1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на машки сакате?

Дискусија во 'Канта' започната од untouchableGirl, 15 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. untouchableGirl

  untouchableGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  158
  Ако има ваква тема - канта. :D
  Јас многу сакам така мускулести со стомачни и со долга коса :$ Ќе каже некој дека многу пребирам ама што да правам, кога ќе видам некој таков низ град ми иди да му се фрлам од зад грб и да го силувам тука на тротоар. :lol: :$ :angel: ]:)
  А вие какви машки сакате? :D
   
 2. canary

  canary Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  Мене искрено не ме палат стомачни и такви работи. Нормално сакам да е убаво граден ама не ко кечер |( Јас сакам машкото да има широки раменици, да е висок, црни повеќе сакам поубави ми се, онака брада малце може, за очи не гледам толку ама зелени ми се омилени, сакам да има убави заби (многу заприметувам кој какви заби има) :o ...
  Во карактер сакам стабилна личност со свое "јас", забавен, да сака да излегува, да ме слуша :lol: , авантуристички тип како и јас, да сака да експериментира, најбитно: да е верен и искрен, да ми верува и да ме сака... И ако може јас да си го создадам па да биде каков шо сакам :D
   
  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Ваков.Ама баш ист :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  576
  Кај мене не делуваат стомачните и мускулите кај машките. Сакам плави, со плави очи, коса(долга, секако), и да биде височок. И секако овде многу влијае карактерот. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На untouchableGirl и Tumblr им се допаѓа ова.
 5. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Да е многу,многу повисок од мене,плави или црни очи(како моите),мускулест,но не премногу,да играме кантер заедно :lol:,да ме почитува како женско,да не ме запоставува ради друштво и сл и најважно да знае да сака :!:
   
  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.354
  Висок,убав,згоден,среден(пицајзла) :D
  Како и да е,тоа е она што треба да ме привлече..но после тоа сакам да биде искрен,ништо повеќе :)
   
  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  4.139
  Пол:
  Женски
  BAD BOYS ;)
  Висок, црна коса, зелени очи. Мускулест
   
  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anamaripp

  anamaripp Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  1
  Visoki crni maski so kristalno plavi oci,dobro gradeni i sarmantni
  ufffffffffffffffffff pagam na prv pogled
   
  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  320
  Не знам зошто ама секогаш ме привлекува некој кој што има нешто необично (ова секако не е мислено негативно :lol: ) Последниот имаше говорна мана а тоа мене ми беше толку sexy, да си пукнеш :D :$
  Од друга страна воопшто не ме привлекуваат "фраери" што се арогантни и стално се демек као недостапни! :puke:
   
  На untouchableGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.