1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на луѓе ве привлекуваат сексуално?

Дискусија во 'Секс' започната од WildMk, 3 јули 2018.

  1. SoNata

    SoNata Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2020
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Привлечен маж ми е скромен, мирен со одлична смисла за хумор за да може да ги сфати моите интерни зафрканции со него.
    Емотивен слично како мене, авантурист такоџе исто како мене и да е оупенмајдед во сексот, а на изглед па иако клише обавезно сакам да е повисок, со топли дланки, со развиен грб и да си има став и од што ме излудуваат на прв поглед и го прават да нe ми излезе од мисли:inlove:
     
    Последна измена: 27 февруари 2020
    На Bellaa1234, cresa-jagoda и Компир Манџа им се допаѓа ова.
  2. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    @LiliBoz не знаев на која тема да поразговараме се испревртев :D
    Да не биде дека пишувам само кај бебиња ми фали некој муабет за возрасни. Не се ни сеќавам од кога немам муабетено на тема секс можеби поминаа пет години.

    Ме привлекуваат дрски ликови, со сексуална аура да вришти од нив. Да не напаѓаат први, да знаат да провоцираат од страна и кога пишуваат да знаат што сакаат од мене. Пол и возраст оддамна не ми е битен критериум во сексуален контекс. Само добро ебење се памети.

    Од најинтересни места кои веќе сум ги доживеала се забави под маски во замоци. И прајвет парти со одлични домаќини организациски потковани. Да биде тематски, баш филмски, инспиративно. Тоа го барам тоа го сакам. Ако е добро повторуваш, ако не ти се допаѓа не ни почнуваш. Си ја пиеш пијачката и заминуваш.

    Од физички аспект сакам убав изглед и добри димензии.

    Од она што ми фали во листата е само слободно време и желба како онаа што ја имав. Жалам што некако ми звучи како минато време се. Можеби се ќе се врати на свое место али засега сум лом на ова поле. Ни желба ни бутур.
     
    На m346, Dust, Ysera и 9 други им се допаѓа ова.
  3. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Ваууу, на едно кафе испиено, морав два пати да прочитам за да разберам:D
    Мислам имаше мало дете... Нормално е пламенот да е жар кога приоритетите не се личното наше задоволство, нели?
    Други работи се побитни, а и обврските си го прават своето (wfh)
    Тоа што е битно е дека-или го имаш тој жар или го немаш. Некад ќе го чуваш како таков а некад ќе го разгориш...
    Се во свое време:l:
     
    На ninja35, Ava.84, Дискретниот и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Тоа време од овој аспект изгледа многу далечно. И тоа дополнително ги гаси сите амбиции за нешто повеќе. Ќе испаднам скроз од колосек и од ритам ќе ме бркаат од забави.

    Како е на ова поле во Македонија сега?

    Свингерај имаше и пред 10/15 години тогаш беше многу во “подем”. Истополовите односи знаеш и сама беа мит сите збореа за нив никој не ги видел. За да се тоа се распрсне на милион нови места и добие на шмек. Приватните забави беа ограничени на три пара и во секој момент очекуваш да те расплинат насекаде со скриено видео и фотографии.

    А толку желни луѓе за секс и убави али полни со страв од бележење и дефинирање. Пази онаа спие со жени - лезбејка со ѕвезда на груди како во Аушвиц. Пази онаа се ебе со женет - курва Господ да те убие! Онаа двајца ја редеа - пресели се. Бучови жени кои мислеа дека секоја стрејт може да ја превртат и мажи силни на уста, а во кревет се мрда напред назад мисионерски и додржува 15 секунди на прв состанок. Згора на се и ќе те раскаже дека те преебал:)
    Ужасно примитивно. Така го паметам Скопје.

    Но го паметам и по прекрасни вечери на шанкови, по станови и прекрасен дуван кој те возеше низ стара чаршија. Бумот на стара чаршија ми е најдраг период кој го паметам. Неверојатно убава енергија и ослободени луѓе. Ракија бар, Дамар, Њу Орлеанс на џез, Пивница на почеток, кафе бар Љубов ,Балет вон сериски бар евер со Кастом паб.
    Многу убави спомени.
     
    На Jovica72, LiliBoz, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Искрено, немам поим како е ниту сега ниту како било. Последниве 12 год сум во трка со времето и на животот му викам -уживај, ќе те барам:D
    Си терам мене како ми одговара, а правила и прописи не пратам освен на раб место.
    Родител сум каков што јас сметам дека треба да бидам, брачен другар сум каков што јас сметам дека треба да бидам.
    Можело и подобро и секогаш ќе може...
     
    На hunter26, ninja35 и FreeMind им се допаѓа ова.
  6. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Некој што е добар со деца, сака животни и има убава насмевка.
    Толку I’m sold.
     
    На hermosa, Diadiablo, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  7. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Слични на мене :emo:
     
    На Veta и WildMk им се допаѓа ова.
  8. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Сексуално?

    Ме пали висина, широки рамења, брада задолжително. Преферирам црномањести дечки.
    Ме пали добар, самоуверен од. Мужи шо идат со стеснето газе, искривена кичма као на едно рамо да носат торбица од 20 кила, нога пред нога ми го гасат прекидачот скроз, какви год биле.
    Поише од вообичаено ме палат Србите, нивниот јазик и безобразност, еве признавам.
    Сакам мажи шо знаат шо праат, кај допираат и колку тоа треба да трае. Сакам лидери, чоек од кој шо можам да научам нешо. Макар и само сексуално.

    За нешо поише од секс се потребни и други ствари.
     
    На busybee, macysh, Veta и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Принцезичка1

    Принцезичка1 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Тип што ќе е висок, згоден и плав.:inlove:
     
    На hermosa и invisible23 им се допаѓа ова.
  10. Igy

    Igy Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    По коментариве све Hollywood actors по опис се бараат тешко нас нц нц нц
     
    На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ysera

    Ysera Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2020
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    kaj zheni: cicki, dolgi nokti :D
    kaj mazhi: dad bod, noochari, brada

    gingers sakam i mazhi i zheni
     
    На Spiceyourlife, SugarHoney, invisible23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.983
    Ваков: ..али многу грдо старее мме....8) Screenshot_20200622-093953_Gallery.jpg
     
  13. Ysera

    Ysera Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2020
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
  14. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.983
    Till Lindemann, пејачот на Рамштајн, ова е отприлика на негови 35
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ysera

    Ysera Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2020
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    mozheeeee
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Нема врска.
    Тоа во фантазија, во реалност, по улици.. секакви не има во парови
     
    На Spiceyourlife и Igy им се допаѓа ова.
  17. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    Мажи со карактер. Мм за мене нормално е убав,совршен но најмногу ми значи што има карактер. И уште нешто, веднаш би се одбила од маж на кој една жена не му е доволна. Ако брка на страна ме како да ме понижува. 7 години сме во врска,4 брак никогаш ниту додал девојка ниту било што. Не е таков кој шара и тоа најмногу ме привлекува. А ете млад убав па и богат магнет :)
    А и му праќале женски и покани и слики и скоро на фб некоја апла непозната само негови слики му лајка наши или од детето не. Неговиот инста повеќе јас го користам и ставам слики туку тој. Едноставно ете тоа не му е интересно. Ќе видиме низ животот дали ќе се промени :)
     
    На cresa-jagoda, Nightwish11, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Markian

    Markian Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    387
    Пол:
    Машки
    Пристојни,културни,нормални,не нападни, а за пар незнам немам такво искуство,но не би го исклучил и тоа но само во стрејт варианта и не со секој.
     
  19. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.404
    Допаѓања:
    35.983
    Фини. Од Финска:rofl:
     
    На Роберт 7 и Markian им се допаѓа ова.
  20. Spiceyourlife

    Spiceyourlife Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    607
    Пол:
    Женски
    Open - minded maži i ženi ...tolku...vo toa e ubavinata za mene kaj obata pola..o,da, po možnost i tetovirani da se..oboźavam tetovaži, i samata sum dovolno iškrtana :)
     
    На Hotwife, arabella_, jasbi и 3 други им се допаѓа ова.