastitime od nadvoresni faktori...da se zastitime od teski krazbi koi loso ce se odrazat na naseto postoehje i na site nas.Deka tie kameri se nasite oci i preku niv se gledame.Ikazav deka mnogu me razocara nejzinata postapka .Ja prasav dali nejziniot trud ne e dobri platen?Dali loso sum se ponela kon nea?Dali nesto i nedostasuva za da i se pomogne ako se moze? Iobjasniv deka site nie tuka sto rabotime davame se od sebe za da bideme uspesni vo rabotata, i da odime napred.Za da imame na vreme licni primanja,i deka site sme edno semejstvo.Aod semejstvoto ne se krade i ne se povreduvame eden so drug.Naprotiv gi spodeluvame nasite dobri i losi momenti...i sekogas sme podgotveni da pomogneme eden na drug.Taka bar do sega sme funkcionirale.Jas sum covek isto kako site vas i sum pominala niz losi i dobri momenti...i nikogas ne sum vvrednuvala nikoj od vas spored statusoy,obrazovanieto, izgledot i dr . Sekogas sum ve gledala kako ona sto ste . Kako ludje.
    Pa sega vaka ova bea nejzinite zborovi.Prostimi..Gresna sum. Moevo iuspadna rani kuce da te lae.No pusta siromastija me natera da posegna po nesto sto ne e moe.Zenata me molese za ova da ne doznae nejziniot sin . Deka za nego ova bi bilo golem stram, stram raven na ubistvo.Velese deka ova nema da se povtori ,i deka samata videla deka mnogu zgresila...I deka zgaznala na mojata dobrina i covecnost.Voedno velese deka se ce vrati sto zela i dr.No seto toa go kazuvase so golemo kaenje i plac ... so solzi vo ocite.Bar taka mene mi izgledase.Pa posle toa veruvajte ..koga ja gledav kako place pocustvuvav deka se gusam , pocustvuvav kako jas da sum krivecot a ne taa.Toa e mojata emotivnost.Isepak i dadov vtora sansa.Sansa da ja popravi greskata ...ne mora nisto da vrati sto bilo pominalo no da ne se povtori.Sega ostanuva vremeto da pokaze dali sum zgresila ili ne .Jas sakam da imam mirna sovest a ne grev na dusata ,da mislam deka ne sum i pruzila vtora sansa i sum i go zela lebot od usta.I dadov moznost i mislam deka ispadnav covek i povece od covek za nea .A neznam dali taa ce bide toa za mene.ZAkraj mozam da kazam na lagata i se kratki nozete..Iako istoto se povtori sama ce si presudi
     
  16. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    уууффффф....проблеми....ма се живо и диво ме мачи аман веќе.од главоболки аман таман едно ми помина друго ме заболи...уф лееллеее само се жалам како 70 годишна бабичка :?:
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мислам дека добро си постапила, повеќето луѓе не би и простиле, ти се чудам колку си толерантна.
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека добро си постапила и не верувам дека повторно ќе се осмели. И поготово кога знае дека веднаш ќе биде фатена. :) И на крај сите би сакале некогаш да ни се даде втора шанса.
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Бизнис-планот! :devil:
     
  20. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Ме мачи работата дефинитивно а и моите дома на глава ми се качуваат. Па кај и да отидам на разговор се ми викаат некој пробен период од месец дена бесплатно да одам а за која плата? За 8000 денари и не ми се верува како им се исплати на луѓево за таа плата да им прифатат да работат. Јас со тие пари па не можам за храна и превоз трошоците да ги покријам. Па и мајка ми е опседната со внуци и ме напна ајде што чекаш мажи се па внучиња сакам. Се мрднав више :devil: :devil: :devil: